fbpx

Godzina tylko dla siebie: nie tylko w Dzień Mamy

Godzina tylko dla siebie: nie tylko w Dzień Mamy
fot.123rf

Osiem lat temu mieszkałam w Nowym Jorku. Któregoś dnia, mój francuski narzeczony wrócił z wyjazdu służbowego z Polski i już w progu uraczył mnie taką uwagą: “Kiedy cię spotkałem byłem zafascynowany twoją siłą, determinacją w dążeniu do celu i kobiecością. W Polsce uświadomiłem sobie, że wy Polki, wszystkie takie jesteście. To Wy bezboleśnie przeszłyście przemianę systemu i odnalazły się w nowej rzeczywistości… Imponujące”.
W pierwszej chwili pomyślałam, że jego odwiedziny w mojej ojczyźnie, zrzuciły mnie z piedestału i nie powiem, że byłam z tego powodu szczęśliwa. Ale wiedziałam, że ma absolutną rację. Nie miał pojęcia tylko, jakim kosztem Polki to osiągały, gdy wbrew utartym schematom, zaczęły robić kariery, obejmowały odpowiedzialne stanowiska, sprzeciwiając się tradycyjnej roli „matki polki”, jaką dotychczas wyznaczało im społeczeństwo.

Do Polski wróciłam kilka lat temu. Porzuciłam pracę w korporacji i zostałam dreamsetterką, czyli osobą motywującą ludzi do realizacji ich marzeń i celów. Wiele matek zaczęło się ze mną kontaktować, szukając pomocy w realizowaniu swoich marzeń, które musiały odłożyć na półkę, z powodu braku czasu. Pomyślałam, że metoda ChouChou: “Jak zjeść słonia, czyli jak zrealizować marzenie” jest świetnym antidotum na ich problem. Drogę do celu dzielimy na etapy dostosowane do indywidualnych możliwości.

Dlaczego realizowanie marzeń jest tak ważne? Bo realizujemy siebie i osiągamy „niemożliwe”. Dzięki temu wzrasta nasza samoocena i pewność siebie. Inspirujemy też nasze najbliższe otoczenie. Dzieci patrzą na mamę i chcą być takie same. Dziewczynka inspiruje się swoją mamą i chce być taka jak ona – piękna, zadbana, odnosząca sukcesy. Syn patrzy na mamę i koduje, że jego partnerka powinna mieć czas dla siebie, bo przecież gdzieś tam w podświadomości powinna być, jak jego mama, która spełnia swoje marzenia.

To czy w przyszłości nasze córki będą mieć wspierających mężów, a synowie będą odnajdywać się w tej roli, zależy od pracy wszystkich mam, pracy, którą muszą wykonać już dziś.

No dobrze, ale na zrealizowanie marzenia potrzeba przecież czasu. Oczywiście, że tak i dlatego swoją metodę wzbogaciłam modułem na temat organizowania czasu tylko dla siebie i swojego marzenia.

Pierwsza edycja akcji “Godzina Tylko Dla Siebie” miała miejsce rok temu w Dniu Matki. Zaprosiłam Kasię Latek – Olaszek doświadczoną coacherkę, mamę ślicznej Zosi i razem stworzyłyśmy darmowy plan coachingowy, dostępny na stronie www.chouchoulikeme.pl. Każda mama może z niego skorzystać i dowiedzieć się, jak zmienić swoje codziennie życie, by znaleźć czas na realizowanie swoich celów.

W tym roku postanowiłam zaprosić jeszcze więcej inspirujących gości. Liza Taste, jedna z naszych Top Modelek, opowie jak gotuje z rodziną, dzięki czemu zyskuje czas oraz jak wspólne działanie “ładuje emocjonalne baterie” jej i jej rodzinie. Zosia Ślotała podzieli się swoją wiedzę zdobytą w Szkole Stylizacji w Mediolanie i podpowie jak szybko i ze stylem ubrać dziecko. Blogerka – Mama w Poznaniu, opowie o tym, jak nieporównywalnie szybciej i bez wychodzenia z domu, robić świetne zakupy.

“Godzina Tylko Dla Siebie” to przede wszystkim platforma wymiany doświadczeń i wiedzy. Coraz więcej Polek korzysta z niej, dzieląc się pomysłami z innymi.

Kamila Kubiak – dreamsetterka, absolwentka Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Pracowała w najlepszych agencjach reklamowych świata w Paryżu, Nowym Jorku, Moskwie i w Warszawie. Jest laureatką wielu międzynarodowych nagród m. in. Cristal Award w Nowym Jorku. Jest współwłaścicielką marki ChouChou Like Me, która ma swoje korzenie w coaching’u, a jej celem jest pomaganie innym realizować ich marzenia i osiągać cele.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze