1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Horoskop
  4. >
  5. Retrogradacja Merkurego: karty na stół

Retrogradacja Merkurego: karty na stół

29 grudnia 2022 roku Merkury wejdzie w retrogradację i będzie w ruchu wstecznym do 18 stycznia 2023 roku. (Fot. iStock)
29 grudnia 2022 roku Merkury wejdzie w retrogradację i będzie w ruchu wstecznym do 18 stycznia 2023 roku. (Fot. iStock)
Retrogradacja Merkurego w znaku Koziorożca to dobry czas na porządki w karierze: podsumowania, rozliczenia i rozwiązanie trudnych spraw.

29 grudnia 2022 roku Merkury wejdzie w retrogradację i będzie w ruchu wstecznym do 18 stycznia 2023 roku. Przez ten czas przemierzać będzie stateczny znak Koziorożca.
Koziorożec to zodiak kojarzony z ciężką pracą, karierą i wizerunkiem publicznym. Retrogradacja Merkurego w jego znaku oznacza, że trzeba będzie te tematy zweryfikować. Sprawdzić, czy nasze codzienne zawodowe obowiązki są adekwatne do naszych kompetencji i wynagrodzenia, czy nasza kariera rozwija się w kierunku, który nas satysfakcjonuje, ile dla nas znaczy i jak jesteśmy postrzegani.

Na poziomie bardziej przyziemnym zmagać się możemy z większą liczbą problemów w pracy, takich jak: złe planowanie zadań, spóźnienia na spotkania, przekładanie zebrań, zaległości, poprawki, blokady komunikacyjne ze współpracownikami, tematy wcześniej zamiecione pod dywan poruszane z szefem, lifting projektów z przeszłości. Pocieszeniem może być fakt, że rzetelnie nagrodzona praca zostanie nagrodzona – Koziorożec jest sprawiedliwy i ceni wysiłek.

Retrogradacja Merkurego wpłynie też na relacje osobiste, ponieważ 12 stycznia spotka się z Wenus odpowiadającą, która odpowiada właśnie za relacje. Połowa stycznia to zatem czas, kiedy przypomni się nam dawna miłość, a może nawet na nią wpadniemy – jeśli nie na ulicy, to w mediach społecznościowych.

W związkach zmierzymy się z nierozwiązanymi problemami dotyczącymi naszych karier oraz finansów. Jeśli od dawna nadciągał kryzys, teraz ujawni się w całej okazałości i karty zostaną wyłożone na stół.


Jeśli podczas retrogradacji Merkurego niespodziewanie pojawi się ktoś lub coś z przeszłości, przyjrzyj się temu uważnie. Czasem warto dać drugą szansę. Nie dzieje się to przypadkiem – może jest dokładnie tym, czego potrzebujesz, by – kiedy Merkury wejdzie w ruch prosty – zrobić znaczący krok naprzód.

Co retrogradacja Merkurego od 29 grudnia 2022 roku do 18 stycznia 2023 roku przyniesie każdemu znakowi zodiaku?

Baran: Jeśli wyznaczyłeś sobie jakiś duży cel zawodowy, podczas retrogradacji Merkurego, przypadającej na twój dziesiąty dom kariery, możesz nie poczynić zbyt dużych postępów. Będziesz musiał najpierw zmierzyć się z tematami z przeszłości, przeoczonymi szczegółami i poprawkami, których się nie spodziewasz. Kontynuuj rozpoczętą pracę, bądź cierpliwy i nie denerwuj się, gdy napotkasz przeszkody.

Byk: Jeśli masz jakieś zimowe plany podróżnicze na styczeń, upewnij się, że wszystkie rezerwacje są zrobione na odpowiedni termin, wcześniej niż zwykle wybierz się na lotnisko lub dworzec, sprawdź, czy spakowałeś wszystko, czego potrzebujesz. Retrogradacja Merkurego w dziewiątym domu podróży może spowodować trochę psikusów, które wcale nie okażą się śmieszne. Nie planuj też teraz wakacji, bo i tak je zmienisz. Dziewiąty dom dotyczy również nauki wyższej, więc na studiach dawaj z siebie więcej niż 100 procent.

Bliźnięta: Retrogradacja Merkurego w Koziorożcu ujawni prawdę o waszych intymnych związkach, wspólnej własności i tajemnicach, które ukrywacie w podświadomości. Obecność Merkurego w ósmym domu da wam okazję na naprawdę głęboką samorefleksję, a w relacjach przyniesie rozrachunki – wyjdzie na jaw, ile dajecie, a ile otrzymujecie. Jeśli macie jakieś długi lub ktoś się z wami nie rozliczył, sprawa wypłynie.

Rak: Merkury w Koziorożcu, odwiedzając twój siódmy dom relacji, zapewni ci spotkania z ludźmi z przeszłości. I nie chodzi tu tylko o dawne romantyczne relacje, ale i starych przyjaciół, znajomych, współpracowników. Zastanów się, co masz z nimi do załatwienia czy wyjaśnienia. A może przyszedł czas na jakiś wielki powrót. Komu chcesz dać drugą szansę?

Lew: Merkury w retrogradacji w twoim szóstym domu astrologicznym skłoni cię, żebyś przyjrzał się codziennej rutynie i nawykom. Zadaj sobie pytania: Czy w odpowiedni sposób dbam o zdrowie? Czy jestem tak produktywny, jak to tylko możliwe? Czy zachowuję balans między pracą a odpoczynkiem? Czy dieta, którą stosuję, jest dla mnie odpowiednia? Jak radzę sobie z codziennym stresem? Pod lupę weźmiesz również organizację pracy, która teraz zacznie szwankować.

Panna: Zapewne poczujesz, że Merkury się cofa, bo to planeta, która opiekuje się twoim znakiem, więc silnie na ciebie oddziałuje. Jednak nie będzie tak źle, bo retrogradacja odbywa się w ziemskim Koziorożcu, tworząc do twojego Słońca harmonijny aspekt. Merkury odwiedzi twój piąty dom przyjemności, pożądania i kreatywności. Może ponownie połączysz się z dawnym kochankiem, który przypomni ci o uczuciu, za którym tęskniłaś? A może podejmiesz kreatywny projekt, który kiedyś porzuciłaś?

Waga: Merkury w Koziorożcu w czwartym domu astrologicznym, wskazującym na rodzinne korzenie, skłoni cię, żebyś zajęła się rozwiązaniem domowych konfliktów i ustanowieniem niezbędnych granic. Poczujesz odwagę, by coś zmienić w tym obszarze i stworzyć dom oraz rodzinę swoich marzeń. Droga do tego będzie najpierw wiodła przez trudności w porozumieniu się i pracy włożonej w osiągnięcie potrzebnych kompromisów. Więcej słuchaj, niż mów.

Skorpion: Za sprawą retrogradującego Merkurego w domu trzecim komunikacji dowiesz się, jaką moc mają twoje słowa. Docenisz, ile znaczy jasne wyrażanie myśli. Bądź precyzyjny w wysławianiu się i zanim klikniesz „wyślij”, dobrze sprawdź, co i do kogo napisałeś w e-mailu. Uważaj na literówki, przejęzyczenia i wszystko, co w dokumentach napisane jest małym drukiem. Nie irytuj się, gdy odpowiedzi długo nie będą przychodziły, a podejmowanie decyzji zostanie odłożone na później.

Strzelec: Czas przyjrzeć się swojemu budżetowi. Merkury w oszczędnym Koziorożcu, odwiedzając twój drugi dom pieniędzy, skutecznie namówi cię, żebyś zrobił porządki w finansach. Zastanów się, gdzie przepłacasz, które wydatki są zbędne. Poćwicz minimalizm finansowy i zdecyduj się na założenie konta oszczędnościowego. Czas ustalić materialne priorytety. Masz szansę uzdrowić swoją relację z pieniędzmi i dotrzeć do źródła problemu.

Koziorożec: To na ciebie retrogradacja Merkurego oddziałuje najsilniej, bo przejdzie przez twoje Słońce i twój pierwszy dom astrologiczny, wskazujący na tożsamość. Tranzyt ten jest dobrą okazją, byś zapytał siebie: „Kim jestem?”. Ale nie chodzi o to, kim jesteś, kiedy ktoś inny cię potrzebuje. Nie chodzi o to, jakim jesteś pracownikiem czy rodzicem. Nadszedł czas, aby przypomnieć sobie osobę, którą zawsze byłeś, zwłaszcza jeśli odłożyłeś ją na bok ze względu na potrzeby kogoś innego.

Wodnik: Przygotuj się do zanurkowania w odmęty swojej psychiki. Merkury przejdzie przez twój dwunasty dom, dzięki czemu spotkasz się z niektórymi z twoich wewnętrznych demonów. W czasie tego tranzytu możesz czuć się bardziej wyciszony, powściągliwy, izolujący się. Możesz czuć różne niewygodne emocje, które tłumiłeś, i będziesz chciał być z nimi sam na sam. Przerwa od życia towarzyskiego posłuży oczyszczeniu twojej podświadomości.

Ryby: Może będziecie miały ochotę wyjść z imprezy, mimo że dopiero co przyszłyście. Merkury w jedenastym domu grup społecznych i przyjaciół skłoni was, żebyście zweryfikowały swoje znajomości i sposób spędzania wolnego czasu. Zrezygnujcie z toksycznych relacji i aktywności, które już wam nie służą. Może odzyskacie kontakt z ludźmi, z którymi dawno się nie widziałyście, a nadal łączą was podobne zainteresowania.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze