1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Horoskop

Jowisz w Baranie: zapnijmy pasy, bo życie nabierze tempa

20 grudnia Jowisz wróci do znaku Barana, by uświadomić nam nowe możliwości. (Fot. iStock)
20 grudnia Jowisz wróci do znaku Barana, by uświadomić nam nowe możliwości. (Fot. iStock)
Największa i najszczęśliwsza z planet 20 grudnia wróci do znaku Barana, by uświadomić nam możliwości, które są dla nas dostępne, chociaż ich jeszcze nie widzimy.  

Jowisz gościł już w Baranie od 10 maja do 28 października 2022 roku, a teraz wraca, by rozwinąć tematy, które wtedy pojawiły się na horyzoncie. Planeta fortuny znana jest ze swojej zdolności do poszerzania perspektyw. Do 16 maja 2023 roku będzie nam pomagać wzrastać w sposób, który podnosi świadomość i przynosi szczęście. Jowisz potrafi skutecznie namówić, by wyjść poza ograniczenia i zacząć dostrzegać liczne możliwości.

Kiedy Jowisz przemierza ognisty znak Barana, silnie identyfikujemy się z własnymi opiniami, przekonaniami i spostrzeżeniami, które są ważniejsze niż zdanie innych. Osiągamy pełnię potencjału, jeśli stajemy za sobą, podejmujemy ryzyko i okazujemy pewność siebie. Przyciągamy najwięcej szczęścia, kiedy przejmujemy inicjatywę oraz wykazujemy się entuzjazmem i odwagą. Podczas tranzytu Jowisza przez znak Barana wiara w siebie może przynieść pozytywne okoliczności i pomyślność. Nie chodzi tu o poświęcenie dużej ilości czasu na precyzyjne opracowanie strategicznego planu, lecz wyczucie iskry inspiracji i podążenie za nią. Należy sprawdzać różne opcje, próbować i eksperymentować, do niczego zbytnio się nie przywiązując. Przekonamy się, że czasem im mniej wiemy, tym mniej się asekurujemy i wychodzi to nam na dobre. Sukces zapewni nam samodzielność oraz ekspansywność. Zapnijmy pasy, bo życie nabierze tempa.

Uważajmy jednak, żeby koncentracja na sobie i na własnym punkcie widzenia nie zamknęła nas na otoczenie. Niecierpliwość, jaką obdarza nas Jowisz w Baranie, może niepotrzebnie podsycić konfrontację. Róbmy zatem swoje, ale zachowajmy uważność na innych.

Podczas pobytu Jowisza w Baranie możemy spodziewać się takich pozytywów, jak przypływ:

 • entuzjazmu,
 • sięgnięcia po odwagę, by zrobić coś, o czym od dawna marzyliśmy,
 • optymistycznego myślenia,
 • charyzmatycznego przywództwa,
 • zdrowej asertywności,
 • ducha przedsiębiorczości.


Podczas gdy Jowisz jest w Baranie, uważajmy na:

 • wybujały indywidualizm,
 • lekkomyślne podejmowanie ryzyka,
 • słomiany zapał,
 • chaotyczną wielozdaniowość,
 • niecierpliwe, nerwowe ruchy,
 • skłonności wielkościowe.

Co Jowisz w Baranie przyniesie każdemu znakowi zodiaku między 20 grudnia 2022 roku a 16 maja 2023 roku?

Baran: Największa planeta w Układzie Słonecznym właśnie tobie poświeci całą swoją uwagę, by sypnąć ci wiele błogosławieństw. Jej tranzyt przez twój pierwszy dom astrologiczny to czas, żebyś jak najszerzej otworzył oczy na napływające możliwości. Twoja pewność siebie wzrośnie jeszcze bardziej, będziesz równie entuzjastyczny jak zawsze, ponieważ przypomnisz sobie o nieskończonych możliwościach, które tylko czekają, żeby z nich skorzystać.


Byk: Czeka się psychiczny restart. Obecność Jowisza w Baranie w twoim dwunastym domu astrologicznym oznacza, że możesz odpocząć i zafundować sobie izolację oraz cieszyć się samotnością. Zajmij się nieuświadomionymi wzorcami, stłumionymi emocjami, kultywuj empatię i współczucie. Medytacja może przynieść zaskakująco pozytywne efekty, podobnie jak działalność charytatywna.

Bliźnięta: Jowisz w Baranie w jedenastym domu astrologicznym jeszcze bardziej zaktywizuje wasz błyskotliwy umysł. Okaże się, że jesteście wizjonerami, a wasze intelektualne horyzonty nie mają granic. Otworzycie się na nowe znajomości, może nawet dołączycie do jakiejś grupy ludzi bliskich wam pod względem ideologicznym. Relacje społeczne będą dla was ważne, podobnie jak przyjacielskie – będą się rozwijać.

Rak: Świętuj swoje zwycięstwa i rozkoszuj się swoimi największymi osiągnięciami, Raku. Jowisz w Baranie zaszczyca swoją obecnością twój dziesiąty dom astrologiczny – kariery i rozgłosu. Czy jesteś gotowy na to, żeby siebie zareklamować? Teraz na plan pierwszy wysuną się publiczna widoczność i reputacja zawodowa. Sięgaj po awans i przyjmuj uznanie lub zakładaj własną działalność.

Lew: Jesteś stworzony do przeżywania przygód i teraz właśnie dostaniesz je od Jowisza w Baranie. Jego obecność w twoim dziewiątym domu astrologicznym, który jest jego królestwem, przyniesie ci prawdziwy róg obfitości. Jeśli marzysz o egzotycznej podróży, dostaniesz zielone światło. Możesz też zająć się rozwojem osobistym i zacząć się uczyć tego, co cię fascynuje. Niemożliwe stanie się możliwe.

Panna: Jowisz w Baranie przynosi ci, Panno, dobre wiadomości finansowe – wszelkie rozliczenia wypadną na twoją korzyść: skorzystasz z darowizn, wspólnych zasobów, odzyskasz wreszcie to, co do ciebie należy. Nie będziesz musiała się wysilać, a przypłynie – bo Jowisz w Baranie przemierza twój ósmy dom. Możesz liczyć na potężne wsparcie wszechświata, odkryjesz zasoby, których się nie spodziewasz. Czeka cię przemiana i spotkanie bratniej duszy.

Waga: Jowisz podczas tranzytu przez Barana odwiedza twój siódmy dom astrologiczny, Wago. To oznacza, że czeka cię ekscytacja z powodu nowych znajomości romantycznych, a także lukratywnych kontraktów biznesowych. Umowy i negocjacje będą wyjątkowo udane. Nieoczekiwane spotkania okażą się korzystne. Rozglądaj się za nowymi kontaktami.

Skorpion: Przekonasz się, że dostajesz to, co dajesz, Skorpionie. Jowisz w szóstym domu astrologicznym zachęci cię do życia w harmonii. Docenisz codzienność z jej powtarzalnymi rytuałami, ale zechcesz je zrewolucjonizować. Jeśli masz jakieś kłopoty ze zdrowiem, leczenie wreszcie okaże się skuteczne. Pojawią się nowi współpracownicy, którzy zrewolucjonizują twoją codzienną pracę – będzie weselej i bardziej kreatywnie.

Strzelec: Jowisz w ognistym Baranie podkręci do czerwoności twoje romanse, zachęcając do tego, żebyś korzystał z życia i jego uciech. Tego akurat nie trzeba ci dwa razy powtarzać, Strzelcu. Tranzyt Jowisza przez piąty dom astrologiczny rozpali też twoją kreatywność. Będziesz chciał zrealizować swoje pomysły, nie oglądając się na innych ani na okoliczności. Postawisz na autentyczność i dobrą zabawę.

Koziorożec: Home sweet home – to hasło dla ciebie, Koziorożcu, na czas przejścia Jowisza przez znak Barana. Domowa bezpieczna atmosfera i równowaga emocjonalna płynąca z poczucia przynależności staną się twoim udziałem. Obecność planety szczęścia w czwartym domu astrologicznym przyniesie ci korzystne zmiany w sferze rodzinnej, a także w sprawach związanych z nieruchomościami. Możesz inwestować.

Wodnik: Słowa, słowa, słowa – one się będą liczyć, Wodniku, kiedy Jowisz przespaceruje się przez twój trzeci dom astrologiczny. Twoja komunikacja rozkwitnie i pozytywnie wpłynie na sprawy zawodowe oraz naukowe. Dzięki wysiłkom zespołowym i interakcjom ze współpracownikami, sąsiadami i rodzeństwem osiągniesz dobrobyt i intelektualne spełnienie.

Ryby: Przynoszący prosperity Jowisz w Baranie doenergetyzuje wasz drugi dom astrologiczny, który odpowiada za finanse. Dzięki niemu macie szansę odkryć nowe źródła zarobków albo poprawić te, z których dotąd czerpiecie. Może zbierzecie się na odwagę, żeby porozmawiać o podwyżce i dostaniecie to, czego chcecie. Możecie też odkryć zaskakujące umiejętności, które poprawią wasz stan posiadania.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze