1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Rodzinne rzemiosło artystyczne – puchowe kołdry i poduszki

(Fot. materiały prasowe)
(Fot. materiały prasowe)
Za oknami zrobiło się chłodniej – pogoda nieubłaganie przypomina, że zbliża się koniec lata. Pora zacząć myśleć nad ciepłą pościelą, która sprawdzi się w zimne jesienne i zimowe noce. Co powiecie na puchowe kołdry i poduszki, które otulą ciepłem i dadzą poczucie bezpieczeństwa?

Emkap 1926 – manufaktura z historią

Wyroby z puchu i pierza najlepszego gatunku proponuje rodzinna manufaktura , która łączy staranność tradycyjnych technik z nowoczesnością wzornictwa. To rzemieślnicza manufaktura z blisko stuletnią historią, prowadzona wspólnie przez trzecie i czwarte już pokolenie artystów i rzemieślników. Jej historia zaczęła się w centrum Poznania 26 października 1926 roku. Niespełna 30-letni wówczas Alfons Mielcarek porzucił właśnie pracę zarządcy majątku hrabiego Turno i w dwupiętrowym lokalu przy ulicy Wrocławskiej 30 powołał do życia wytwórnię pościeli i kołder. Bardzo szybko jakość, komfort i estetyczna strona wyrobów zdobyły uznanie na poznańskim rynku. Firma przetrwała lata wojny, potem jej rozwój przerwała słynna „bitwa o handel”, prowadzona przez ówczesne władze. Wytwórnia Pościeli i Kołder „Emkap” reaktywowała swoja działalność w 1956 roku i nieprzerwanie do dzisiaj oferuje swoje wyroby.

Jeden z właścicieli firmy – Eugeniusz Grebieniow – to absolwent historii sztuki, druga właścicielka – Joanna Byrt – to PR-owczyni z dużej szwajcarskiej korporacji, projektantka zieleni, estetka wywodząca się z rodziny warszawskich mistrzów cechu jubilerstwa.

Zespół Emkap 1926. Od lewej: Joanna Grebieniow, Joanna Byrt, Eugeniusz Grebieniow (Fot. materiały prasowe) Zespół Emkap 1926. Od lewej: Joanna Grebieniow, Joanna Byrt, Eugeniusz Grebieniow (Fot. materiały prasowe)

Otuleni puchem

Oddychające kołdry i poduszki ze światowej klasy puchu gęsiego szyte są ręcznie w kameralnej rodzinnej szwalni w kamienicy w centrum Poznania. Firma wykorzystuje w tym celu przedwojenne doświadczenia, obecnie rzadko stosowane przez producentów. Pracochłonne ręczne techniki podnoszą jakość produktów i sprawiają, że klienci otrzymują unikalny, ekskluzywny przedmiot, zaprojektowany i wykonany, by zapewnić im najlepszy odpoczynek.

Kołdry i poduszki wypełnia 100 proc. starannie wysortowany biały puch z wielkopolskich gęsi o wyjątkowej sprężystości 700 CUIN (wytwórcy dbają o dobrostan zwierząt). Najwyższej jakości puch otula przyjemna dla zmysłów, miękka, lekka i przewiewna tkanina batystowa.

(Fot. materiały prasowe) (Fot. materiały prasowe)

Aby utrzymać puch równomiernie w całej pościeli, kołdry szyte są tradycyjnym sposobem, sprawdzonym na kilku pokoleniach wyspanych klientów. Kołdry posiadają konstrukcję kasetową, czyli kwadratowe pikowanie, które przede wszystkim zapobiega przemieszczaniu się puchu, ale także pięknie wygląda.

Puch polskich gęsi to materiał klasyfikowany jako najwyższej światowej klasy naturalne wypełnienie. Charakteryzuje się lekkością, miękkością i sprężystością i oferuje doskonałą cyrkulację powietrza, izolację cieplną, komfort snu i niezrównaną przyjemność w dotyku. Polski puch jest ceniony przez klientów w Niemczech i USA. Jednym słowem: gęsi puch to nasze dobro narodowe.

(Fot. materiały prasowe) (Fot. materiały prasowe)

Filozofia manufaktury

Emkap 1926 dba m.in. o przywrócenie szacunku dla piękna starannej pracy ludzkich rąk; najwyższą jakość ekskluzywnych kołder; odpowiedzialne wzornictwo (firma nie używa plastiku); ekologię; zrównoważone źródła; a także piękno, estetykę i zmysłowe doznania związane z obcowaniem z pięknymi i wyjątkowo przyjemnymi w dotyku przedmiotami, które nie tylko cieszą zmysł wzroku, lecz także sprawiają, że nasze ciała są zadbane i zregenerowane.

(Fot. materiały prasowe) (Fot. materiały prasowe)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze