1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Horoskop
  4. >
  5. Czy tworzysz życie, którego chcesz? Wszystko, co potrzebujesz wiedzieć o retrogradacji Saturna 29 czerwca

Czy tworzysz życie, którego chcesz? Wszystko, co potrzebujesz wiedzieć o retrogradacji Saturna 29 czerwca

Retrogradacja Saturna już 29 czerwca 2024 (Fot. Getty Images)
Retrogradacja Saturna już 29 czerwca 2024 (Fot. Getty Images)
Już 29 czerwca rozpocznie się 4,5-miesięczna retrogradacja Saturna. Oznacza to, że zahamowaniu może ulec nasza przebojowość, nowe projekty zaczną się opóźniać a my staniemy się bardziej refleksyjni. I dobrze – przygotujemy się na nowy etap ekspansji.

Ruch wsteczny Saturna będzie trwał 139 dni – zacznie się 29 czerwca a skończy 15 listopada 2024 roku. Saturn w ruchu wstecznym przemierzy trasę między 19 a 12 stopniem Ryb. W astrologii wedyjskiej przyjmuje się, że retrogradacja Saturna ma szczególne znaczenie, ponieważ właśnie wtedy planeta karmy rozumianej jako prawo zasady przyczyny i skutku, ma na nas największy wpływ. Retrogradacja każdej z planet to czas introspektywny, bardziej w rytmie slow niż zachęcający się do porywania z motyką na słońce; to czas idealny na dokonywanie podsumowań przed rozpoczęciem kolejnego etapu, kończenie spraw lub weryfikację zamierzeń.

Saturn to druga co wielkości (po Jowiszu) planeta w Układzie Słonecznym, zwana gazowym olbrzymem, która w wymiarze astrologicznym wprowadza w nasze życie strukturę, testuje odpowiedzialność oraz cierpliwość i wytrzymałość na przeciwności losu. Nic miłego. Potrafi jak żadna inna planeta wprawić nas w przygnębienie i namawiać do kreślenia w wyobraźni czarnych scenariuszy. Jest też jednak pozytywny wpływ tej planety – polega na tym, że nagradza za uczciwie wykonaną pracę, życie zgodne ze swoją prawdą, przestrzeganie zasad, a także daje stabilność i trwałość. Czas retrogradacji to okazja, żeby sprawdzić, czy tak postępujemy.

Jak wpływa na nas retrogradacja Saturna?

Saturn podczas retrogradacji będzie chciał zmusić nas do zmierzenia się z rzeczywistością życia, którą tworzymy. Pomyśl: czy to jest to, czego chcesz? Czy kierują tobą wartości, które wyznajesz, czy strach? Czy bierzesz odpowiedzialność za swoje życie? Bądź ze sobą szczery i zaangażuj się w zmiany i nowe cele, które w przyszłości przyniosą ci więcej sensu w życiu.

Kiedy Saturn retrograduje, możemy potrzebować więcej samotności, odczuwać melancholię i doświadczać przeróżnych opóźnień czy nawet zastoju w różnych obszarach naszego życia. To nie jest najlepszy moment na rozpoczęcie nowego projektu, raczej na kontynuację tego, co się sprawdza i rzeczowe podsumowania. Saturn uwielbia nas sprawdzać, zwłaszcza czy zachowujemy się dojrzale. Jego energię najlepiej spożytkować na refleksję nad przeszłością, aby na świeżo przyjrzeć się strukturom i fundamentom naszego życia. Ocenić, jak wyznaczamy granice, jak zarządzamy energią życiową. Podczas tej retrogradacji warto sprawdzić, co efektywnie działa, a co umiera śmiercią naturalną – zróbmy porządki.

Kiedy Saturn znajduje się w retrogradacji, mniej interesuje się wpływaniem na wydarzenia, a bardziej skłania ku pracy wewnętrznej – zastanowienie się nad tym, co osiągnęliśmy, a czego nie i gdzie w związku z tym zaangażować nasz wysiłek. Jako że Saturn tranzytuje teraz Ryby – mamy okazję, żeby uleczyć stare emocjonalne rany, aby lepiej zrozumieć siebie i przestać ulegać demonom z przeszłości.

Najważniejsze planetarne aspekty retrogradującego Saturna

  • 19 sierpnia podczas pełni Księżyca w Wodniku Saturn utworzy kwadraturę z Jowiszem, co spotęguje jego działanie. Jeśli zdamy celująco saturniczne testy, będziemy cieszyć się nagrodą długoterminowych zysków. Jeżeli jednak podczas ważnych dla nas tranzytów Saturna robimy uniki, czeka nas przykry powrót do spraw zamiecionych pod dywan.
  • 30 września Saturn utworzy trygon do Marsa w Raku, co pomoże podjąć nam wykalkulowane działania. Jeśli nie przestraszymy się metodycznej pracy, umocnimy swoją pozycję i bez przeszkód zaczniemy powoli wdrażać w życie jakiś większy plan. Możemy wtedy liczyć na pomoc szefów, autorytetów, specjalistów. Nie śpieszmy się, tylko wszystko dobrze zaplanujmy.
  • 4 listopada Saturn utworzy trygon ze Słońcem w Skorpionie, dzięki czemu uzyskamy jasność celów i staniemy się bardziej dalekowzroczni. Okaże się, że stare pomysły można jeszcze odgrzać i że jest nam po drodze z dawnymi znajomymi. Docenimy przewidywalność w życiu.

Jak retrogradacja Saturna wpłynie na każdy znak zodiaku?

Najbardziej retrogradację Saturna odczują znaki jakości zmiennej – Bliźnięta, Panny, Strzelce i Ryby oraz wszystkie osoby, które w horoskopie urodzeniowym mają planety między 12 a 19 stopniem tych znaków.

Baran: Saturn w retro w twoim dwunastym domu zachęci cię do autorefleksji, szczególnie w odniesieniu do starych emocjonalnych wzorców, utartych zachowań i nieuleczonych ran z przeszłości. Bez tego oczyszczenia trudno ci będzie zbudować diametralnie inną przyszłość.

Byk: Jeśli są w twoim życiu przyjaciele bądź grupy ludzi, z którymi nie jest ci już po drodze, nastąpią rozstania albo wyjaśnienia, dlaczego tak się dzieje i czy w ogóle można te relacje zreformować. Z Saturnem w jedenastym domu docenisz znajomych z dawnych lat.

Bliźnięta: Będziecie medytować nad tym, jak najlepiej realizować swoje długoterminowe cele zawodowe i zabiegać o publiczne uznanie dla swojej ciężkiej pracy. Za sprawą retrogradacji Saturna w dziesiątym domu postanowicie, że nadszedł czas, aby wdrożyć nowy plan gry.

Rak: Gdy cofający się Saturn zaktywizuje twój dziewiąty dom, zweryfikujesz swoją filozofię życia – co jest ważne dla twojego rozwoju, a co już nie. Teraz masz szansę, aby rozważyć możliwości uczenia się nowych dziedzin i zajęcia się pasjami, które kiedyś porzuciłeś.

Lew: Saturn, odwiedzając twój ósmy dom, rzuci światło na tematy władzy, kontroli i intymności. Zastanów się, co zapewnia ci komfort finansowy i emocjonalny, a także z jakimi obsesjami i innymi podświadomymi uwarunkowaniami się mierzysz. Uwolnij się od nich.

Panna: Odwiedziny Saturna w siódmym domu – partnerstwa – oznaczają, że przetestujesz swoje związki romantyczne i biznesowe. Sprawdzisz je przede wszystkim pod kątem wszelkich podjętych pzed obie strony zobowiązań. Okaże się, kto dotrzymuje swojej części umowy.

Waga: Retrogradujący w szóstym domu Saturn zachęci cię do refleksji na temat organizacji twojej pracy. Nadszedł czas, aby pomyśleć o tym, jak możesz pracować mądrzej, a nie ciężej, aby osiągnąć swoje cele. Popracuj nad wydajnością i zrób lekarskie badania kontrolne.

Skorpion: Saturn wprawdzie nie jest specjalistą od radości i przyjemności życia, ale jego odwiedziny w twoim piątym domu skłonią cię do refleksji, czy nie za mało masz zabawy, czy czasem nie zapomniałeś o spontaniczności i potrzebie kreatywnego wyrażania się.

Strzelec: Retrogradacja Saturna przypada na twój czwarty dom życia domowego, rodziny i subiektywnych przeżyć. Kłaniają się zatem schematy emocjonalne, które niesiesz ze sobą od czasów dzieciństwa – rozpraw się z nimi raz a dobrze. Spotkaj się z wewnętrznym dzieckiem.

Koziorożec: Obecność Saturna w trzecim domu zachęca cię do zastanowienia się, jak współdziałasz z innymi, jak robisz z nimi interesy, jak podtrzymujesz kontakty. Ta retrogradacja daje ci szansę na ponowną ocenę, z kim się zadajesz i co z tego masz.

Wodnik: Pieniądze staną się dla ciebie wiodącym tematem retrogradacji Saturna. Jego tranzyt przez drugi dom to okazja, żeby pochylić się nad fundamentami twojego poczucia bezpieczeństwa materialnego. Niektóre źródła dochodów mogą wyschnąć, zaplanuj nowe.

Ryby: Saturn przebywa teraz w twoim znaku, więc odwiedzi twój pierwszy dom. Zapowiada refleksyjny czas, kiedy pomyślisz, jak prezentujesz się w świecie i jak służy to twoim projektom. Postaw na zaangażowanie sił i długoterminowe cele. Potem przyjdzie czas na ekspresję.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze