fbpx

Tygiel kultur, smaków i historii

Tygiel kultur, smaków i historii
Tui

Poszukiwanie idealnego miejsca na urlop może być powodem do nieporozumień. Często bowiem domownicy mają zupełnie inne poglądy na to, jak spędzić wakacyjny czas. Jednym z nielicznych rozwiązań, które po prostu zaakceptują wszyscy jest Turcja. To prawdziwy raj dla poszukiwaczy słońca i rozległych plaż, amatorów wodnych przygód, poszukiwaczy zabytków i historii oraz wszystkich tych, którzy chcą spędzić czas aktywnie. I choć jest krajem europejskim, to jednak nie brakuje i architekturze i w kuchni, i w mentalności mieszkańców spływów wschodniej cywilizacji. Poza tym – szczególnie dla nas, których ostatnie wakacyjne sezony nie rozpieszczają pogodą, jest gwarancją ciepła i słońca. A za tym najbardziej tęsknimy.

Wiele kultur – wyjątkowe miejsce

Najsilniej w Turcji widać przenikanie się tradycji europejskiej i orientalnej. Dlatego warto ten kraj odwiedzić, ponieważ ilość i różnorodność zabytków jest niesamowita. To oczywiście jedna z opcji na wyjazd, bo kraj ten ma do zagwarantowania tak wiele różnych atrakcji, że wielu turystów z ogromną przyjemnością tam wraca, by rozkoszować się różnymi regionami. Popularna oferta Turcja last minute na https://www.tui.pl/wypoczynek/turcja również szansa na luksusowy hotel i bogaty pakiet za atrakcyjną cenę. Jeśli lubicie spontaniczne wyjazdy, to ten kraj będzie idealnym kierunkiem.

To miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Dzięki bogatej historii i współistnieniu tradycji greckiej, rzymskiej i bizantyjskiej odnajdziemy tu klimat niedostępny w jakimkolwiek innym kraju. Taka niezwykła jest tylko Turcja. Wakacje będą należały do niezapomnianych, a dzięki dużemu ruchowi turystycznemu i tendencji Turków do asymilacji będziemy się tam czuć niezwykle komfortowo. To jeden z ważniejszych powodów, by wyjść poza teren hotelu, przejść się po okolicznych bazarach, skosztować orientalnego jedzenia i wyjątkowej kawy oraz poczuć niesamowitą, tak egzotyczną dla nas atmosferę.

Świątynie, zabytki i historie

Turcja przyciąga turystów pięknym słońcem, wyjątkowymi plażami, doskonałą wodą. Jest również ciekawym miejscem dla wszystkich poszukiwaczy historii, zabytków. Tutaj najważniejszą rolę będą grały te sakralne, a wśród nich największa świątynia w Europie – Hagia Sofia, która obecnie jest znanym na całym świecie muzeum. Do największych ikon stolicy należy Błękitny Meczet, poza nim do obejrzenia jest cała masa pałacyków, pomników i świątyń. To doskonała alternatywa dla plażowania. Poza tym warto aktywnie spędzić czas na szlakach oraz zakosztować bogatego życia nocnego w szeregu barów i dyskotek.

 

 

 

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze