Nie umrzeć przedwcześnie

Nie umrzeć przedwcześnie
123rf.com

Choroba wieńcowa, rak płuc, astma, udar mózgu, nowotwory jelita grubego i trzustki – to najczęstsze powody śmierci. Prawdopodobieństwo, że te choroby dotkną także nas, jest bardzo duże. W książce „Jak nie umrzeć przedwcześnie” doktor Michael Greger przedstawia sposoby na zminimalizowanie tego ryzyka.
Autor jest lekarzem i ekspertem ds. żywienia, zdrowia publicznego oraz bezpieczeństwa żywności. Jest także założycielem American College of Lifestyle Medicine. Swoją książkę rozpoczyna zdaniem: „Nie ma czegoś takiego jak śmierć ze starości” i na ponad 400 stronach udowadnia słuszność tej tezy. Greger oskłania mechanizmy funkcjonowania przemysłu medycznego, który nastawiony jest na ciągły wzrost sprzedaży leków, zabiegów i innych świadczeń, nie zaś budowanie wolnego od chorób społeczeństwa. „System ten nagradza ilość, a nie jakość” – twierdzi, tłumacząc, dlaczego lekarze wybierają leczenie produktami koncernów farmakologicznych, nie zaś odpowiednią dietą i zdrowym trybem życia.

jak_nie_umrzec_okladka„Jak nie umrzeć przedwcześnie” to cenne kompendium wiedzy dla każdego zainteresowanego życiem w zdrowiu. Autor analizuje piętnaście najgroźniejszych współczesnie grup chorób, opierając się na tysiącach wyników badań, a także swoim wieloletnim doświadczeniu. Proponuje proste narzędzia do stosowania na co dzień, głównie związane z odżywianiem, dzięki którym możemy dłużej żyć w zdrowiu, i w przystępnej formie dostarcza rzetelną wiedzę. Nie dziwi więc, że poradnik trafił na listę bestsellerow „New York Timesa” oraz Amazona. Prawa do krajowych wydań zostały sprzedane do ponad 20 państw, w Polsce książka ukazuje sie nakładem wydawnictwa Czarna Owca.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze