fbpx

Sportowe prezenty na Boże Narodzenie

Sportowe prezenty na Boże Narodzenie
123rf.com

Podczas świąt Bożego Narodzenia wiele czasu spędzamy przy stole. Wiele osób czuje się potem ociężale i chce szybko stracić dodatkowe kalorie. Dobrze dobrany prezent nie tylko pozwoli szybko powrócić do przedświątecznej formy, ale może stać się początkiem pozytywnej zmiany stylu życia.
Przy wyborze sportowego prezentu powinniśmy zastanowić się, jaką formę aktywności preferuje osoba, której chcemy podarować taki upominek: czy jest aktywna a może unika wysiłku fizycznego lub jest zbyt zapracowana, by znaleźć czas na regularne chodzenie do siłowni?

Oto cztery propozycje sprzętu sportowego i fitness, na którym możesz ćwiczyć także w domu

Skakanka

123rf.com
123rf.com

Kojarzona przede wszystkim z dzieciństwem, w dorosłym życiu może stać się prawdziwym sprzymierzeńcem w walce ze zbędnymi kilogramami i niechcianymi fałdkami. Aby osiągnąć najlepsze efekty, należy ćwiczyć codziennie przez minimum pół godziny. Podczas treningu ze skakanką poprawia się nastrój i samopoczucie, przemiana materii przyśpiesza, spadają kilogramy – pod warunkiem, że będziemy konsekwentni.

Hula hop

123rf.com
123rf.com

Hula hop od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród osób pracujących nad poprawą sylwetki. Jak jednak kręcić kołem, aby efekty były widoczne? W pierwszej kolejności należy wybrać odpowiedni model koła – najlepiej o masie od 1,5 do 2 kg i z wypustkami, które będą również wykonywały masaż ciała. Najlepsze efekty można osiągnąć przy regularnych ćwiczeniach 2 razy dziennie po 20 minut – pamiętając o tym, aby pierwsze treningi były krótsze i stopniowo wydłużane. Ćwiczenia z wykorzystaniem hula hop pozwalają sukcesywnie zmniejszyć obwód talii, pozbyć się niechcianych boczków, wyrzeźbić oraz spłaszczyć brzuch, a także wyszczuplić biodra.

Rower stacjonarny

123rf.com
123rf.com

Rower stacjonarny należy do urządzeń typu cardio. Przy regularnych treningach spalana jest duża ilość kalorii, dzięki czemu nasze ciało staje się smuklejsze. Podczas tego rodzaju treningu, najintensywniej pracują mięśnie nóg – łydek i ud, a także pośladków oraz brzucha. Trening na rowerze stacjonarnym można rozróżnić na dwa rodzaje: umiarkowane – aerobowe, służące do poprawy kondycji fizycznej oraz pozwalające na zwiększenie ogólnej sprawności organizmu oraz intensywne – interwałowe, polegające na wykonywaniu cyklu krótkich, ale bardzo intensywnych ćwiczeń, spalających nadmiar tkanki tłuszczowej.

Platforma wibracyjna

www.vibrostation.pl
www.vibrostation

Platforma wibracyjna Vibrostation do użytku domowego to nowość na polskim rynku fitness. Działanie tego rodzaju platformy opiera się na systemie drgań przechylno–osiowych. Oznacza to, że wystarczy na niej stanąć, aby wibracje pobudziły wszystkie partie mięśniowe do pracy. Jeden 30-minutowy trening złożonego z trzech 10-minutowych sesji na wybrane partie ciała angażuje wszystkie mięśnie, dzięki czemu tkanka tłuszczowa spalana jest szybciej niż w trakcie konwencjonalnych ćwiczeń. Jedna sesja treningowa na platformie wibracyjnej pozwala spalić ok. 350 kcal.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze
?>