fbpx

5 sposobów na finansową niezależność

finansowa niezależność
123rf.com

Finansowa niepewność sprawia, że trudno nam dobrze spać w nocy. Chyba każdy z nas nosi w sobie jakiś lęk o pieniądze. Niezależność finansowa jest tym, do czego dążymy. Jak poczuć się bezpiecznie w sprawie pieniędzy?
1. Przestań czekać na księcia z bajki

Zostań własnym rycerzem w lśniącej zbroi. Jeśli staniesz się niezależną finansowo kobietą, poczujesz swoją prawdziwą moc. Ćwicz wszechstronność, nie ograniczaj się do tego, co wydaje ci się, że potrafisz. Otwórz się na nowe aktywności, które mogą ci przynieść pieniądze. Wtedy zyskasz samowystarczalność.

2. Miej swój tajny zapas gotówki

Niezależnie od tego, czy jesteś żoną, narzeczoną czy dziewczyną, miej swoje pieniądze. Niezależne od wspólnego konta. Wtedy nie będziesz potrzebowała niczyjej zgody, żeby wykorzystać je na edukację, przyjemności, na cokolwiek co zechcesz. Twoje pieniądze to twoje poczucie wolności i bezpieczeństwa.

3. Pielęgnuj przyjacielskie relacje

Miej przyjaciół, którzy mogą wesprzeć cię finansowo w potrzebie. Dbaj również o sieć kontaktów, dzięki którym znajdziesz płatne zajęcie. To uniezależni cię finansowo od rodziny. Warto mieć więcej źródeł pieniężnego wparcia w razie kryzysu. Taki plan B w zanadrzu sprawia, że codzienne napięcie związane z pieniędzmi jest mniejsze.

4. Naucz się jeszcze jednego języka obcego

Znajomość języków obcych to większa możliwość znalezienia pracy czy dodatkowych płatnych zajęć. A także otwarta furtka, by zarabiać za granicą. To także pewność siebie w różnych sytuacjach i lepsza samoocena.

5. Kup samochód i dbaj o niego

Możliwość szybkiego przemieszczania się jest nieoceniona, gdy trzeba więcej zarobić. Samochód to więcej czasu i dla wielu synonim niezależności. Myśl o samochodzie ekonomicznie. Ona ma ci służyć, więc nie wybieraj takiego, w którego będziesz musiała wkładać zbyt wiele pieniędzy. Raczej myśl o tym, żeby dzięki niemu zarobić.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze