1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Horoskop

Książki o astrologii dla początkujących

Astrologia może okazać się przydatna przy sprawdzaniu, jak działają na nas planety w danym czasie. (Fot. iStock)
Astrologia może stać się przydatnym narzędziem do poznania siebie, a także badania, jak działają na nas planety w danym czasie. Najlepsze książki o astrologii to te, które w klarowny sposób tłumaczą podstawy tej jednej z najstarszych dziedzin świata.

Klasyka gatunku

„Astrologia. Interpretacja horoskopu natalnego”, dr Krystyna Konaszewska-Rymarkiewicz

Pierwsza część ośmiotomowego dzieła, które można potraktować jako niezbędnik ucznia rozpoczynającego zgłębianie tajników astrologii. Naukę zaczynamy od poznawania „alfabetu” tej królewskiej nauki, czyli zagadnień potrzebnych do odczytania horoskopu urodzeniowego. Dzięki tej książce poznamy jego elementy, czyli między innymi: charakterystykę znaków zodiaku, żywioły i jakości znaków zodiaku, planety w znakach, podział horoskopu na domy, aspekty i konfiguracje planet. Książka ma czytelny podział, a wiedzę przedstawia wyczerpująco. Jej minusem jest chwilami trochę anachroniczna interpretacja, wskazująca bardziej na niebezpieczeństwa niż punkty rozwojowe. Jednak bardziej świadomy czytelnik sam może ocenić, jaki punkt widzenia przyjmuje. Jednocześnie podczas lektury skorzysta ze sporej warstwy wiedzy astrologicznej. Książki dr Konaszewskiej-Rymarkiewicz nadal są obowiązkową pozycją do postawienia na półce adepta astrologii. Zapewniam, że często się do nich wraca.

„Astrologia. Interpretacja horoskopu natalnego”, dr Krystyna Konaszewska-Rymarkiewicz, wyd. Studio Astropsychologii (Fot. materiały prasowe)

Nowość w rozwojowym klimacie

„To jest Ci pisane. Jak zaakceptować siebie dzięki astrologii”, Chani Nicholas

Książka okrzyknięta bestsellerem „New York Timesa” autorstwa astrolożki z Los Angeles, której strona internetowa www.chaninicholas.com ma milion odwiedzających miesięcznie. Chani Nicholas na jej kartach rozstrzyga, czy w gwiazdach zapisano nasze powołanie, predyspozycje, drogi rozwoju. Astrologia to dla niej praktyczne narzędzie samopoznania, dzięki któremu możemy odkryć i zrozumieć swój urodzeniowy potencjał oraz czekające nas wyzwania. Autorka na kartach książki wykłada podstawy astrologicznej wiedzy dotyczącej horoskopu natalnego. Dowiadujemy się, czym charakteryzują się archetypy znaków zodiaku, jak oddziałują na nas planety w poszczególnych znakach, za jakie sfery życia odpowiadają domy astrologiczne. Można tę pozycję zaliczyć do działu „książki o astrologii dla początkujących”. Miłym bonusem jest spojrzenie Chani na energie planet. Przy omawianiu poszczególnych znaków Słońca zastanawia się na przykład, jakim światłem emanujemy. Wyliczając cechy Księżyca w każdym znaku, wykłada, czego potrzebujemy w życiu, by emanować tym światłem. Dużo w tych opisach odniesień do uwarunkowań emocjonalnych, progów psychicznych do pokonania, kierunków pracy wewnętrznej. Pod każdym opisem znajdziemy rozwojowe zagadnienia do rozważenia, autorka podpowiada też odpowiednie afirmacje.

„To jest Ci pisane. Jak zaakceptować siebie dzięki astrologii”, Chani Nicholas, wyd. Publicat (Fot. materiały prasowe)

Wiedza w pigułce, ale w solidnej dawce

„Horoskop astrologiczny dla bystrzaków”, Rae Orion

Seria książkowa dla fanów szybkiego przyswajania wiedzy na różne tematy. Dlaczego nie podejść w ten sposób do astrologii, tym bardziej że wyjaśnienia podstawowych zagadnień wcale nie są powierzchowne. Na przykład przy przedstawianiu charakterystyki poszczególnych znaków zodiaku poznajemy ich słoneczną oraz ciemną stronę, podejście do związków i pracy, a także nazwiska znanych osób, które się w nich urodziły. Oprócz wszystkich elementów horoskopu urodzeniowego lektura daje miejsce krótkiemu omówieniu podstawowych tranzytów, czyli dotyka astrologii prognostycznej. Znajdziemy tu również informacje o dopasowaniu znaków zodiaku, o tym, jak się zakochują i jak je zdobyć. To pozycja, po którą z powodzeniem można sięgać, stawiając pierwsze kroki jako astrolog.

„Horoskop astrologiczny dla bystrzaków”, Rae Orion, wyd. Septem (Fot. materiały prasowe)

O astrologii duchowo i psychologicznie

„Przewodnik ku samoświadomości”, Donna Cunningham

Książki o astrologii stają wobec przeróżnych oczekiwań. Jedni myślą, że pozwolą im zajrzeć za zasłonę przyszłości, mówiąc, co się zdarzy i jak mają żyć, inni chcą, żeby astrologiczny wykład splatał się ze ścieżkami duchowymi. Książka popularnej amerykańskiej astrolożki zadowoli tych drugich. Omawianie pozycji Księżyca jest dla Donny Cunningham okazją do przyjrzenia się kultowi kobiecości. Wenus staje się przewodniczką w sztuce kochania, a Mars przewodnikiem w nauce asertywności. Autorka rozprawia się z pewnymi astrologicznymi mitami, na przykład takim, że najszczęśliwsza z planet, czyli Jowisz, przynosi nam tylko lukratywne prezenty, a znienawidzony Saturn jedynie kłody pod nogi. Zdaniem przekornej astrolożki Jowisz może uwypuklić to, co mamy w niepotrzebnym nadmiarze, a Saturn pozbyć się tego, co zbędne. Donna tłumaczy też, dlaczego wpływ zaskakującego Urana wcale nie jest taki nagły i niezależny od nas i z jakich powodów absolutnie nie należy naciskać na Neptuna. Lekturę czyta się powoli i uważnie, można ją smakować na raty, doznając czegoś w rodzaju wglądów. Może to nie jest typowa książka o astrologii dla początkujących, ale z powodzeniem można ją czytać równolegle z bardziej podręcznikowymi pozycjami.

„Przewodnik ku samoświadomości”, Donna Cunningham, wyd. Studio Astropsychologii (Fot. materiały prasowe)


Kontakt w sprawie zapisów na sesję astrologiczną: https://www.instagram.com/sesjeastrologia/?hl=pl

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze