fbpx

Dynamiczne i rodzinne auto

Dynamiczne i rodzinne auto
fot. materiały prasowe

Jaka jest właściwie definicja auta rodzinnego? Otóż dla większości klientów salonów samochodowych auto rodzinne powinno być przede wszystkim bezpieczne, komfortowe i niezawodne. Poza tym musi być również w miarę oszczędne, co jest nie bez znaczenia dla domowego budżetu. Decydując się na zakup samochodu rodzinnego prosto z salonu, mamy do dyspozycji szereg udogodnień, jakie producent przygotował dla lojalnych klientów, w tym również kilkuletnią gwarancję. Jakie auto jest najlepsze dla przeciętnej polskiej rodziny?
Idzie nowe

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu urzeczywistnieniem motoryzacyjnych marzeń większości Polaków był nieosiągalny dla wielu Fiat 126p, czyli popularny „maluch”. Mimo niewielkich rozmiarów i delikatnie mówiąc, nikczemnego komfortu jazdy, uzyskał on status auta kultowego, doskonale sprawdzającego się również jako auto rodzinne. W dzisiejszych czasach jednak miejsce „maluchów” zajęły ekonomiczne i nieduże auta z segmentu B, doskonale wypełniając lukę na rynku.

Wybierając auto rodzinne, bardzo rzadko decydujemy się na popularne „mieszczuchy”, częściej są to auta duże, w typie kombi lub SUV-a. Jakie są cechy idealnego auta rodzinnego? Z przeprowadzonych ankiet wynika, że samochód dla rodziny powinien być przede wszystkim:

  • bezpieczny
  • komfortowy
  • pojemny
  • dynamiczny
  • bezawaryjny
  • oszczędny i tani w eksploatacji
  • przyjazny środowisku naturalnemu

Wydawałoby się, że wszystkie te cechy bardzo trudno połączyć w jednym typie auta – obecnie jednak producenci dwoją się i troją, aby dostarczyć klientom produkt spełniający ich oczekiwania. Takim samochodem, doskonale dostosowanym do potrzeb współczesnej rodziny, jest Honda Accord w wersji Sedan.

Auto stworzone dla rodziny

Honda Accord jest przede wszystkim uniwersalna – doskonale sprawdzi się zarówno w ruchu miejskim, jak też w długich, wyczerpujących podróżach. Dynamiczna jednostka napędowa, na której obecność wskazuje zadziorna stylistyka nadwozia, oferuje nam aż 156 KM mocy przy pojemności 2,0 l. Warto wspomnieć, że auto dostępne jest zarówno z manualną, tradycyjną skrzynią biegów, jak też z przekładnią automatyczną, co znacznie zwiększa komfort i przyjemność z jazdy. Kolejną zaletą, przemawiającą na korzyść tego auta, jest ogromna wręcz przestrzeń ładunkowa, którą można zwiększyć dzięki systemowi składania tylnej kanapy przy pomocy jednego ruchu – z całą pewnością okaże się to przydatne podczas rodzinnych wakacji.