fbpx

Walentynki

O miłości, czułości i związkach
Propozycje prezentów dla niej i dla niego

Jak rozmawiać o walentynkach?

Jak rozmawiać o walentynkach?
Każda okazja, w tym walentynki, jest dobra, aby przećwiczyć wzajemną komunikację. (fot. iStock)

Walentynki mogą być miłym, a nawet ekscytującym przeżyciem, ale może być wręcz odwrotnie. Wiele zależy od oczekiwań i wizji partnerów. Dlatego na trzy dni przed 14 lutego, warto o walentynkach porozmawiać. Zwłaszcza, jeśli są kwestie sporne i przeszłe nieporozumienia na ten temat.

1. Wybierz dobry czas. Upewnij się, czy on właśnie nie jest między szczotkowaniem zębów a wyjściem do pracy. Albo nie jest zbyt zmęczony czy zdenerwowany jakąś sytuacją. Dobrze, żebyście mieli kilka chwil spokoju.

2. Przedstaw jasno cel. Powiedz po prostu: „Chcę porozmawiać o tym, jak możemy spędzić razem walentynki w tym roku?”.

3. Słuchajcie siebie przez 3-5 minut bez przerywania, komentowania, nacisków. Niech każdy przestawi swój pomysł na walentynki. Słuchanie to podstawa dobrej komunikacji między ludźmi.

4. Powtórzcie to, co usłyszeliście. Nawet jeśli pomysł partnera ci się nie podoba, postaraj się zrozumieć jego punkt widzenia. Upewnij się, że dobrze go zrozumiałaś. Taki gest sprawia, że pojawia się energia zbliżenia między partnerami.

5. Bądźcie szczerzy. Niezgoda może być znakiem, że nie wszystko, co dotyczy walentynek i jest trudne, zostało wyjaśnione. Możesz powiedzieć: „Seksowna bielizna w zeszłym roku sprawiła mi przyjemność, ale jeszcze bardziej ucieszyłabym się z kolacji we dwoje. Lubię chodzić z tobą do restauracji”. Możesz też usłyszeć od swojego partnera: „Czuję złość z powodu walentynek, bo odbieram to jako presję, że mam zgadywać twoje myśli”. Dobrze, jeśli walentynkowa atmosfera oczyści się wcześniej.

6. Postawcie na porozumienie. To przecież święto miłości i chodzi o to, żeby fajnie spędzić czas razem. Pamiętaj, że ostatecznym celem jest stworzenie większej intymności i poczucia połączenia między wami! Dobrze, jak każda ze stron jest w stanie obdarować partnera tym, co sprawia mu radość. Ugotujesz mu ulubione danie? A on pomasuje ci stopy? Każda para wie, co to takiego. Zazwyczaj, jak napięcie opadnie i każdy porzuci oczekiwania oraz dąsy, okazuje się, że chcemy tego samego. Być razem i być blisko.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze