fbpx

Światowy Dzień Oszczędności: 5 rad jak oszczędzać pieniądze

Światowy Dzień Oszczędności: 5 rad jak oszczędzać pieniądze
fot. iStock

Dlaczego, gdy myślimy o oszczędzaniu, jeży nam się włos na głowie? Kwestia rozsądnego zarządzania pieniędzmi wydaje się zawsze trudna i nigdy nie wiadomo od czego zacząć. Oto kilka rad, które pozwolą zminimalizować codzienne wydatki bez zbędnych wyrzeczeń. Przygotowane zostały z myślą o tych, którzy chcieliby zaoszczędzić przysłowiowe ,,kilka groszy”, a nie bardzo wiedzą jak.

Światowy Dzień Oszczędzania, obchodzony co roku 31 października, został ustanowiony z myślą o stabilnym i długotrwałym rozwoju społeczeństw poprzez promowanie idei oszczędzania. W sieci można znaleźć wiele artykułów z setkami porad na ten temat. Tymczasem wystarczą przemyślane małe zmiany w życiu i odrobina sprytu, żeby w portfelach zostawało więcej pieniędzy.

Jeśli już musisz coś kupić – rób to z głową

W internecie jest wiele przydatnych przeglądarek i porównywarek cenowych. Przykładowo: atrakcyjne oferty internetu czy telewizji porównasz i zamówisz na panwybierak.pl, a produkty znajdziesz na ceneo.pl.

Żyj ekologicznie i zdrowo – to tańsze

Wprowadzenie kilku zasad służących środowisku również może przyczynić się do znacznych oszczędności w budżecie. Wystarczy kupić wielorazowy filtr do wody, zamiast płacić za tony plastikowych butelek czy współdzielić samochód podczas codziennych dojazdów do pracy.

Bądź sprytny i sprawdzaj możliwości

Kody rabatowe, klub zakupowy Zalando Lounge, Czarny Piątek, pozwalają zrobić zakupy nawet do 80% taniej. Od takich okazji aż roi się w Internecie, dlatego nie kupuj w pełnych cenach, tylko szukaj – odkryjesz masę kodów i okazji.

Zwróć uwagę na to co i gdzie jesz oraz pijesz

Wiele restauracji zachęca ofertami zniżkowymi, wystarczy tylko mieć zainstalowaną aplikację mobilną w telefonie. Inne miejsca kuszą z kolei Happy Hours. Miej to na uwadze – wystarczy wiedzieć gdzie i w jakich godzinach lub na jakich zasadach. W supermarketach zwróć uwagę na produkty ze zbliżającym się końcem daty ważności – są to pełnowartościowe produkty, a ceny potrafią pozytywnie zaskoczyć.

Naprawiaj – nie wyrzucaj

Używaj ponownie także tego, co na pierwszy rzut oka jest do wyrzucenia. Zamiast kupowania nowej doniczki zasadź kwiatki w dziurawym garnku, a słoika po ogórkach konserwowych używaj do robienia przetworów lub kupowania i przechowywania mąki.

 

Pamiętaj!
Oszczędzanie zaczyna się w głowie –
wymaga jedynie przemyślanego planu!

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze