fbpx

Październikowy SENS

Październikowy SENS

Do kogo dzwonisz, gdy jest ci smutno? Albo wprost przeciwnie – gdy chcesz się podzielić swoim szczęściem? Przyjaciel! Czy masz takiego? A może ktoś, kto miał nim być, zawiódł, oszukał? O przyjaźni, tej dobrej i toksycznej, dużo w najnowszym październikowym SENS-ie. Co jeszcze?
„Jesień, jesień, jesień, złote liście lecą w dół…” – śpiewał kabaret Mumio. Dla tych, co, tak jak Marcin we wspomnianej piosence, znaleźli tylko pół liścia, mamy tekst o mocy słów. Bo od tego, czy taką sytuację nazwiesz „szczęściem” czy „pechem”, zależy, ile szczęścia i pecha naprawdę znajdziesz w swoim życiu. O czym świadczą zbyt grzeczne słówka – to kolejny temat, który znajdziecie w nowym numerze SENS-u. Czy wiesz, że jeśli jesteś uprzejma w zachowaniu i słowach, tak naprawdę możesz nie radzić sobie z sytuacją odmowy?

Silne kobiety mają trudniej w miłości? Prawda czy fałsz? Prawda – rzecze psycholog Ewa Klepacka-Gryz i podsuwa sposoby na to, jak zaakceptować w sobie słabość. Ewa Nowak pomoże ci znaleźć najlepszy czas i sposób na naukę języka obcego dla twojego dziecka, a Sebastian Krawczyk pokaże, czego możemy uczyć się od najsławniejszych szefów kuchni.

Kogo trapi jakiś wiecznie powracający sen, powinien zagłębić się w rozmowę Mai Jaszewskiej z Zenonen Waldemarem Dudkiem. Tematyka ta pojawia się w SENS-ie nie przypadkiem, w końcu gościmy na okładce artystkę, która kilkanaście lat temu zachwyciła Polskę, śpiewając: „To jest mój sen…”. Edyta Bartosiewicz w szczerej rozmowie z Hanką Halek opowiada o tym, co działo się z nią przez ostatnie 12 lat, co się w niej zmieniło, jakie lęki przezwyciężyła.

Kto czuje niedosyt mądrych rozmów, powinien zajrzeć jeszcze do wywiadu z Małgośką Szumowską i Mirosławem Baką. Perełki!

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze