1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Materiał partnera

Pralka parowa - innowacyjność, dbałość o ubrania i mniej zagnieceń

Pralka Beko z technologią Steam Cure to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie doskonałą jakość w połączeniu z najnowocześniejszymi technologiami i przystępną ceną. (Fot. materiały partnera)
Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Współczesna technologia rozwija się w zatrważającym tempie. Z roku na rok wszelkie sprzęty elektroniczne coraz bardziej zadziwiają nas innowacyjnością, również te użytku domowego. Zwykła pralka to już wręcz przeżytek - teraz królują te sterowane smartfonem, ekologiczne, oszczędne i piorące... parą. 

Postęp technologiczny w dziedzinie sprzętów użytku domowego to coś, co cieszy niemal każdego. Powstają bowiem urządzenia, których głównym zadaniem jest ułatwianie nam wykonywania podstawowych obowiązków domowych. Wybór jest ogromny, a producenci elektroniki wręcz prześcigają się w coraz bardziej innowacyjnych funkcjach. Stawiają nas tym samym przed bardzo trudnym, mądrym, wyborem i jak najlepszym dopasowaniem sprzętu tak, by faktyczni spełnił nasze potrzeby. A te bywają coraz wyższe. Od pralki nie oczekuje się już jedynie dokładnego dopierania ubrań. Musi być również oszczędna, wygodna w użytkowaniu, dbająca o środowisko oraz pozostawiająca nam jak najmniej pracy. Pranie parą to jedna z najnowocześniejszych technologii w pralkach, dzięki której wszystkie te warunki zostają spełnione. Znajdziemy je w pralkach , wyposażonych w technologię o nazwie Steam Cure.

Pralka parowa - jak działa?

Technologia Steam Cure w pralkach Beko to nic innego jak wykorzystanie pary wodnej podczas prania. Dzięki niej pranie jest zdecydowanie bardziej skuteczne, bowiem ciepła para (około 50 stopni Celsjusza) zmiękcza włókno, rozluźnia przędzę i z łatwością wnika w zabrudzenia na tkaninie. Para nagrzewa również tkaninę, przez co woda szybciej w nią wsiąka.

(Fot. materiały partnera)

W jaki sposób działają pralki z funkcją pary? Urządzenie wyposażone jest w generator pary, który zasysa wodę, podgrzewa ją i zamienia w parę. Następnie para wodna zostaje przekierowana do bębna pralki, gdzie natychmiastowo wnika w ubrania. Efektem tego tkaniny odzyskują świeżość i lekkość, a wszelkie zanieczyszczenia są skutecznie usuwane o wiele łatwiej niż w standardowych programach. Para wodna gwarantuje wyjątkową skuteczność prania bez użycia dodatkowych detergentów. Co więcej, dzięki niej ubrania są pozbawione zagnieceń i nie niszczą się tak szybko, jak w przypadku standardowych pralek. Pranie parą nie jest bowiem w żadnym stopniu inwazyjne.

Obsługa pralek Beko z technologią Steam Cure jest bardzo prosta. Wystarczy wybrać program, który nas interesuje i za pomocą przycisku funkcyjnego dodać parę do prania. W zależności od modelu pralki mamy do wykorzystania aż 8 programów, w których możemy wykorzystać parę podczas prania. Będzie ona aplikowana automatycznie na początku cyklu prania lub na końcu, tak by uzyskać odpowiednie rezultaty.

Para dodana na początku prania wnika głęboko w zabrudzenia, zmiękczając je i usuwając nawet najbardziej uporczywe plamy. Natomiast para dodana na końcu prania, choć wydaje się to niemal niemożliwe, zmniejsza zagniecenia na pranej odzieży. Dzięki parze wodnej tkaniny miękną i ich włókna się rozluźniają, przez co od razu po wyjęciu z pralki jest nam łatwiej taką tkaninę rozciągnąć i rozprostować przed powieszeniem na suszarce. Oznacza to, że w wypranych ubraniach będzie mniej zagnieceń oraz będą łatwiejsze do prasowania, a czasem nawet w ogóle nie będą tego wymagały.

Jaką pralkę z funkcją pary wybrać?

Choć pralka z funkcją pary wydaje się być sprzętem innowacyjnym, a co za tym idzie bardzo drogim - wcale tak nie jest. Pralka jest dostępna w przystępnej cenie, a przy tym ma najnowocześniejsze funkcje.

(Fot. materiały partnera)

Oprócz technologii Steam Cure, czyli prania z użyciem pary, sprzęt ten posiada HomeWhiz, czyli możliwość zarządzania pralką przez bluetooth za pomocą smartfona lub tabletu. Z aplikacją HomeWhiz można zdalnie włączyć lub zatrzymać pranie, ustawić przypomnienia i zaplanować cykle oraz monitorować postępy w pracy urządzenia. Pralka jest wyposażona również technologię, dzięki której można dodawać ubrania podczas prania pralki. Dzięki niej mamy możliwość dodania kolejnej, nawet dużej rzeczy, przez większą część trwającego cyklu. Co więcej, pralka ma nowoczesny silnik inwerterowy, dzięki czemu jest cicha, wydajna i efektywna energetycznie.

Pralka Beko z technologią Steam Cure to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie doskonałą jakość w połączeniu z najnowocześniejszymi technologiami i przystępną ceną. Pralka parowa spełni nawet najbardziej wymagające oczekiwania - nie niszczy ubrań, świetnie je dopiera, jest oszczędna i cicha, a dodatkowo znacząco polepsza jakość prania i oszczędza czas na prasowanie. Technologia parowa to nie kolejny bezużyteczny wymysł technologiczny, a funkcja, która faktycznie ułatwia obowiązki domowe.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze