1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Materiał partnera

Zakupy w okresie epidemii - dlaczego warto korzystać z aptek internetowych?

Fot. materiał partnera
W trudnych czasach, jakie właśnie nastały musimy w odpowiedni sposób zadbać o nasze bezpieczeństwo w szczególności wtedy, gdy musimy zdecydować się na zakup leków oraz suplementów diety. Zamiast jednak wybierać się do najbliższej apteki stacjonarnej znacznie lepiej, jeśli zdecydujemy się na zakupy online. Dlaczego jednak powinniśmy korzystać z oferty internetowych aptek?

Oszczędność czasu i pieniędzy

W okresie epidemii coraz większa liczba osób decyduje się na zakupy leków oraz suplementów diety w internetowych aptekach, ponieważ wiąże się to z licznymi korzyściami. Po pierwsze na takich zakupach możemy zaoszczędzić sporo czasu, ponieważ nie musimy go tracić na dojeździe do apteki, a także na staniu nieraz w bardzo długich kolejkach. Zamówienie możemy bardzo szybko złożyć za pośrednictwem strony internetowej wybranej apteki i to bez konieczności wychodzenia z domu. Po złożeniu oraz opłaceniu zamówienia nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwanie na paczkę, która w ciągu najpóźniej kilku dni powinna trafić wprost pod drzwi naszego domu. Po drugie dzięki zakupom w internetowej aptece możemy zaoszczędzić niemałą kwotę środków pieniężnych, ponieważ oferowane w niej produkty lecznicze są w dużo niższych cenach niż te obowiązujące w aptece stacjonarnej. Oprócz tego możemy liczyć na różnego rodzaju promocje, oferty specjalne, wyprzedaże (zwłaszcza końcówek serii oraz produktów z krótkim terminem ważności), a także możliwość darmowej wysyłki złożonego zamówienia. Jeśli chodzi o tę ostatnią kwestię, to musimy mieć świadomość tego, iż nie dotyczy ona leków, które przepisywane są przez lekarza na receptę. Takie leki możemy wprawdzie zamówić przez internet, jednak musimy odebrać je w aptece stacjonarnej (ich wysyłka zawsze jest bezpłatna), okazując farmaceucie podczas odbioru zamówienia, wystawioną uprzednio receptę.

Szeroki asortyment i dostępność produktów

Każda  ma bardzo szeroki asortyment, dzięki czemu z pewnością znajdziemy w niej wszystko, czego w danej chwili będziemy potrzebować. Od leków wspomagających leczenie przeziębienia, grypy, alergii i bólu głowy, poprzez środki opatrunkowe, aż po sprzęt medyczny i rehabilitacyjny. Podczas zakupów w internetowej aptece od razu otrzymujemy informację, czy dany produkt jest obecnie dostępny w ofercie, dzięki czemu nie musimy jeździć od apteki do apteki, poszukując tego, co jest nam akurat niezbędne. Czasem może zdarzyć się tak, że dany produkt aktualnie nie znajduje się w ofercie internetowej apteki, jednak wówczas możemy zamówić jego zamiennik, sprawdzając jego skład oraz czytając ulotkę informacyjną, która zamieszczona jest na stronie internetowej apteki. W przypadku apteki stacjonarnej nie jest to niestety takie proste, ponieważ wówczas musielibyśmy spędzić w niej sporo czasu, blokując tym samym kolejkę do kasy.

Bezpieczeństwo podczas zakupów

Ostatnim aspektem, który przemawia za dokonywaniem zakupów w aptekach internetowych, jest kwestia bezpieczeństwa. Gdy epidemia koronawirusa była w początkowej fazie rozwoju bardzo duża liczba osób decydowała się na zakupy w aptece, zaopatrując się w środki ochrony osobistej oraz leki przeciwwirusowe. Z uwagi na wprowadzone ograniczenia dotyczące liczby osób, jaka mogła przebywać w aptece, to przed tymi placówkami ustawiały się bardzo długie kolejki, co zwiększało oczywiście ryzyko zarażenia się wirusem. Z tego też względu apteki internetowe w tej właśnie kwestii mają znaczącą przewagę nad aptekami stacjonarnymi. Dokonując zakupów w sieci, po pierwsze nie musimy wychodzić z domu, natomiast po drugie zwiększamy swoje bezpieczeństwo, rezygnując ze stania w długich kolejkach. Zdecydowana większość osób, nie przestrzega niestety konieczności zachowania odpowiedniego odstępu od drugiej osoby, co oczywiście wpływa na zmniejszenie naszego bezpieczeństwa. Ograniczając kontakt z innymi osobami poprzez zakupy w internetowej aptece, zmniejszamy tym samym ryzyko zarażenia się koronawirusem, co w obecnych czasach jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze