fbpx

Archetypy kobiecości – bogini Atena

boginie w kobiecie
123rf.com

W każdej kobiecie są obecne wszystkie boginie, ale jedna z nich dominuje. Jaka jest Atena?
Atena – wulkan energii

Mądra i pracowita wojowniczka. Przyjmuje bardzo odpowiedzialne role społeczne. Jedna z najważniejszych bogiń dla starożytnych Greków – zrodzona z głowy Zeusa, dała ludziom pracę, wiodła żołnierzy do boju i pozostała boginią – czystą, dziewiczą.

Czy jesteś Ateną? Tak, jeśli:

  • masz i zawsze miałaś łatwość wypowiedzi, z reguły wygrywasz we wszystkich dyskusjach;
  • jako dziewczynka byłaś świetną uczennicą i kumpelką, koledzy widzieli w tobie powiernicę, ale nie obiekt wzdychań czy pożądania;
  • nie lubiłaś lekcji wychowania fizycznego, za to uwielbiałaś czytać;
  • przykładasz wielką wagę do wykształcenia;
  • wyglądasz zawsze perfekt – raczej elegancka niż wyzywająca, bo nie masz zamiaru nikogo kokietować.

Atena to kobieta pełna energii – pracuje, stawia sobie ambitne cele i je realizuje. Odważna. Będzie znakomitym prawnikiem, naukowcem, lekarzem. Ma wnikliwy umysł, zawsze znajduje lepsze rozwiązanie. Przyjaciółka mężczyzn – kompletnie nie umie z nimi flirtować. Człowieka, którego pokocha, traktuje bardzo partnersko.

Co grozi Atenie: Przerost ambicji, Atena nie radzi sobie z porażką – w obliczu klęski traci sens życia, cierpi. Otoczenie może zmęczyć jej powaga i wyższe cele, które spychają w dal zwykłe, przyjemne życie.

Program dla Ateny:

1. Pogodzić się z siostrą Afrodytą. Tak, jest inna, irytująca, kokietka, pustota, nie myśli o niczym, tylko o swojej pięknej figurze. Ale to ona nauczy Atenę, jak wpuścić do swojego życia miłość.

2. Uwierzyć w dobrodziejstwo spokojnego życia i bezpiecznego domu. Znajdź w sobie trochę Hestii, Ateno! Wojny są męczące.

3. Rozmowa z Demeter, długa, może bolesna, ale owocna – by poszukać matki, której Atena nie ma i żeby matkę znaleźć także w sobie. Te dwie boginie uratują Atenę od lęku przed spontanicznością.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze