fbpx

Obudź swoją kreatywność, Dagmara Gmitrzak

Kretywnosc
fot. materiały prasowe Sensus
Sensporadnik
fot. materiały prasowe

„Obudź swoją kreatywność” – najnowsza książka Dagmary Gmitrzak inspiruje do wprowadzenia pozytywnych zmian w życiu
– Każdy z nas jest wyjątkowy – twierdzi Dagmara Gmitrzak, trenerka rozwoju osobistego. – Każdy ma dostęp do potężnej twórczej mocy swojego umysłu. Problem w tym, że z powodu ograniczających przekonań nasz twórczy potencjał nie jest w pełni aktywowany, nie możemy więc korzystać ze wszystkich darów, w jakie zostaliśmy wyposażeni.

Jak osiągnąć stan alfa?

Mózg człowieka jest najbardziej twórczy wtedy, gdy pracuje na falach alfa, związanych z odprężeniem fizycznym i psychicznym. Jak osiągnąć ten stan? Różnorodnych narzędzi dostarcza najnowsza książka Dagmary Gmitrzak „Obudź swoją kreatywność” .

Oto przykładowe ćwiczenie:

Usiądź wygodnie i zamknij oczy. Poczuj swoje stopy, nogi i plecy. Skieruj uwagę do ramion i poczuj ich przyjemny ciężar. Uświadom sobie swój oddech, zatrzymaj uwagę na nozdrzach. Poczuj strumień powietrza, który przez nie płynie. Uświadom sobie każdy wdech i wydech. Zauważ, która faza oddechu jest krótsza, a która dłuższa. Po pewnym czasie długości wdechu i wydechu wyrównają się. Poznaj swój oddech, zaprzyjaźnij się z nim. Mimo że w twoim umyśle pojawiać się będą różne myśli i obrazy, konsekwentnie kieruj swoją uwagę na oddech. Powtarzaj to ćwiczenie przez kolejne dni.

Więcej na temat kreatywności przeczytasz w artykule Dagmary Gmitrzak, który ukaże się w lipcowym numerze SENSu.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze