Świąteczny konkurs International Language School of Poland – rozstrzygnięty

Na nowy rok mamy zawsze wiele planów i postanowień. Jednym z nich może być nauka języka. Przyrzekamy sobie, że wreszcie rozpoczniemy kurs, albo wrócimy do przerwanej niegdyś edukacji.


Na nowy rok mamy zawsze wiele planów i postanowień. Jednym z nich może być nauka języka. Przyrzekamy sobie, że wreszcie rozpoczniemy kurs, albo wrócimy do przerwanej niegdyś edukacji.

Możliwości jest wiele: indywidualne lekcje z lektorem albo native speakerem, samodzielna nauka w domu (co wymaga ogromnej determinacji) lub szkoła językowa. Jak jednak dokonać właściwego wyboru przy tak dużej ofercie na rynku?

Wybierając szkołę językową często kierujemy się ceną kursów, ilością osób w grupie, możliwością dostosowania godzin lekcyjnych do swoich potrzeb, a także obecnością native speakerów.

Jedno jest pewne:

– Nauka języków jest niezbędna do funkcjonowania w dzisiejszym świecie. Zarówno na rynku pracy jak i w życiu codziennym spotykamy się z potrzebą znajomości języka. – zaznacza Natalia Omelańczuk z Międzynarodowej Szkoły Języków Obcych International Language School of Poland

– Oczywiście są osoby, które mają predyspozycję do uczenia się języków obcych, jednakże brak takiej predyspozycji nie ma decydującego wpływu na to, czy dana osoba będzie w stanie nauczyć się języka czy nie. Mogę polecić poszczególne sposoby szybkiej i efektywnej nauki języka:

Konwersacje

Dobrym sposobem szybkiej nauki języków są konwersacje, czyli nauka poprzez mówienie. Zajęcia konwersacyjne w naturalny sposób powodują chęć wyrażenia myśli i zapamiętywanie słownictwa dotyczącego danego tematu.

Otoczenie

Nie bez znaczenia również jest środowisko, w którym odbywa się kurs, ponieważ oczywistym jest, że w międzynarodowym otoczeniu szybciej „podłapiemy” język, gdyż wymusza to na nas naturalna potrzeba komunikacji.

Odpowiedni tok nauki

Często też elementem motywacyjnym jest nauka w grupie, która sprzyja ośmieleniu i rozładowaniu stresu, aczkolwiek praca indywidualna np. z lektorem pozwala na zgłębienie danego zagadnienia. Ważne więc jest dobranie odpowiedniego toku nauki – grupowego lub indywidualnego.

Materiały dodatkowe

Kolejnym elementem usprawniającym naukę języka są różnego rodzaju materiały do nauki (np. słowniki, fiszki, słowniki obrazkowe, gry językowe), które są łatwo dostępne w księgarniach. Polecane są szczególnie wzrokowcom, gdyż zwykle są atrakcyjne graficznie i dzięki temu zapamiętywane poprzez skojarzenia. Kursanci też bardzo chętnie korzystają z takich form urozmaicenia zajęć.

International Language School of Poland jest szkołą językową położoną w centrum Warszawy. Oferujemy szeroki wybór kursów zarówno dla uczniów, jak i profesjonalistów. ILSP korzysta z nowoczesnych metod nauczania. Posiada sześć poziomów nauki języka od Początkującego (A1) do Zaawansowanego (C2). Lekcje dostarczają wielu możliwości do ćwiczenia języka: korzystamy z gier, pracy w parach oraz grupach, tworzymy różnego rodzaju projekty – wymieniają lektorzy – Prowadzimy zajęcia zarówno o tematyce ogólnej, jak i specjalistycznej. Podczas zajęć kursanci nabywają umiejętności poprawnego komunikowania się i zwalczania barier językowych, dzięki czemu zwiększają swoje kwalifikacje w zakresie międzynarodowych standardów. Sprawdzamy obecność na zajęciach oraz śledzimy postępy na bieżąco. Pomagamy studentom indywidualnym przygotować się do rozmów biznesowych oraz negocjacji.

Dla tych, którzy pragną uczyć się języka intensywnie ILSP oferuje możliwość skupienia się na zaawansowanym słownictwie oraz gramatyce, poprawie umiejętności słuchania i mówienia oraz na innych przedmiotach.

Poziom wiedzy każdego uczestnika jest uważnie sprawdzany przed rozpoczęciem kursu. Studenci wypełniają test kwalifikacyjny oraz odbywają rozmowę w języku obcym, a następnie otrzymują zestaw materiałów szkoleniowych i informacyjnych odpowiednich do poziomu swojej wiedzy.

Zapraszamy do udziału w konkursie! Konkurs przedłużamy do 26. grudnia!

Podaj swoje sposoby na naukę języków obcych i wygraj jedną z wielu nagród!
Do wygrania:
5 zestawów kosmetyków Sylveco,
5 zestawów do nauki języka angielskiego PONS (3 ksiażki)
5 zestawów do nauki języka niemieckiego PONS (2 książki)
3 wielkie słowniki obrazkowe (ang-niem-fran-hisz) PONS
5 zestawów: słownik Longman Contemporary English z wersją online + torba filcowa Pearson w sam raz na zajęcia językowe
13 najgorętszych tytułów od Wydawnictwa PWN

Zadanie konkursowe: Napisz, jaki masz swój sposób na naukę języków obcych?
Nagrodzimy autorów najciekawszych, naszym zdaniem, metod.

 

Co trzeba zrobić?

1. Wyślij odpowiedź na adres konkurs.portal@zwierciadlo.pl
2. Na odpowiedzi czekamy w terminie: 11.12.2015 – 26.12.2015
3. Biorąc udział w konkursie, akceptujesz regulamin.
4. Nagrody trafią do autorów najciekawszych odpowiedzi. Uwaga! Koniecznym warunkiem prawidłowego zgłoszenia jest wpisanie nazwy konkursu (Świąteczny konkurs ILSP) w tytule maila.

Zwycięzcy Konkursu Świątecznego ILSP:

  1. atkaidan
  2. magdalena.ewa.r
  3. j.simkowska

4. curmaria
5. haltia44
6. annamac800
7. michal_skwarski
8. justys05
9. Dorota
10. dagamara555
11. Nataliadziobek
12. toxic69
13. Toniosolo
14. Wumpik
15. Marjories
16. julia.fell1
17. thalgos
18. Katkakatarzyna
19. wanda164
20. a.stefanska6
21. karolina2701
22. kisssek20
23. pli1
24. anita.kuchta
25. clare-blondi
26. monisia77
27. w_czernecka
28. katarzyna_herbik
29. Panila
30. suncokret81
31. ewa.sosna
32. aniab320
33. karina_nowak
34. j_berger
35. Dominikao
36. dtlecky​