fbpx

Krabi: perła Tajlandii

Krabi: perła Tajlandii
123rf.com

Tajlandzka prowincja Krabi to idealne miejsce dla tych, którzy marzą o wypoczynku w pięknej scenerii, a jednocześnie chcą poznać miejscową kulturę. Tu rozrywek i atrakcji nie zabraknie dla nikogo. Czym kusi ten region? Co koniecznie trzeba zobaczyć w tej części kraju?

Krabi: wybrzeże niezwykłe

123rf.com

Krabi jest regionem uznawanym za najbardziej malowniczą część Półwyspu Malajskiego. To kraina kusząca wspaniałymi plażami, rafami koralowymi i rybackimi portami, które zachwycają swą atmosferą. Nie brak tu również potężnych skał, które pionowymi ścianami opadają do morza. Piękno tutejszego krajobrazu oraz walory wypoczynkowe Krabi już dawno dostrzegły biura podróży, w tym serwis www.fly.pl. W efekcie każdy może spędzić udane wczasy w tej części świata i zachwycać się rajskimi krajobrazami.

Rajskie plaże

123rf.com

Region Krabi swą popularność zawdzięcza wspaniałym plażom, na których doskonałe warunki do wypoczynku znajdą przede wszystkim rodziny z dziećmi. Ciche i spokojne pozwalają na beztroską zabawę w uroczych zatokach, a pobliskie rafy koralowe zachęcają do rozpoczęcia przygody z nurkowaniem. Na zainteresowanych czekają tu liczne centra nurkowe, których specjalizacją stały się wycieczki do miejsc znanych z najpiękniejszych raf w całej Tajlandii.

Krabi dla aktywnych

123rf.com

W regionie tym nie brak i atrakcji dla singli, którym marzy się spędzenie czasu na uprawianiu swych ulubionych dyscyplin sportowych. Choć oferty typu Tajlandia all inclusive kojarzone są głównie z plażowaniem, w rejonie Krabi można poświęcić się wielu innym rozrywkom. Ukształtowanie terenu zapewnia tu doskonałe warunki amatorom wspinaczki skałkowej, a wapienne wzgórza są doskonałym miejscem dla miłośników pieszych wypraw. Godne polecenia są również tutejsze jaskinie, których zwiedzenie może dostarczyć wielu niezwykłych wrażeń.

W stolicy prowincji

123rf.com

W czasie pobytu w tym regionie Tajlandii nie można pominąć tak ważnego miejsca, jakim jest miasto Krabi. To tu można znaleźć najlepsze hotele i restauracje, stąd też można odbywać wycieczki po wybrzeżu. Krabi może się też pochwalić malowniczym portem oraz uroczą zabudową – tak typową dla rybackich osad. Wielką atrakcją tego miasta jest pobliska Świątynia Jaskini Tygrysa. Choć znajduje się ona w odległości zaledwie 5 km od miasta, otacza ją wspaniała dżungla. W efekcie turyści mogą odnieść wrażenie, jakby znaleźli się na krańcu świata. Sama świątynia wywiera ogromne wrażenie na zwiedzających. Ta niezwykła grota udekorowana została ludzkimi czaszkami, co ma przypominać każdemu z nas o ludzkiej śmiertelności. Warto też wdrapać się na szczyt wzgórza, na którym znajduje się świątynia. Widok, jaki rozlega się z tego miejsca, z pewnością na długo zapisze się w pamięci.