1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Materiał partnera

Z włosem i pod włos

Fot. materiał partnera
Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Czym różnią się epilacja i depilacja? Czy laser działa na jasne włosy? Czy bezpiecznie i skutecznie można zlikwidować meszek na twarzy? Mamy wszystkie odpowiedzi. I nie zawahamy się nimi podzielić!

W prasie i mediach społecznościowych od kilku lat przewija się temat powrotu do natury i nieusuwania owłosienia z nóg, pach czy okolic bikini. Można i tak. Ale jeśli ze względów higienicznych, praktycznych czy estetycznych wolisz mieć gładką skórę, najlepiej jest skorzystać z zabiegu laserowego. Zamiast biegać co miesiąc na wosk czy z maszynką w dłoni spędzać codziennie pod prysznicem dodatkowych kilka minut - można pozbyć się tego co niepotrzebne – raz na zawsze (a przynajmniej na kilka lat). Epilacja daje niesamowity komfort i wolność. A nowoczesne lasery działają szybko i niemal bezboleśnie.

Thunder – idzie jak burza

Epilacja laserowa to jeden z najskuteczniejszych sposobów usuwania niechcianego owłosienia z ciała i twarzy. Tak - epilacja nie depilacja, ponieważ mówimy tu o trwałym usuwaniu włosów i likwidowaniu ich cebulek przy pomocy światła. Podczas zabiegu laser emituje światło, które pochłania melaninę (pigment) znajdującą się we włosach. Niszczy mieszek włosowy w fazie anagenu i zapobiega przyszłemu wzrostowi. Do niedawna skuteczna epilacja laserowa dotyczyła przede wszystkim osób o grubych, ciemnych włosach i jasnej skórze. Blond włosy, czy chociażby meszek na twarzy nie do końca kwalifikowały się do terapii laserem. Jednak czas płynie, a technologie wykorzystywane do dbania o urodę robią się prawdziwie kosmiczne. Jednym z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych laserów do walki z owłosieniem jest Thunder. To najnowsze osiągniecie technologii medycznej. Dla komfortu pacjenta niezwykle ważne jest to, że głowica lasera nie dotyka skóry – nie czujemy nadmiernego ciepła, ani przesuwania głowicy po skórze. Poza tym plamka światła lasera obejmuje większą powierzchnię ciała, więc zabieg jest szybszy. Z kolei za skuteczność zabiegu odpowiadają dwie długości fali, czyli dwa różne rodzaje lasera. To, jaki rodzaj lasera czy jaka ich kombinacja będzie w danym przypadku najlepszym wyborem – przed zabiegiem, na podstawie koloru i rodzaju skóry pacjenta, precyzyjnie określa specjalista.

- Thunder to nowoczesna technologia, jestem nim rzeczywiście zachwycona. Dlaczego? Thunder zawiera dwie długości fal lasera: neodymowo-yagową oraz aleksandrytową. Określona długość fali działa na docelową tkankę - aleksandryt ma powinowactwo do melaniny, ale i do hemoglobiny - powoduje jej utlenianie w mieszku włosowym, dzięki czemu staje się on bardziej wrażliwy na drugą, neodymowo-yagową długość fali - wyjaśnia specjalistka, dr Anita Lewartowska-Białek z Angelius Medycyna Estetyczna w Katowicach.

Zielone światło

Podczas epilacji laserem Thunder korzysta się właśnie z obu długości fali - aleksandryt niszczy barwnik w mieszku włosowym, a wiązka neodymowo-yagowa odcina unaczynienie włosa. Laser Nd:YAG wywołuje uszkodzenie naczyń odpowiadających za odżywianie włosa - włos już nigdy tam nie odrośnie. Absorbcja na poziomie melaniny i hemoglobiny, sprawia, że zabieg jest naprawdę efektywny. - Ten laser jest szczególnie skuteczny przy bardzo cienkich, jasnych włosach - sprawdza się świetnie na przedramionach, gdzie włosy są cieńsze i miękkie. Pięknie można nim usunąć też delikatny meszek na twarzy. Thunder daje wspaniałe efekty, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość, zabieg należy powtórzyć kilka razy - wyjaśnia dr Anita Lewartowska-Białek. Po roku dobrze jest przyjść na tzw. zabieg przypominający, żeby usunąć pojedyncze, odrastające włoski.

Laser Thunder jest bardzo szybki, wyposażony w skaner i specjalną głowicę OptiScan TH o bardzo dużej powierzchni skanowania. W zależności od typu zarostu, można wybierać i dopasowywać głowice i obszary poddane epilacji tak, aby jak najszybciej uzyskać optymalny efekt.

--Thunder posiada specjalny, duży skaner, który jest przykładany do skóry, dzięki czemu czas epilacji skraca się wielokrotnie – np. depilacja pach czy bikini trwa tylko 5 minut. Wystarczą dosłownie 2 przyłożenia skanera i gotowe!  Co jest istotne, ma on również bardzo silny system chłodzenia (Qool-Air), który powoduje, że zabiegi są praktycznie bezbolesne. Ten laser jest też bardzo bezpieczny, schładzając skórę minimalizuje ryzyko oparzeń  - dodaje dr Lewartowska-Białek.

To dobrze wiedzieć! (jeszcze przed laserową epilacją)

 • Miejsca, które będą poddawane zabiegowi warto ogolić wieczorem lub rano w dniu zabiegu. Uwaga: w niektórych klinikach (na przykład w Angelius Medycyna Estetyczna) kosmetolożki, wolą osobiście ogolić miejsca wybrane do laseroterapii. Warto zapytać!
 • W razie potrzeby można też zażyć środek przeciwbólowy, co najmniej 30 minut przed sesją.
 • Jeśli masz bardzo niski poziom bólu, przyjdź wcześniej i poproś o posmarowanie kremem znieczulającym.
 • Po każdym zabiegu zobaczysz stopniowe zmniejszanie się włosów: włosy będą rosnąć cieńsze, jaśniejsze i wolniej.
 • Złuszczanie pod prysznicem za pomocą peelingu cukrowego przyspiesza wypadanie włosów po epilacji.
 • W dniu wizyty nie nakładaj produktów kosmetycznych na skórę (balsamów, dezodorantów lub czegokolwiek innego).

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze