1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Podróże
  4. >
  5. Bezcenne wspomnienia z krańców świata. Australia i Nowa Zelandia

Bezcenne wspomnienia z krańców świata. Australia i Nowa Zelandia

Masz ochotę na coś więcej niż wakacje na plaży, o których zapomnisz, jak tylko ze skóry zniknie opalenizna? Zobacz, co ma w ofercie biuro turystyki LogosTour. Z objazdowej wycieczki po Australii i Nowej Zelandii wrócisz pełna nowych wrażeń, smaków oraz widoków, które zostaną z tobą na długo.

Czujesz głód niezwykłej podróży, chcesz zobaczyć coś nowego, poczuć dreszcz emocji i zachwytu nad pięknem świata, ale nie jesteś mistrzem planowania? Biuro LogosTour wyręczy cię we wszystkim. Zobaczysz najważniejsze turystyczne atrakcje, ale też będziesz miała okazję zejść z utartych ścieżek i korzystając z wiedzy doświadczonych przewodników, zajrzeć tam, gdzie zwykli turyści nie mają okazji trafić. Plan trzytygodniowego wyjazdu jest intensywnie wypełniony, ale niepozbawiony wolnego czasu, który można wykorzystać na leniwy odpoczynek nad basenem czy na plażach słynących z białego piasku, a potem obserwować lokalne życie znad filiżanki espresso.

materiały partnera materiały partnera

Australia od dawna była na twojej liście kierunków?

Nie odkładaj marzeń na później. Ten najmniejszy kontynent świata, nazywany dawniej Południowym Nieznanym Lądem, odkryje przed tobą wyjątkowy klimat i przyrodę. Potoczne skojarzenia z Australią to z pewnością bezkresne pustynie, obszary półpustynne oraz... kangury. Roślinność i żyjące tutaj zwierzęta są naprawdę niezwykłe. Aż 75% gatunków żyjących tu roślin to endemity, czyli gatunki, które spotkać można tylko na tym konkretnym obszarze. Świat zwierząt także jest wyjątkowy. Jest tu wszystko: niezwykła przyroda, kultura, góry, ocean, nowoczesne miasta i totalne pustkowie. Możesz poczuć też słynny australijski luz. Mieszkańcy są uśmiechnięci, zrelaksowani, nie przywiązują zbyt dużej uwagi do mody. Kobiety czują się piękne i kochają siebie niezależnie od jakichkolwiek mankamentów. Nie bez powodu mówi się, że podróże uczą, Australia może być inspiracją pod wieloma względami. W Nowej Zelandii zaś oszołomi cię piękno przyrody. Aż jedną trzecią tego wyspiarskiego kraju pokrywają parki narodowe, a zróżnicowane krajobrazy zapierają dech w piersiach.

materiały partnera materiały partnera

Jakie są najważniejsze punkty programu wycieczki z LogosTour?

Na początek Melbourne, drugie co do wielkości miasto Australii i Oceanii położone nad zatoką Port Phillip. Po zwiedzaniu tętniącej życiem metropolii czas na zmianę scenerii i przelot w północno-wschodnią część kraju, do Cairns. To idealny punkt wypadowy w wysokie góry. Dziewicze lasy deszczowe w tej okolicy wpisane są na światową listę dziedzictwa UNESCO. Punktem kulminacyjnym dnia jest przejazd ponad wierzchołkami drzew kolejką linową Skyrail Cableway. Następnego dnia kolejna wielka przyrodnicza atrakcja, wycieczka na Wielką Rafę Koralowa, rejs łodzią o szklanym dnie, przez które widać kolorowe ryby i fragmenty rafy koralowej. Możesz też uprawiać snorkeling, podziwiając podwodne życie w szmaragdowej wodzie. To czas na zregenerowanie sił, leniwe plażowanie i kąpiele morskie. Następny punkt programu - Sydney. Po zwiedzaniu słynnego gmachu opery i ogrodu botanicznego, będzie też chwila na posmakowanie nocnego życia Kings Cross, najbardziej rozrywkowej dzielnicy miasta.

Będąc w Australii, po prostu nie wypada nie zobaczyć koala. To na pewno się wydarzy w Featherdale Wildlife Park, gdzie żyją wszystkie egzotyczne ptaki i zwierzęta występujące w Australii, w tym koala, kangury, diabły tasmańskie, kazuary, pingwiny, psy dingo, emu i wiele innych. Australię pożegnasz, oglądając wschód słońca w Parku Narodowym Uluru-Kata Tjuta, przy słynnej czerwonej skale Uluru, znanej powszechnie jako Ayers Rock.

materiały partnera materiały partnera

Przed tobą Nowa Zelandia, wyspy szczęśliwe. Zobaczysz tu m.in. miasteczko hobbitów ze słynnego filmu „Władca Pierścieni" czy aktywne gejzery i bulgoczące jeziora Waiotapu. Pakujesz już walizkę?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej i innych wycieczkach, odwiedź stronę www.logostour.pl.

materiały prasowe materiały prasowe

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze