1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Materiał partnera

Gadżet, dzięki któremu mycie okien stanie się przyjemnością

Myjki marki Kärcher nadają się zarówno do czyszczenia okien i luster, jak i wszelkiego rodzaju powierzchni szklanych, fliz, płytek, kafelków i kabin prysznicowych. (Fot. materiały partnera)
Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Lustra i szyby to jedne z najmniej lubianych powierzchni do czyszczenia w naszych domach. Nic dziwnego - nadzwyczaj szybko się brudzą, a ich mycie to często żmudna praca, wymagająca wysiłku i dużego nakładu czasu. Przedstawiamy więc gadżet, dzięki któremu mycie luster i okien stanie się przyjemne i niezwykle proste. 

Większość z nas z pewnością uznałaby mycie okien i luster za jedną z najgorszych czynności spośród wszystkich porządków domowych. Kojarzy się bowiem z naprawdę dużym wysiłkiem i niemal syzyfową pracą - nieustanną koniecznością usuwania smug, włókien pozostałych po ściereczkach i drobnych zabrudzeń, które można dostrzec dopiero, gdy oświetlą je promienie słoneczne. Wiąże się też z podrażnieniami dłoni detergentami, ciągłym szukaniem najlepszego płynu oraz odpowiedniej ścierki, niezliczoną ilością zużytych ręczników papierowych i dostosowywaniem się do pory dnia. Jest to więc taka mała porządkowa katorga. Istnieje jednak pewien gadżet, który, śmiało można pokusić się o stwierdzenie, przekuwa ją niemal w przyjemność - zasilana bateryjnie myjka do okien marki .

Myjki od marki Kärcher to niezwykle poręczne urządzenia, które, w zależności od tego na jaki model się zdecydujemy, mogą łączyć w sobie wszystko, co potrzebujemy do mycia okien i powierzchni szklanych, czyli ścierkę, pojemnik na wodę i materiał przeznaczony do polerowania. Wyglądem przypominają najzwyklejsze myjki do okien, wyróżniają się jednak doskonałą jakością wykonania widoczną już na pierwszy rzut oka. Myjki są też bardzo lekkie, posiadają ergonomiczny uchwyt i poręczny kształt, co gwarantuje wygodną obsługę. Co więcej, nadają się zarówno do czyszczenia okien i luster, jak i wszelkiego rodzaju powierzchni szklanych, fliz, płytek, kafelków i kabin prysznicowych. Co wyjątkowego jest w ich działaniu?

(Fot. materiały partnera)

Należy przede wszystkim podkreślić, że używanie myjek od marki Kärcher jest dziecinnie proste. Wystarczy spryskać czyszczoną powierzchnię płynem do mycia, odczekać chwilę. Następnie w grę wkracza myjka i jej wyjątkowa funkcja, która precyzyjnie odsysa (zupełnie jak odkurzacz, przy czym jej praca jest bardzo cicha) wodę i brud z czyszczonej powierzchni i pozostawia ją zupełnie czystą - bez zacieków, smug i osadów. Myjka dokładnie wsysa całą wodę, dzięki czemu najbliższe otoczenie, na przykład parapet, nie jest narażone na zabrudzenia. Szyby po jej użyciu są zupełnie suche i lśnią czystością, a po skończonej pracy brudną wodę bardzo łatwo usunąć ze zbiornika. Myjki można używać w każdym kierunku (góra-dół, lewo-prawo, skos-łuk), co daje nieograniczone możliwości kształtu czyszczonej powierzchni.

Najbardziej podstawowym urządzeniem od Kärcher jest . Można ją nabyć samodzielnie, wtedy w jej wyposażeniu znajduje się ssawka, bateria litowo-jonowa oraz ładowarka, a także w zestawie ze środkiem do czyszczenia okien (koncentrat – 1 x 20 ml), butelką ze spryskiwaczem, padem z mikrofibry, ssawką 250 mm, baterią litowo-jonową oraz ładowarką. Jedno naładowanie baterii wystarcza na około 20 minut pracy, czyli umycie 55 m² powierzchni, co oznacza 18 okien.

(Fot. materiały partnera)

Z kolei myjka jest jej ulepszoną, najbardziej innowacyjną i elastyczną wersją. Posiada nowoczesne listwy zbierające wodę o dużej powierzchni, które są wykonane z silikonu. Wyróżnia ją także wyjątkowo długi czas pracy na jednym ładowaniu baterii (około 100 minut), dzięki czemu, gdy posiadamy dużo powierzchni wymagających czyszczenia, nie musimy robić przerw koniecznych na ładowanie myjki. Co więcej, urządzenie jest wyposażone standardowo w ciekłokrystaliczny wyświetlacz pokazujący pozostały czas pracy. W podstawowym wyposażeniu znajdziemy środek do czyszczenia okien (koncentrat – 1 x 20 ml), butelkę ze spryskiwaczem, pad z mikrofibry, baterię litowo-jonową oraz ładowarkę.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze