fbpx

Samochód elektryczny dla każdego

Samochód elektryczny dla każdego
(Fot. materiały prasowe Opel)

Opel wprowadza do sprzedaży łatwe w użyciu i ekonomiczne samochody elektryczne. Wraz z Marcinem Dorocińskim prowadzi też ciekawą proekologiczną akcję edukacyjną #żyjpodprąd. Zamiast wpadać w depresję z powodu smogu, który wisi nad Polską, możesz zacząć korzystać z zielonych technologii i ograniczać swój ślad węglowy. To nie jest takie trudne.

Nadchodzi czas elektromobilności. Opel do 2024 roku planuje elektryfikację wszystkich swoich modeli samochodów. Jednak wiele osób wciąż nie wierzy w to, że „elektryki i hybrydy typu plug-in są naprawdę wygodne, przyjazne, a przede wszystkim przystępne. Jeśli należysz do tej grupy lub rozważasz zakup auta „na prąd” posłuchaj podcastów, w których Marcin Dorociński rozmawia z raperem  i współzałożycielem legendarnej grupy Molesta Piotrem „Vienio” Więcławskim, prezesem Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych Marcinem Korolcem, profesorem nauk biologicznych Piotrem Skubałą oraz eko-aktywistką Pauliną Górską.

Samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji, mimo to krąży na ich temat wiele mitów – że są nieekonomiczne, że nie można nimi przejechać dłuższego dystansu, itp. Tymczasem modele elektryczne są znacznie tańsze w eksploatacji – rzadziej wymieniamy klocki i tarcze hamulcowe, akumulatory w pojazdach Opla mają gwarancję do 8 lat lub do przebiegu 160 000 km na zachowanie minimum 70% pierwotnej pojemności, w silniku nie ma elementów, które zwykle szybko się zużywają i są potencjalnie awaryjne. Są jeszcze inne plusy – auta w pełni elektryczne mogą poruszać się buspasem, a w strefach płatnego parkowania nie trzeba uiszczać opłaty. Więcej praktycznych informacji znajdziesz w drugim odcinku z serii „Pod prąd, w którym Marcin Dorociński rozmawia z Marcinem Korolcem. Wszystkie podcasty są  dostępne na  www.zyjpodprad.pl  oraz w aplikacjach:  Spotify, Apple  Podcasts,  Soundcloud.

E-mobilność jest prosta

Opel robi wszystko, żeby posiadanie i użytkowanie auta elektrycznego było tak proste jak korzystanie ze smartfona. W tej chwili możemy już jeździć w pełni elektryczną Corsą-e oraz hybrydą typu plug-in Grandlandem X Hybrid4.Do końca przyszłego roku w ofercie będzie dziewięć zelektryfikowanych modeli, a cała gama Opla otrzyma swoje elektryczne wersje do końca 2024 roku.

Opel Corsa to samochód nowoczesny i funkcjonalny – dla każdego. W zupełnie nowej, szóstej generacji modelu Corsa, niemiecki producent po raz pierwszy oferuje zasilaną akumulatorami wersję elektryczną o zasięgu do 337 kilometrów (wg WLTP)! To już naprawdę imponująca odległość.

Jazda cichym, przyjaznym środowisku samochodem jest czystą przyjemnością. Przy tym Corsa-e jest dynamiczna i szybka. Nowy model do setki rozpędza się jedynie w 8,1 sekundy, więc możesz się poczuć, jak w sportowym aucie. Chcesz jeszcze czegoś więcej? Sprawdź model specjalny Corsa-e Color Edition ze świetnym wyposażeniem. Zaawansowane systemy wspomagające prowadzenie, 7-calowy dotykowy ekran multimedialny, radarowy aktywny tempomat, do tego układ utrzymania na pasie ruchu, panoramiczna kamera cofania i czujniki parkowania dbają o twój spokój i wygodę jazdy.

Samochód elektryczny dla każdego
(Fot. materiały prasowe Opel)
Samochód elektryczny dla każdego
(Fot. materiały prasowe Opel)
Samochód elektryczny dla każdego
(Fot. materiały prasowe Opel)

W dalszą trasę – hybryda plug-in

O ile Corsa-e jest idealnym samochodem do jazdy po mieście, to Oplem Grandlandem X Hybrid4 (w wersji z napędem na cztery koła) możesz pojechać w każdą trasę. Samochód wyposażony w turbodoładowany silnik benzynowy 1.6 oraz układ dwóch silników elektrycznych. Takie rozwiązanie pozwala przejechać w trybie bezemisyjnym nawet 59 km (wg WLTP), ale moc wszystkich silników to w sumie 300 KM. Grandland X Hybrid4 oferuje cztery tryby jazdy – elektryczny, hybrydowy, AWD i sportowy – pozwalając kierowcom wybrać odpowiedni w danym momencie tryb jazdy w zależności od warunków na drodze i własnych preferencji. Na przykład w trybie hybrydowym samochód będzie automatycznie dobierał najbardziej efektywny sposób napędu, z możliwością przełączenia na bezemisyjny tryb elektryczny po dotarciu do centrum miasta. W trybie AWD następuje aktywacja elektrycznego napędu tylnej osi w celu uzyskania maksymalnej przyczepności na wszystkich rodzajach nawierzchni. Ładowanie Opla Grandland X Hybrid4 jest niezwykle wygodne. Oprócz kabla dostarczanego wraz z pojazdem i służącego do ładowania akumulatorów z domowego gniazdka, Opel zaoferuje także urządzenia do szybkiego ładowania na publicznych stacjach oraz z ładowarek naściennych w domu. Za pomocą takiej ładowarki o mocy 7,4 kW akumulator samochodu można naładować do pełna w około godzinę i 45 minut.

Samochód elektryczny dla każdego
(Fot. materiały prasowe Opel)
Samochód elektryczny dla każdego
(Fot. materiały prasowe Opel)
Samochód elektryczny dla każdego
(Fot. materiały prasowe Opel)
Samochód elektryczny dla każdego
(Fot. materiały prasowe Opel)

Samochód należy do awangardy pojazdów elektrycznych. Zastosowano w nim najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, takie jak hamowanie regeneracyjne – energia wytwarzana w czasie hamowania jest odzyskiwana i wykorzystywana do ładowania akumulatorów, w Grandlandzie X Hybrid4 dostępna jest także nowa usługa telematyczna Opel Connect. O spokój kierowcy i pasażerów dbają takie funkcje, jak nawigacja online z informacjami o ruchu drogowym dostarczanymi w czasie rzeczywistym, sprawdzanie najważniejszych informacji o pojeździe poprzez aplikację, bezpośrednie połączenie z pomocą drogową oraz system powiadamiania służb ratowniczych w sytuacjach awaryjnych. Pomoc można wezwać w ciągu kilku sekund, naciskając czerwony przycisk. W przypadku zadziałania napinaczy pasów bezpieczeństwa lub poduszek powietrznych połączenie ze służbami ratowniczymi jest nawiązywane automatycznie. Jedziesz wygodnie, ekologicznie i bezpiecznie.

Więcej informacji na temat już dostępnych modeli elektrycznych Opla oraz tych, które będą wprowadzane systematycznie do 2024 roku znajdziesz na stronie opel.pl/e-mobilnosc

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze