fbpx

Ciekawe miejsca na Majówkę

Berlin
123rf.com

Jeszcze jest chwila, by kupić bilet lotniczy za granicę lub na pociąg w Polskę. Gdzie warto pojechać na Majówkę?

Berlin
123rf.com

Berlin

Sześć godzin pociągiem i jesteśmy w innym państwie. Berlin za rozsądną cenę oferuje ciekawe wystawy muzealne i galeryjne, klimatyczne knajpki w dzielnicy Kreuzberg i wydarzenia muzyczne w niemal każdy weekend.

Londyn
123rf.com

Londyn

Nawet za 200 zł kupimy w obie strony bilet do Londynu, a tam czekają nas nas atrakcyjne wystawy, oryginalne miejsca na zakupy i relaks, od Oxford Street po Notting Hill, londyńskie parki i puby.

Amsterdam
123rf.com

Amsterdam

Kilka godzin lotu i jesteśmy w mieście, gdzie wszyscy swobodnie poruszają się rowerami, gdzie jest więcej kanałów nic ulic i gdzie co roku czeka na nas festiwal kwiatów oraz najpiękniejszy wiosenny ogród świata – Keukenhof.

Góra Synaj
123rf.com

Egipt, Góra Synaj

To już droższa wyprawa, za to doznania niezapomniane. Jeśli lubimy historię, to warto zobaczyć górę, na której Mojżesz otrzymał Dziesięć Przykazań. Na początku maja unikniemy silnych upałów oraz największej fali turystów.

Praga
123rf.com

Praga, Czechy

Taki wybór ma dwie zalety: jest blisko i tanio, no i można wybrać albo nocny pociąg albo samochód. W Pradze mamy wszystko: piękne zabytki, klimatyczne restauracje i piwiarnie, parki, zabytki i dużo większy luz wśród autochtonów, którego nie spotkamy w zachodnich metropoliach.

Rzym
123rf.com

Rzym

Rzym jest tak pięknym miastem, że nawet Woody Allen się w nim zakochał. To jedno z najpiękniejszych włoskich i europejskich miast, gdzie wspaniała architektura przeplata się z zabytkami, a do dyspozycji mamy restauracje z pysznym jedzeniem i moc miejskich rozrywek.