fbpx

Polskie wzornictwo w Mediolanie

Polskie wzornictwo w Mediolanie
Please Add Photos <br> to your Gallery
Zobacz galerię Zdjęć
Wystawa Śląskiego Klastra Dizajnu, Mediolan 2015


W Mediolanie rozpoczęła się wystawa polskiego wzornictwa zorganizowana przez Śląski Klaster Dizajnu. 13 marek zaprezentuje swoje projekty w ramach festiwalu Ventura Lambrate. Ekspozycja potrwa do 19 kwietnia 2015.

Główna narracja wystawy skupiona jest wokół tematów produkcyjnych i technologicznych. Ekspozycja zaprezentuje zarówno surowce, procesy jak i nowe, gotowe produkty. Mierzy się również z tradycyjnymi materiałami, które mogą znaleźć nowe zastosowanie we wzornictwie.

„Na Śląsku nadal mamy mistrzów rzemiosła i małe zakłady produkcyjne, w których najcenniejszą wartością jest praca rąk. W takich miejscach czerpie się z doświadczeń pokoleń i korzysta z lokalnych zasobów. W takich miejscach jest też otwartość na eksperymenty z technikami, materiałami… A przedmioty mają swoją historię, nie są masowymi wytworami anonimowych wykonawców, pracujących gdzieś na drugim końcu świata. Nasza wystawa pokazuje nie tylko finalne produkty, ale opowiada też o tym, jak i z czego one powstają, kto i gdzie je robi. Bo w tym tkwi siła regionu, to nas wyróżnia i tym chcemy się chwalić!” – mówi Marcin Mońka, kurator wystawy.

Projekty firm skupionych w Śląskim Klastrze Dizajnu znalazły się w Mediolanie już po raz drugi. Wystawa prezentowana jest w przestrzeniach festiwalu Ventura Lambrate uznawanego za część kuratorską tygodnia dizajnu. Mediolański tydzień dizajnu to jedna z najważniejszych imprez branżowych na świecie. Można obejrzeć to produkty znanych marek oraz czołowych projektantów wzornictwa przemysłowego. Koordynatorem wystawy Klastra jest Zamek Cieszyn, a opiekę kuratorską sprawuje Marcin Mońka i Grupa Wzorro

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze