Jak stworzyć swój własny wymarzony dom?

Potrzeba posiadania własnego miejsca do życia jest jedną z najbardziej pierwotnych potrzeb człowieka. Dom jest najdoskonalszą realizacją tej potrzeby. Daje schronienie, zapewnia poczucie bezpieczeństwa, pozwala odpocząć, odpowiada na chęć przynależności do jakiegoś miejsca. Dom jest tak wielowymiarowym elementem życia człowieka, że aż trudno się dziwić wszelkim wysiłkom podejmowanym na drodze do jego posiadania. I tu może się okazać, że te wysiłki można sobie troszkę uprzyjemnić i ułatwić.

Jaką część budżetu przeznaczyć na projekt?

Źle zaplanowany i wybudowany dom może stać się przyczyną codziennego zmartwienia, powodując stres i poczucie dyskomfortu jego mieszkańców. Na projekt domu składa się ogromna ilość czynników i zmiennych; od pomysłu, przez realizację na poziomie praktycznych rozwiązań czy dobór odpowiednich materiałów, po spełnienie wszelkich formalności i wymogów prawa. To naprawdę złożony proces i nic dziwnego, że kierunki architektoniczne należą do najtrudniejszych, a usługi ich absolwentów, zwłaszcza tych utalentowanych i doświadczonych potrafią strawić sporą część budżetu przeznaczonego na budowę domu. I o ile wylewki, szalunki, stawianie ścian, tynkowanie i urządzanie można spróbować wykonać samodzielnie (kosztem wysiłku i czasu oszczędzając pieniądze), to projektem musi zająć się specjalista. Ale czy aby na pewno?

Jak nie architekt, to kto?

Otóż niekoniecznie. I nie chodzi wcale o gotowe projekty dołączane do branżowych gazet. Jest bowiem sposób zupełnie nowy. Z pomocą przychodzą najnowsze technologie, a konkretnie aplikacja stworzona specjalnie po to, by każdy mógł zostać architektem. I nie jest tu mowa o jakimś zabawkowym programie na smartfona. Chodzi o aplikację InstaHouse®. To wspaniałe i rozbudowane narzędzie, dostępne online z poziomu strony www.instahouse.pl, pozwala na zupełnie samodzielne zaprojektowanie własnego domu, a nawet automatyczne wygenerowanie dokumentacji wymaganej polskim prawem, niezbędnej do jego budowy! Teraz każdy może zostać architektem i zaprojektować swój wymarzony dom bez potrzeby kupowania kosztownego projektu. Ale na pieniądzach nasze oszczędności się nie kończą. Bo automatycznie stworzona dokumentacja pozwala uniknąć strat czasu poświęconego na biurokrację, co do tej pory było prawie niemożliwe!

Wystarczy wejść na stronę www.instahouse.pl, wybrać na interaktywnej mapie swoją działkę (mapa połączona jest z bazą danych Ksiąg Wieczystych – więc nie musimy nawet znać numeru naszej działki, wystarczy tylko że wiemy, gdzie nasza działka się znajduje) i rozpocząć projekt naszego domu. Nie jest to bardzo trudne, ale trzeba poświęcić temu trochę czasu i uwagi. Na szczęście projekt możemy zapisać na serwerze i wracać do niego wielokrotnie, udostępnić bliskim czy wielokrotnie nanosić poprawki. Sama aplikacja jest dosyć sprytnie pomyślana, bo poza takimi oczywistościami jak intuicyjna obsługa, zapewnia takie ułatwienia jak automatyczne sprawdzanie poprawności projektu czy możliwość personalizacji projektu. Do dyspozycji mamy również bazę danych podwykonawców i dostawców konkretnych materiałów, takich jak okna, drzwi, podłogi, dachy itp, dzięki czemu możemy bawić się projektowaniem wiedząc, że efekt końcowy będzie możliwy do zrealizowania.

Jesteś architektem!

Aplikacja InstaHouse pozwala na niemal dowolne zaplanowanie domu. A ostateczny projekt wykonawczy spełnia wymogi polskiego prawa budowlanego i pozwala na rozpoczęcie budowy! Na naszym projekcie architekt musi się jedynie podpisać, co wiąże się z dodatkową oszczędnością pieniędzy i czasu. No i ta satysfakcja, że samemu zaprojektowało się swój dom… i nic dziwnego! W końcu jak obiecują twórcy aplikacji InstaHouse® to ty jesteś architektem!

www.instahouse.pl