fbpx

Inwestycja we własne M

Inwestycja we własne M
fot. shutterstock

Żadna złotówka wydana na nasz dom lub mieszkanie nie jest złotówką straconą. Inwestowanie w posiadaną przez nas nieruchomość prawie zawsze znacząco zwiększa jej wartość.
Dzięki temu mimo konieczności pokrycia kosztów remontu, w dłuższej perspektywie czasu zyskujemy pieniądze. Lepiej też nie doprowadzać lokalu do stanu, w którym grożą nam pęknięcia rur a nawet pożar czy wybuch gazu wynikający z uszkodzeń instalacji. Wtedy rachunek za remont będzie zdecydowanie wyższy od kosztów bieżących napraw.

Za co remontować?

Aby móc przygotować racjonalny plan prac i sprawnie przystąpić do remontu, przede wszystkim trzeba zdobyć na niego fundusze. Jeśli nie stać nas na to, by potrzebną sumę wyłożyć od razu w całości, dobrym rozwiązaniem będzie wsparcie finansowe, np. pożyczka od ręki, którą możemy spłacać w ratach. Obecnie jest ona łatwo dostępna dla niemal każdego chętnego i oferuje ją wiele różnych instytucji finansowych. Praktycznie wszystkim zainteresowanym pożyczką osobom uda się dopasować korzystną usługę dla siebie. Jednak jeśli szkoda nam czasu na szukanie i porównywanie ofert, więcej na ten temat bez trudu znajdziemy w Internecie.Tu pożyczka nie wymaga od nas posiadania wcześniejszej historii kredytowej.

Plusy pożyczki

W odróżnieniu od banków udzielających kredytów, firmy oferujące pożyczki nie wymagają dostarczania dokumentów dotyczących zarobków pożyczkobiorcy ani poręczenia. Zobowiązanie można zaciągnąć na dosyć niskie kwoty i nie trzeba czekać na analizę naszej zdolności kredytowej. Procedura jest dużo szybsza i prostsza a decyzję o uzyskaniu pożyczki otrzymamy tego samego dnia, w którym zaczniemy się o nią ubiegać. Kolejny plus tego rozwiązania to dowolność celu, na który przeznaczamy otrzymane środki. Mogą to być zarówno czynności związane bezpośrednio z nieruchomością, jak przebudowa czy renowacja, jak i zakup wyposażenia, na przykład mebli czy sprzętu AGD. Jednak bez względu na to, na co wydamy uzyskane pieniądze, pamiętajmy, by pożyczać odpowiedzialnie. Jeszcze przed podpisaniem umowy upewnijmy się, że będziemy w stanie spłacić zobowiązanie w wyznaczonym terminie.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze