1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Najlepsze aplikacje dla studentów

123rf.com
123rf.com
Wybraliśmy kilka aplikacji, które świetnie sprawdzą się na uczelni i poza nią – pomogą trafić do celu, kontrolować grafik zajęć i być na bieżąco z informacjami o najciekawszych wydarzeniach w okolicy.

Nowy rok akademicki to nowe wyzwania, przede wszystkim dla studentów pierwszego roku, dla których często oznacza to początek nowego życia w obcym mieście. Wybraliśmy kilka aplikacji, które świetnie sprawdzą się na uczelni i poza nią – pomogą trafić do celu, kontrolować grafik zajęć i być na bieżąco z informacjami o najciekawszych wydarzeniach w okolicy. Sprawdźcie nasze propozycje!

Prosto do celu

Telefon, który masz zawsze przy sobie, może pełnić funkcję mapy, rozkładu jazdy i biletu. Wystarczy tylko kilka kliknięć, żeby na ekranie pojawiły się odpowiednie aplikacje. Pierwszym must have jest aplikacja Jakdojade, która jest na bieżąco aktualizowana zgodnie z rozkładem jazdy transportu miejskiego w ponad 40 miastach. Nawet jeśli nie wiesz, gdzie w danym momencie się znajdujesz, wystarczy włączyć funkcję lokalizacji GPS, a program wykryje twoje położenie i pokaże najlepszą drogę do celu. Wyświetli też wszystkie szczegóły, jak na przykład czas potrzebny na dojście do przystanku, godzinę odjazdu, miejsca przesiadek, nazwę przystanku czy obowiązujące taryfy biletowe. Swoją trasę możesz też śledzić na bieżąco na mapie w aplikacji. Poza Jakdojade, warto ściągnąć aplikację e – podróżnik.pl, która ułatwi sprawne wyszukiwanie połączeń międzymiastowych i szybkie porównanie cen biletów. Dodatkowo, jeśli przewoźnik udostępnił taką możliwość, oferuje zakup biletu bezpośrednio przez aplikację. Weekendowe wycieczki i wypady do rodzinnego domu będziesz mógł zaplanować od ręki w przerwie między zajęciami czy podczas dłużącej się jazdy autobusem. Aplikacja SkyCash przyda się, aby wygodnie kupić bilety, zarówno na połączenia w obrębie miasta, jak i pozamiastowe, ale również w sytuacjach, gdy musisz zapłacić za parking, rachunki za mieszkanie czy bilety do kina. Wszystko przebiegnie sprawnie – wystarczy tylko połączenie z internetem i uzupełnienie swoich danych w aplikacji.

Na uczelni

Plan zajęć, kolokwia i terminy zadanych projektów możesz zapisywać w kalendarzu Google. Jego zaletą jest synchronizacja z pocztą Gmail, dzięki czemu w kalendarzu automatycznie zapisują się na przykład daty rezerwacji biletów lotniczych. Do każdej pozycji możesz ustawić alarm, który wcześniej przypomni ci o zbliżającym się wydarzeniu. Dzięki temu możesz skupić się na przyjemniejszych rzeczach niż zapamiętywanie niekończącej się listy zadań do wykonania. Poza kalendarzem, warto mieć w zasięgu ręki takie aplikacje jak Tłumacz Google, który może przydać się podczas przeglądania obcojęzycznych stron internetowych i artykułów, czy Cogi – Notes & Voice Recorder, służący do nagrywania notatek głosowych. Ciekawym narzędziem jest również Office Lens, czyli skaner dokumentów. Aparaty niektórych telefonów, na przykład Huawei P10, posiadają tryb skanowania dokumentów. Wtedy nie potrzebna jest dodatkowa aplikacja, wystarczy z menu aparatu wybrać odpowiednią opcję. Dzięki temu w szybki sposób zrobisz wyraźny skan notatek czy dokumentów. Na początku roku akademickiego, przy załatwianiu formalności ta funkcja może być wyjątkowo przydatna.

100% rozrywki

Zastanawiasz się, co robić po zajęciach? Już nie musisz. Sprawdź Going, a z pewnością znajdziesz coś dla siebie: repertuar kin, teatrów, wybranych imprez, spotkań tematycznych czy koncertów – wystarczy telefon

i kilka ruchów palcem, a przeniesiesz się w świat rozrywki twojego miasta. Dzięki aplikacji Android Pay, wychodząc z domu, nie musisz brać ze sobą portfela. Wystarczy, że włączysz moduł NFC i przyłożysz telefon do terminala. Przed zainstalowaniem sprawdź tylko, czy twój bank jest wśród szczęśliwców, którzy wprowadzili już tę usługę. A co w przypadku, kiedy nie masz ochoty wychodzić? Zawsze możesz zrelaksować się w domu – posłuchać ulubionej muzyki na Spotify albo obejrzeć nowy serial na Netflix. Aby zapewnić sobie najlepsze wrażenia wizualne i dźwiękowe, warto zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenia. W tej roli świetnie sprawdzi się tablet Huawei MediaPad M3 Lite, który posiada system głośników stworzony we współpracy z legendarną firmą Harman Kardon. Poza tym jego ekran dopasowuje swoją jasność do oświetlenia otoczenia i filtruje niebieskie światło, dzięki czemu chroni oczy przed zmęczeniem.

mat.pras.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze