fbpx

Znudzony wakacjami all inclusive? Ten rodzaj wakacji będzie najpopularniejszy w 2020!

Znudzony wakacjami all inclusive? Ten rodzaj wakacji będzie najpopularniejszy w 2020!
fot. materiał partnera

Nie ma chyba człowieka, który nie uległby magii wakacji all inclusive. Jednak wielu z nas takie planowane lenistwo przestaje w końcu odpowiadać.

All inclusive to opcja wprost stworzona dla rodzin z małymi dziećmi oraz osób, które po prostu nie są ciekawe świata – poza hotelowym basenem i szwedzkim stołem nic nie jest im potrzebne do szczęścia. Kto preferuje aktywny wypoczynek, ten szuka innych rozwiązań. Doskonałym pomysłem jest np. spędzenie wakacji na jachcie. Jedną z najbliższych i jednocześnie najpopularniejszych żeglarskich destynacji od ładnych paru lat pozostaje Chorwacja.

Chorwacja – 6 tysięcy kilometrów wybrzeża

Podziwianie Chorwacji od strony morza to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie gustują w zatłoczonych kurortach i plażach. Dla tych, którym marzą się plaże dzikie, miejsca niedostępne z lądu i możliwość nawigowania między niezliczoną liczbą wysp i wysepek, do których nie zawsze można dostać się promem, a nawet jeżeli jest to możliwe, odwiedzenie wszystkich wiązałoby się z dużymi opłatami promowymi.

Chorwacja to nie jest raj dla starych wilków morskich, dla których kilkumetrowe fale to codzienność. Doskonale natomiast odnajdą się tu osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z żeglowaniem po otwartych akwenach. Żeby spędzić wakacje na wodzie nie trzeba mieć patentu żeglarza. Decydując się na udział w rejsie wzdłuż wybrzeży Chorwacji (linia brzegowa Chorwacji to około 6 tysięcy kilometrów!) nie musisz mieć doświadczenia, ani posiadać uprawnień żeglarskich. Musisz mieć za to w załodze doświadczonego skippera z uprawnieniami jachtowego sternika morskiego oraz ukończonym kursem radiooperatora. Podczas turnusu zorganizowanego to właśnie on jest szefem na pokładzie, bo odpowiada za bezpieczeństwo całej załogi.

Znudzony wakacjami all inclusive? Ten rodzaj wakacji będzie najpopularniejszy w 2020!

1246 wysp – żelowanie bez końca

Chorwacja dla znudzonych plażowiczów? Nieee… W 2020 roku modna będzie Chorwacja od strony morza. Adriatyk sprzyja wakacyjnemu żeglowaniu – to nie jest akwen, na którym doświadczyć można ekstremalnych wrażeń pogodowych, można za to doświadczyć nadzwyczajnych wrażeń estetycznych. Liczba wysp – Centralny Urząd Statystyczny podaje, że do Chorwacji należy 1246 wysp (zamieszkałych i nie), skał i raf – a także zatok i marin o doskonałej infrastrukturze oraz tych całkiem dzikich sprawiają, że wakacje żeglarskie łatwo połączyć ze zwiedzaniem i odwiedzaniem popularnych kurortów.

Żeglowanie połączyć można także z nurkowaniem. Turkusowe przejrzyste wody Adriatyku, których temperatura latem wynosi średnio 25°C, wyspy i rafy obfitujące w kaniony i jaskinie, zatopione wraki oraz bogactwo podwodnej fauny (kraby, homary, koniki morskie, ośmiornice, rozgwiazdy, ryby…) i flory sprawiają, że Chorwacja jest jednym z ulubionych kierunków amatorów nurkowania. Na wielu wyspach istnieją bazy nurkowe prowadzone przez Polaków!

Skompletuj załogę i ruszajcie

Masz załogę? Zorganizowaną grupę znajomych, która wie czego chce, a chce wakacji pod żaglami? Zgłoś się do Sztorm Grupy. Znajdziemy dla Was doświadczonego skippera, z którym najpierw omówicie podstawy z bezpieczeństwa i poruszania się po jachcie, następnie nazwy poszczególnych elementów budowy jachtu, a na koniec, już od pierwszego dnia pobytu, zostaniecie włączeni w pracę w załodze i nauczeni konkretnych umiejętności (takich jak praca z odbijaczami, rzucanie cum, wiązanie węzłów).

Znudzony wakacjami all inclusive? Ten rodzaj wakacji będzie najpopularniejszy w 2020!

Nie masz załogi? Nikt ze znajomych nie pali się do wakacji pod żaglami, choć Ty marzysz o nich od dłuższego czasu? Znajdziesz u nas mnóstwo ofert rejsów, podczas których załogę tworzą osoby, które znalazły się tu w taki sposób jak Ty – szukając kompanów do wspólnej wyprawy. Poznasz nowych ludzi, nawiążesz nowe przyjaźnie. Wszyscy razem stworzycie załogę 8/10/12 osobową w zależności od wielkości jachtu.

Możesz zorganizować własny rejs, zbierając swoją własną załogę i zatrudniając skippera. Wtedy to Ty decydujesz o przebiegu trasy. Możesz również zapisać się na rejs sprawdzoną, ustaloną trasą. Pamiętaj jednak, że bez względu na to, którą opcję wybierasz, żeglowanie ma to do siebie, że nie warto z góry nastawiać się na 100% realizację planu. W zależności od pogody oraz kondycji załogi możecie pożeglować w miejsca, w które wcale nie planowaliście się dostać. Może się też zdarzyć, że kompletna flauta nie pozwoli Wam na realizację założonego odcinka i chcąc nie chcąc będziecie musieli… delektować się błękitnym niebem, turkusowym Adriatykiem oraz własnym towarzystwem.

Wakacyjny rejs z doświadczony skipperem Sztorm Grupy to naprawę niesamowite doświadczenie. Z jednej strony to możliwość zaznania spokoju, ciszy i kojącego szumu fal. Z drugiej, poznania miejsc, do których nie da się dotrzeć od strony lądu. Z trzeciej wreszcie, dotarcia do najpopularniejszych kurortów, zwiedzenia ich, a zaraz potem – ewakuacji na jacht, którym ucieka się id zgiełku, tłoku, nadmiaru wrażeń.

Sztorm Grupa to pasja, entuzjazm i doświadczenie. Skorzystaj z nich, żeby wyrwać się z zaklętego kręgu urlopów all inclusive. Nasze rejsy są nie tylko dla żeglarzy – są dla wszystkich, którzy chcą poczuć przyjemność, jaką dają wakacje pod żaglami.