fbpx

Elektrownia Powiśle – nowa modna miejscówka w Warszawie

Elektrownia Powiśle - nowa modna miejscówka w Warszawie
Elektrownia Powiśle (materiały prasowe)

Świetna lokalizacja, ciekawa rewitalizacja i atrakcyjna oferta – Elektrownia Powiśle ma sporo atutów. Dziś otwarcie części handlowej, kilku barów i restauracji.

Warszawskie Powiśle od pewnego czasu tętni życiem. Teraz pojawia się tu kolejna atrakcja. Elektrownia Powiśle, która dziś otwiera swoje podwoje, to miejsce, które z pewnością przyciągnie nie tylko warszawiaków, ale również turystów, odwiedzających pobliskie Centrum Nauki Kopernik, Muzeum nad Wisłą, czy spacerujących bulwarami wzdłuż Wisły.

Nowe marki w starej kotłowni

Nie jest to ani typowe centrum handlowe, ani kompleks sieciowych restauracji, które można spotkać w galeriach handlowych. W odrestaurowanych budynkach starej elektrowni, w których zachowano m.in. metalową konstrukcję pod dachem z silosami, do których wsypywano węgiel, kominy czy szyb windy, którą transportowano w przeszłości węgiel, docelowo będzie działać blisko 60 sklepów, 30 restauracji (w tym należący do Kuby Wojewódzkiego „Niewinni Czarodzieje”) i barów. Na piętrze, zapewne od czerwca, będzie otwarta strefa beauty.

Elektrownia Powiśle - nowa modna miejscówka w Warszawie
Wystrój wnętrza Elektrowni Powiśle współgra z charakterem miejsca (materiały prasowe

W Elektrowni Powiśle nie znajdziemy popularnych sieciówek. Będziemy mogli za to odwiedzać sklepy marek, których do tej pory w Warszawie nie było, między innymi sklepy Urban Outiffiters czy Weekday. Będą też butiki COS, Levi’s, Converse czy Hugo, a także sklepy polskich marek: Warsaw Concept Store, Jestem Slow Concept Store, Chosen By, Confashion, Orska. Pierwszy butik otworzy tu również projektantka Vasina, znana z projektowania dla gwiazd muzyki, takich jak Monika Brodka czy Krzysztof Zalewski.
Wielbiciele pięknych zapachów i niszowych kosmetyków będą mogli upajać zmysły w znanej perfumerii Galilu.

Elektrownia Powiśle - nowa modna miejscówka w Warszawie
Food court, czyli strefa restauracji i barów zajmuje znaczącą powierzchnię Elektrowni Powiśle (materiały prasowe)

Elektrownia Powiśle to nie tylko sklepy i restauracje. Na terenie odrestaurowanego kompleksu mieszczą się także trzy biurowce, apartamenty na wynajem, a także 4-gwiazdkowy hotel, którego otwarcie zaplanowano na przyszły rok.

Elektrownia Powiśle - nowa modna miejscówka w Warszawie
Podświetlane fontanny to kolejna atrakcja tego miejsca (materiały prasowe)

 

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze