Kryształki Zwierciadła. Konkurs

Sześcioro nominowanych. Są młodzi – i nie chodzi tylko o metrykę, lecz także o życiową postawę. Mają otwarte umysły, wierzą, że rzeczywistość wokół nas da się zmienić. Co więcej, wiedzą, jak to zrobić. To wy zadecydujecie, do kogo powędruje nagroda.

 

Rocznik 1989. Naukowiec. Napisać o Karolu, że jest młodym doktorem, jednym z najbardziej obiecujących polskich naukowców, to za mało. Bo w jego badaniach chodzi o nas, kobiety. Charkiewicz jest w Polsce pionierem: w Danii nauczył się wykonywać zabieg, który przywraca pacjentkom po chemii płodność. Zajmuje się też badaniami nad stanem przedrzucawkowym i płodowym zespołem Downa u kobiet w ciąży.

Rocznik 1993. Pielęgniarka. Laureatka pierwszej przyznanej w Polsce Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Sylwii. Wyróżniono projekt Natalii aktywizujący seniorów. Chodzi o założenie fundacji, która „kolekcjonuje” potrzeby i marzenia osób starszych, żeby potem je zrealizować. Na co dzień Natalia pracuje w zakładzie opiekuńczo-leczniczym, gdzie na własną rękę realizuje pomysł, który zgłosiła do nagrody.

Rocznik 1986. Artystka wizualna, fotografka. Ważnym tropem w jej sztuce jest pamięć i historia, o czym świadczy choćby niedawna wystawa w Żydowskim Instytucie Historycznym czy w katowickiej Galerii Szarej, gdzie artystka odnosiła się do śladów po niemieckich ewangelikach na Śląsku. Ostatni rok, łącznie z wygraną na Higashikawa Photo Festivalu w Japonii, był dla niej wyjątkowo intensywny.

Rocznik 1984. Reżyserka. Filmem „Wieża. Jasny dzień” wywołała sporo zamieszania, zdobywając m.in. nagrodę za reżyserski debiut na festiwalu w Gdyni. „Polskie kino doczekało się swojej szeptuchy” – pisali o niej recenzenci. Szelc wprowadza widza w świat przeczuć, nadprzyrodzonych zjawisk, przemycając przy okazji mocny proekologiczny przekaz. Sama mówi, że jej alternatywny zawód to ekoterrorystka.

Rocznik 1994. Graficzka, autorka komiksów. Zwróciła na siebie uwagę debiutanckimi „Obiecankami”. O tym, jak to jest dorastać w domu, w którym rodzice się rozstali. Bardzo niewiele ukazuje się u nas takich komiksów – obyczajowych, o rodzinie, trudach dojrzewania, opowiedzianych z dziewczyńskiego i kobiecego punktu widzenia. Chwalona za niepodważalny talent Świętek nie traci czasu i tworzy kolejne tytuły.

Rocznik 1991. Architekt. Zwycięzca w konkursie Archi-World Academy Awards na najlepsze studenckie projekty. Jury doceniło jego „Dom w Katowicach. Mieszkanie w ogrodzie”, projekt, w którym Warot łączy potrzebę miejsca do codziennego życia i odpoczynku we wspólnych dla wszystkich mieszkańców ogrodach. To niejedyny głośny projekt Macieja tworzony z myślą o tym, że architektura ma nas łączyć, a nie dzielić.

 

KONKURS Kryształki Zwierciadła

Zagłosuj na swojego kandydata i wygraj wspaniałe nagrody.

1 voucher na weekendowy relaks dla dwóch osób, do wykorzystania w wybranym luksusowym Hotelu SPA Dr Irena Eris. Voucher obejmuje 2 noclegi, wyżywienie oraz chwile wytchnienia w Centrum SPA z basenami, kompleksem saun i jacuzzi.

Wartość nagrody – 2200 zł.

DrIrenaErisSpa.com

SMS o treści KZ.nr kandydata.A.uzasadnieniepod numer 7255.

2 szwajcarskie zegarki ROAMER z kolekcji Classic Line. Ponadczasowa klasyka w szlachetnym odcieniu złota sprawdzi się przy każdej okazji. Odporne na zarysowania szafirowe szkło to gwarancja nieskazitelnego wyglądu przez długie lata.

Wartość nagrody – 980 zł.

Butiki SWISS, swiss.com.pl

SMS o treści KZ. nr kandydata. B. uzasadnienie pod numer 7255.

2 dwuosobowe zaproszenia na uroczystą galę wręczenia nagród Kryształowych Zwierciadeł 2018, która odbędzie się 5 czerwca w Warszawie.

SMS o treści KZ. nr kandydata. C. uzasadnienie pod numer 7255.

JAK GŁOSOWAĆ?

Wybierz kandydata oraz nagrodę, którą chciałabyś/chciałbyś otrzymać, i wyślij SMS pod numer 7255 o treści KZ. nr kandydata. symbol nagrody. uzasadnienie wyboru kandydata.

Przykład: Jeśli wybrałaś/wybrałeś kandydata nr 1 i nagrodę z symbolem A, wyślij SMS o treści KZ.1.A.uzasadnienie wyboru kandydata pod numer 7255 (koszt SMS-a to 2,46 zł brutto). Na głosy czekamy od 10 kwietnia do 9 maja 2018 roku. Regulamin konkursu dostępny na TUTAJ; organizator: Wydawnictwo Zwierciadło Sp. z o.o. Laureat konkursu jest zobowiązany do opłacenia 10 proc. podatku od nagrody o wartości powyżej 760 zł brutto.

Dane osobowe uczestników konkursu będą przetwarzane przez organizatora konkursu, tj. Wydawnictwo Zwierciadło Sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Postępu 14, Warszawa 02-676, w celu realizacji umowy przystąpienia do konkursu i jego prawidłowego przeprowadzenia lub marketingu własnych produktów organizatora konkursu. Gwarantujemy prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania, jak również żądania zaprzestania przetwarzania danych.

Podanie danych jest dobrowolne, lecz w razie wygranej ich brak uniemożliwia dostarczenie nagrody zwycięzcy. Dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom. Organizator: Wydawnictwo Zwierciadło Sp. z o.o.

ZDJĘCIA: RAFAŁ MASŁOW, Jacek Turczyk/PAP, SONIA SZÓSTAK, AGATA DĄBROWSKA, ARCHIWUM PRYWATNE, MATERIAŁY PRASOWE.