fbpx

Ewa Chodakowska wspiera potrzebujących w dobie pandemii

Ewa Chodakowska wspiera potrzebujących w dobie pandemii
Ewa Chodakowska wspiera potrzebujących w dobie pandemii. (Fot. materiały prasowe)

Sytuacja w kraju wystawia na ciężką próbę całą służbę zdrowia. Ewa Chodakowska nie pozostaje obojętna na los medyków, pielęgniarek, seniorów, chorych onkologicznie dzieci i ich opiekunów. Wspólnie ze swoimi parterami biznesowymi angażuje się w pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują.

Pełnowartościowe posiłki

Od 1 kwietnia sześćdziesięciu diagnostów i pracowników Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny oraz Laboratorium Diagnostyki w Szczecinie otrzymuje codziennie 5 posiłków od Ewy Chodakowskiej i jej biznesowych partnerów: Be Diet Catering, beBIO Cosmetiqs, Purella, bediet.pl beactivetv.pl. Po świętach Wielkanocy całodzienne wyżywienie trafiło również do seniorów, do których trenerka dotarła przez Fundację Szlachetna Paczka.

„Starannie przygotowane diety, pozwoliły moim kolegom i koleżankom pracować, nie zamartwiając się o zdrowy i smaczny posiłek. Niezmiernie jestem wdzięczna za bezinteresowną pomoc oraz wsparcie” – pisze jedna z pracownic Laboratorium Diagnostyki przy SPSK 1 w Szczecinie.

Trenerka wraz z partnerami przekażą 20 tysięcy posiłków seniorom i 25 tysięcy posiłków osobom potrzebującym.

„Wszyscy mamy świadomość powagi sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Dlatego tak ważna jest w tym okresie nie tylko troska o siebie, ale także o innych. Diagności i pracownicy Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-PZH oraz Laboratorium Diagnostyki w Szczecinie pracują teraz bez przerwy, a wykonywane przez nich testy i badania są kluczowym narzędziem w stawieniu czoła koronawirusowi. Dodatkowo zdecydowaliśmy się połączyć siły ze Szlachetną Paczką i przy ich wsparciu wysyłać posiłki także seniorom i osobom samotnym”mówi Ewa Chodakowska.

Naturalne kosmetyki

Poza diagnostami, bohaterską służbą medyczną i seniorami, także dzieci zmagające się z chorobami nowotworowymi i ich opiekunowie – potrzebują środków ochronnych, aby zabezpieczać się przed koronawirusem. Trenerka postanowiła wesprzeć dzieci za pośrednictwem Fundacji Spełnionych Marzeń. Ewa Chodakowska nie może pozostać obojętna na to, co dzieje się w naszym kraju. W związku z panującą epidemią dzieli się tym, co ma. Pomaga przekazując do Instytutu Matki i Dziecka oraz Samodzielnego Dziecięcego Szpitala Klinicznego przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie naturalne mydła w płynie i kremy do rąk beBIO. Dodatkowo dzięki współpracy z fundacją DKMS udało się również dostarczyć mydła i kremy do rąk dla 16 innych ośrodków w Polsce, w tym 5 klinik pediatrycznych oraz 11 szpitali dla dorosłych. W sumie 6000 kosmetyków powędrowało do lekarzy, personelu medycznego, dzieci, ich opiekunów i rodziców.

Ewa Chodakowska wspiera potrzebujących w dobie pandemii
Dzięki współpracy z fundacją DKMS udało się dostarczyć kosmetyki BeBIO do najbardziej potrzebujących placówek. (Fot. materiały prasowe)

Częsta dezynfekcja środkami antybakteryjnymi wysusza skórę dłoni. Naturalne i bogate w składniki odżywcze kremy do rąk beBIO przyniosą ulgę dłoniom lekarzy, pielęgniarek, całego personelu i pacjentów placówek w tym niezwykle trudnym czasie. Natomiast naturalne mydła do rąk oczyszczą, usuną drobnoustroje i nawilżą skórę dłoni.

Wsparcie finansowe

Ponadto 10% dochodu ze sprzedaży naturalnych kosmetyków beBIO w sklepie internetowym bebiocosmetiqs.pl Ewa Chodakowska przekazuje na zakup środków zabezpieczających przed koronawirusem dla chorych onkologicznie dzieci, ich opiekunów, a także całego personelu medycznego w Instytucie Matki i Dziecka oraz w Samodzielnym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie, dzięki Fundacji Spełnionych Marzeń.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze