fbpx

Kwiatoterapia – lecznicze właściwości kwiatów

Kwiatoterapia - lecznicze właściwości kwiatów
fot.123rf

Osika usuwa leki, kroplik wyzwala ze strachu przed despotycznym szefem, a grab dodaje motywacji do działania. Esencje kwiatowe wpływają na nasze emocje, przywracają zaburzoną równowagę psychiczną i poprawiają nastrój.

fot.123rf

Kroplik – osłabia strach o znanym podłożu, przed konkretną sytuacją lub osobą. Przeznaczony dla tych, którzy potrafią nazwać przyczynę swojego strachu. Idealny dla osób nieśmiałych, ponieważ dodaje odwagi przy kontaktach towarzyskich.

Przeczytaj więcej w artykule Kwiatoterapia – na czym polega

fot.123rf

Osika – pomaga uświadomić sobie przyczynę lęków nieznanego pochodzenia. Przeznaczona dla osób spiętych, dających się łatwo zastraszyć.

fot.123rf

Kasztanowiec czerwony – zalecany głównie dla tych, którzy mają tendencje do nadmiernej troski o innych. Pomaga troszczyć się bez nadmiernej obawy i nie narzucać się z pomocą.

fot.123rf

Kasztanowiec biały – zalecany tym, których męczą nieprzyjemne, powtarzające się myśli, sprzeczki i rozmowy. Pomaga uzyskać spokój umysłu; uczy, jak kontrolować myślenie, aby nas nie zdominowało.

fot.123rf

Śliwa wiśniowa – działa uspokajająco w napadach histerii. Przeznaczona głównie dla ludzi, którzy boją się, że stracą kontrolę nad swoim zachowaniem i impulsami.

fot.123rf

Goryczka gorzkawa – pozwala zachować pozytywne nastawienie w trudnej sytuacji. Wspiera pacjentów w chwilach nawrotów objawów choroby, studentów, którym nie powiodło się w trakcie sesji czy egzaminów.

 

fot.123rf

Grab pospolity – dla odczuwających zmęczenie dniem codziennym. Dodaje sił i chęci do działania. Ułatwia zabranie się za obowiązki odkładane na później.

fot.123rf

Wrzos pospolity – dla osób silnie skoncentrowanych na sobie i swoich dolegliwościach. Pomaga zachować równowagę emocjonalną, pozwala być bardziej otwartym na potrzeby innych.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze