fbpx

Bezpieczna jazda z Subaru

Materiały prasowe - Intro Media

Jak jeździć bezpiecznie? Jak uniknąć zagrożeń czekających na drodze? Jak zachować się w sytuacjach
awaryjnych, np. kiedy auto wpadnie w poślizg? Na te i wiele innych pytań uczestnicy warsztatu znaleźli
odpowiedź w Szkole Jazdy Subaru.

Warsztaty rozpoczęły się od wykładu z wiedzy teoretycznej. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się, w jaki sposób dobrze przygotować się do jazdy samochodem. Na pozór banalne zapięcie pasów, ustawienie fotela kierowcy czy odpowiednie trzymanie kierownicy okazały się jednymi z kluczowych elementów bezpiecznego prowadzenia samochodu. Po wykładzie teoretycznym, który poprowadził Jacek Hoffman, nikt już nie miał wątpliwości, że myślenie należy
włączyć tuż po zajęciu miejsca za kierownicą.

W drugiej, praktycznej części szkolenia, odbył się trening doskonalenia techniki jazdy. Pod opieką wykwalifikowanych instruktorów: Jacka Hoffmana i Krzysztofa Dudka, uczestnicy uczyli się, jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach drogowych. W programie znalazły się m.in. ćwiczenia na płycie poślizgowej i szkolenie ze skutecznego wykorzystywania systemów aktywnego bezpieczeństwa, jak ABS czy systemy kontroli stabilizacji toru jazdy.

Biorący udział w zajęciach nie tylko udoskonalili swoje umiejętności z zakresu bezpiecznej jazdy, ale nauczyli się również czerpać prawdziwą przyjemność z prowadzenia samochodu. Piękna, słoneczna pogoda dopisywała przez cały dzień, warunki do treningów na torze Kielce w Miedzianej Górze były więc idealne.