1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Podróże
  4. >
  5. Murau. Tutaj poczujesz się dobrze!

Murau. Tutaj poczujesz się dobrze!

(Fot. TVB Murau)
(Fot. TVB Murau)
Radość z wędrowania, przytulne schroniska alpejskie i wyborny podwieczorek na desce – tak wygląda typowy letni urlop w Murau, regionie Austrii, w którym na gości czeka osiem wyjątkowych szczytów górskich, krystalicznie czyste naturalne jeziora górskie i kąpielowe, imponujące wodospady oraz soczyście zielone lasy i łąki w idyllicznych dolinach.

(Fot. TVB Murau) (Fot. TVB Murau)

W gościnnym regionie Murau, położonym po południowej stronie Taurów, na wysokości od 700 do 2800 m.n.p.m., miłośnicy pieszych wędrówek mogą cieszyć się wyjątkowymi przeżyciami wśród gór Kreischberg, Grebenzen, Lachtal, Frauenalpe i Turracher Höhe lub sportowo na Preber i Zirbitzkogel. Długodystansowców z pewnością zainteresuje szlak „Via Natura” w parku krajobrazowym Zirbitzkogel-Grebenzen lub szlak pielgrzymkowy śladami św. Hemmy. Dla rodzin z dziećmi bardziej odpowiednie będą natomiast mniej wymagające trasy, takie jak chociażby popularny szlak Nocky’s AlmZeit przy stacji górskiej Panoramabahn oraz pełen atrakcji szlak Eselsberger Almerlebnisweg, którego spokojnie można przejść w ciągu godziny. Ale co najlepsze: bez względu na to, którą opcję wybierzemy, po drodze odkryjemy rozległe alpejskie pastwiska, bulgoczące źródła i inne perełki przyrody.

(Fot. TVB Murau) (Fot. TVB Murau)

Region oferuje też wiele innych możliwości aktywnego spędzania czasu, np. rekreacyjną i sportową jazdę na rowerze (polecamy pierwszy, imponujący pod względem krajobrazów etap ścieżki wzdłuż rzeki Mur), grę w golfa, pływanie, wędkowanie lub jazdę konno. Możliwości uprawiania sportu są jednak tak samo bogate, jak oferta kulturalna i propozycje kulinarne.

(Fot. TVB Murau) (Fot. TVB Murau)

Atrakcje, których nie można pominąć? Spacer po średniowiecznych miastach Murau i Oberwölz z okazałymi zamkami, wizyta w klasztorze benedyktyńskim St. Lambrecht z przepięknym ogrodem, wycieczka nad wodospad Günster Wasserfall, degustacja piwa w browarze Brauerei der Sinne czy przejażdżka zabytkową koleją parową Murtalbahn, która zabiera pasażerów w malowniczą i niesamowicie nostalgiczną podróż wzdłuż otoczonej górami rzeki Mur. Na zwiedzających czekają też odkryte baseny i jeziora, które oferują znacznie więcej niż tylko cudowne orzeźwienie. Można tu przeżyć ekscytujący dzień nad wodą lub uprawiać sporty wodne na łonie natury lub w obiektach ze zjeżdżalniami i wyspami kąpielowymi. Teraz już wiesz, gdzie wybrać się na urlop, aby prawdziwie wypocząć.

Więcej informacji na austria.info/lato.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze