fbpx

Oczyszczacz Philips Dual Scan AC3858/50 – niezrównana wydajność i czystość powietrza

Oczyszczacz Philips Dual Scan AC3858/50 - niezrównana wydajność i czystość powietrza
Fot. materiały prasowe

Czy w dobie kolejnych rekordów stężenia smogu w powietrzu możemy jeszcze liczyć na czyste powietrze bez wyjazdu w góry, czy nad morze? Dzięki oczyszczaczom marki Philips – jak najbardziej. Holenderski producent po raz kolejny udowadnia, że pod względem usuwania zanieczyszczeń z powietrza w naszych domach i biurach nie ma sobie równych.

Oczyszczacze powietrza znacznie zyskały na popularności w ostatnich latach. Rosnąca świadomość społeczna na temat szkodliwego wpływu smogu i innych zanieczyszczeń na ludzki organizm przekłada się na coraz większe zainteresowanie wśród konsumentów. A za popytem idzie postęp. I urządzenie Philipsa jest tego najlepszym przykładem. Zaawansowany system filtracji, w połączeniu z wysoką funkcjonalnością i świetnym designem, zaowocowały wręcz idealnym stosunkiem jakości do ceny.

Philips Dual Scan AC3858/50 – efektywność i energooszczędność w jednym

Tytułowy model Philipsa pozwala na efektywną pracę w pomieszczeniach do 60 m2. Stanowi więc idealny wybór zarówno do mieszkań, biur i wszystkich miejsc, gdzie czyste powietrze jest niezbędne. Naszą uwagę z miejsca przykuwa ogromny przepływ, który w ciągu godziny jest w stanie skutecznie przefiltrować 500 m2 powietrza. Taka wartość sprawia, że pomieszczenie o powierzchni 20 m2 zostanie całkowicie oczyszczone w zaledwie 6 minut!

Dużą zaletę, pozwalającą oszczędzić nasz portfel, stanowi niski pobór energii, wynoszący zaledwie 60 W najszybszym trybie pracy. Oznacza to, że nasze rachunki za prąd nie powinny wzrosnąć o więcej niż 13 zł miesięcznie. Tanio? W porównaniu do wielu konkurencyjnych modeli – zdecydowanie.

Wiele osób rozważających zakup oczyszczacza, ma obawy o głośność urządzenia. Wyobrażenie o ciągłym szumie, towarzyszącym jego pracy, możemy jednak w przypadku Dual Scan AC3858/50 wrzucić między bajki. W trybie nocnym urządzenie emituje zaledwie 22,5 dB głośności. Dzięki temu doskonale sprawdzi się w pokojach dziecięcych i sypialniach, gwarantując spokojny i zdrowy sen.

Zapomnij o smogu i nieprzyjemnych zapachach. Philips usuwa je wszystkie

Ostatecznie o naszym wyborze danego modelu powinien jednak decydować zastosowany system oczyszczania. A ten, w przypadku omawianego modelu, zdecydowanie robi wrażenie. Oczyszczacz powietrza Philips Dual Scan AC3858/50 oferuje cylindryczny filtr 3w1, łączący w sobie filtr wstępny, HEPA H13 i węglowy. Dzięki oryginalnemu kształtowi powietrze jest efektywnie zasysane z każdej strony, zmniejszając przy tym wymiary urządzenia i czyniąc je zdecydowanie bardziej designerskim, doskonałym do nowoczesnych wnętrz.

Specjalnie zaprojektowany silnik i wentylator pozwalają na pozbycie się zanieczyszczeń z każdego, nawet najtrudniej dostępnego zakamarka pomieszczenia. Spiralny wlot maksymalizuje zaś wydajność rozprowadzania powietrza, oszczędzając energię elektryczną.

NanoProtect HEPA – filtracja idealna?

W pierwszej kolejności zassane powietrze przechodzi przez filtr wstępny, zatrzymujący zanieczyszczenia o większej średnicy, takie jak wszelkiego rodzaju okruchy, sierść zwierząt, pyły, kurz czy włosy. Stosowany jest w celu ochrony kolejnych, bardziej czułych filtrów, które mogłyby bez niego ulec zapchaniu. Dzięki temu żywotność całego modułu zostaje znacznie wydłużona.

Następnie, powietrze przepuszczane jest przez filtr HEPA H13 – technologię dopracowywaną nieprzerwanie od lat 40 ubiegłego wieku. Klasa skuteczności H13 oznacza, że jest on w stanie usunąć co najmniej 99,95% zanieczyszczeń, takich jak wirusy, bakterie, zarodniki grzybów i pleśni, alergeny oraz pyły PM2,5 i PM10. Holenderska marka poszła jednak jeszcze dalej. Duża powierzchnia, wynosząca aż 2,44 m2 i dopracowana konstrukcja sprawia, że filtr zastosowany w Dual Scan AC3858/50 jest w stanie wyłapać cząstki nawet 800 razy mniejsze od smogu, o wielkości 0,003 mikrometra!

Ostatnim stopniem ochrony jest filtr węglowy. Skąd jego rosnąca popularność? Dzięki właściwościom węgla aktywnego, który poprzez zatrzymywanie zanieczyszczeń i ich neutralizację na swojej powierzchni usuwa z powietrza nieprzyjemne zapachy, gazy oraz lotne związki organiczne. Doskonale więc sprawdzi się w kuchni, w palarni czy podczas malowania pokoju. Neutralizacja LZO jest jednak najbardziej istotna dla naszego zdrowia. Pod nazwą tą kryją się bowiem niebezpieczne substancje, takie jak formaldehyd i aceton, mogące prowadzić do niebezpiecznych chorób układu oddechowego i nerwowego, a nawet nowotworów.

By zachować sprawność oczyszczacza, filtry należy poddawać regularnej wymianie. Kiedy tego dokonać? Na to pytanie odpowie nam kolorowy wskaźnik filtrów, umieszczony na panelu. Dzięki specjalnym ikonkom dowiemy się także o potrzebie ich wyczyszczenia i wymiany. W efekcie zyskujemy maksymalnie prostą obsługę i konserwację całości. Producent deklaruje trwałość filtrów na nawet 3 lata. Musimy jednak pamiętać, że w przypadku pracy w mocno zanieczyszczonym środowisku – np. mieszkaniu w ścisłym centrum ruchliwego miasta – czas ten może ulec skróceniu.

Precyzja i czysta przyjemność użytkowania

Designerski wygląd, o którym wspominaliśmy na początku, to w dużej mierze zasługa wysokiej jakości dotykowego wyświetlacza. Otaczająca go obręcz zmienia kolor pod wpływem poziomu zanieczyszczenia w powietrzu. To prawdziwe centrum sterowania, pozwalające na bieżąco sprawdzać poziom cząstek PM2,5, ilość alergenów i stężenie gazów w powietrzu. Za wysoką dokładność wyświetlanych wyników odpowiada technologia AeraSense, skanująca powietrze tysiąc razy na sekundę i błyskawicznie reagująca na zmiany stężenia cząstek.

Za pomocą panelu wybierzemy także jeden z trzech trybów pracy – automatyczny, turbo i nocny. Zastosowane czujniki pyłów, gazu i światła umożliwiają niezwykle wydajną pracę w pierwszym z nich. Urządzenie samodzielnie kontroluje szybkość pracy wentylatora, dostosowując ją do zanieczyszczenia powietrza. Podczas pracy w trybie nocnym prędkość ta zmniejszana jest do minimum.

By zmniejszyć zużycie energii i zapewnić czyste powietrze w domu od razu po przekroczeniu progu, producent zadbał o możliwość połączenia oczyszczacza ze smartfonem. Pobierając aplikację mobilną Clean Home+ otrzymujemy możliwość zdalnego włączania, wyłączania i ustawiania trybów pracy. Wygodny i przejrzysty interfejs poinformuje nas także o poziomie zanieczyszczeń występujących w pomieszczeniu i poziomie zużycia filtrów. Kompleksowa obsługa z jednego miejsca to zdecydowanie silny atut, który wciąż nie stanowi standardu na rynku.

Oczyszczacz Philips Dual Scan AC3858/50 – czy warto?

Odpowiedź na to pytanie nasuwa się sama. Tytułowy model to zdecydowanie jedna z najlepszych opcji pod względem stosunku skuteczności, jakości wykonania i funkcjonalności do ceny. Zaawansowany system filtracji, pozwalający zatrzymać prawie 100% zanieczyszczeń, wysoka energooszczędność i przyjemność płynąca z bezproblemowej obsługi czynią z AC3858/50 urządzenie, którego obecność warto rozważyć w każdym domu i mieszkaniu.