fbpx

Polska aplikacja zrzeszająca wolontariuszy stała się hitem

Polska aplikacja zrzeszająca wolontariuszy stała się hitem
fot. iStock

IHelpYou to aplikacja, która powstała po to, by nieść pomoc najbardziej potrzebującym w czasie epidemii Covid-19. Jej twórcy postanowili zrzeszyć niosących pomoc na jednej platformie.

Jak działa IHelpYou? Chętni do pomocy oznaczają się na mapie i oferują swoje usługi: wyprowadzenie psa na spacer, zrobienie zakupów, czy wyprawę do apteki po lekarstwa. Dzięki tej mapie lub wyszukiwarce pomoc mogą znaleźć najstarsi, a także inne osoby, które z różnych przyczyn nie mogą pomóc swoim dziadkom, czy osobom niepełnosprawnym. Aplikacja udostępnia kontakt do wolontariuszy i umożliwia poinformowanie komu i w czym potrzebna jest pomoc.

Twórcami aplikacji, która na ten moment zrzesza już prawie 5 tysięcy użytkowników-wolontariuszy są Polacy – zespół IT.focus, który udostępnia aplikację za darmo. Choć na razie skupia głównie Polaków, na platformie zarejestrowało się też wielu cudzoziemców. Ponadto, jeden z jej twórców – Jakub Król, programista z IT.focus podkreślił już kilka dni temu, że co chwila pojawiają się pytania i prośby z innych krajów, aby zrobić wersję zagraniczną.

Aplikacja dostępna jest natomiast w różnych językach, w tym m.in. włoskim, angielskim, czeskim. Coraz więcej osób korzysta z niej także poza granicami Polski – wśród wolontariuszy, którzy dodali swoje pinezki w aplikacji znajdują się także obywatele w Austrii, Rumunii, Niemczech, Danii, Szwecji, Norwegii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii, Portugalii.

Gratulujemy ogromnego sukcesu, który tylko utwierdza w przekonaniu, że w ciężkich czasach potrafimy się jednoczyć i pomagać sobie nawzajem.

Aplikacja jest darmowa i można ją znaleźć pod adresem ihelpyou.app.

English version in commentsWażny post informacyjny. Jak pomagać lub korzystać z pomocy BEZPIECZNIE?Pamiętajmy o…

Opublikowany przez IT.focus Niedziela, 22 marca 2020

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze