1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Materiał partnera
 4. >
 5. Kalkulator OC – agent i porównywarka w jednym

Kalkulator OC – agent i porównywarka w jednym

Fot. materiał partnera
Musisz ubezpieczyć samochód, ponieważ zobowiązują cię do tego stosowne przepisy. Nie chcesz jednak przepłacać za polisę OC, dlatego przymierzasz się do porównania dostępnych ofert. Zamiast tracić czas na samodzielne pozyskiwanie danych, skorzystaj z internetowego wsparcia. Z pomocą przychodzi kalkulator OC – dowiedz się, dlaczego warto z niego korzystać.

Za OC nie ma sensu przepłacać, ponieważ zakres ochrony oraz sumy gwarancyjne są identyczne dla każdego ubezpieczyciela – niezależnie od wysokości składki. Oznacza to, że osoby płacące kilkaset złotych mniej niż kierowcy opłacający najwyższą składkę objęte są identyczną ochroną. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać towarzystwo ubezpieczeniowe proponujące najniższą cenę.

Jak wybrać najtańsze ubezpieczenie OC?

Pierwszym krokiem w stronę wyboru najtańszego ubezpieczenia komunikacyjnego jest porównanie dostępnych ofert. Wiele osób decyduje się na:
 • współpracę z multiagencją ubezpieczeniową
 • zapoznanie się z zestawieniem ofert ubezpieczeniowych na stronie internetowej.
W tym drugim przypadku właściciel auta otrzyma jednak dość orientacyjne wyniki, ponieważ towarzystwa ubezpieczeniowe uwzględniają wiele indywidualnych czynników.

Pierwsza opcja wydaje się być korzystniejsza, ponieważ agent dokonuje indywidualnej wyceny. Osoba ubezpieczająca nie ma jednak pewności, że zaproponowana kalkulacja jest faktycznie najkorzystniejsza.

Kalkulator OC – alternatywa dla agenta i porównywarki

Trzecią opcją jest kalkulator OC – internetowe narzędzie udostępniane w serwisie ubezpieczeniowym. Pozwala na przeprowadzenie dokładnej kalkulacji – zaprezentowane składki uwzględniają indywidualne ryzyko ubezpieczeniowe danego kierowcy. Co to oznacza dla osoby ubezpieczającej pojazd?

Korzystając z kalkulatora OC, można:

 • otrzymać kilka ofert od wielu różnych towarzystw ubezpieczeniowych
 • porównać dostępne ceny.
Dzięki temu większości osobom udaje się zaoszczędzić nawet do 50% na ubezpieczeniu OC. Tyle bowiem wynosi średnio różnica między najdroższą a najtańszą polisą OC.

Warto przy tym pamiętać, że na identycznej zasadzie działa kalkulator AC online. Pozwala to zatem na uzyskanie precyzyjnej wyceny dotyczącej rozszerzonego zakresu ochrony ubezpieczeniowej.

Jak korzystać z kalkulatora OC i AC?

Zasada korzystania z kalkulatora OC i AC jest prosta – sprowadza się do zaledwie kilku kroków. Ubezpieczający musi jedynie wypełnić formularz, odpowiadając na konkretne pytania. Następnie otrzymuje informację zwrotną – wysokość poszczególnych składek w danym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Warto przy tym pamiętać, że o ile przy OC można kierować się wyłącznie ceną, o tyle nie jest to wskazane w przypadku AC. Polisa autocasco powinna w pierwszej kolejności uwzględniać stosowny zakres ochrony, a dopiero potem poszczególne oferty można porównać pod kątem ceny.

Śmiało można powiedzieć, że kalkulator OC to agent i porównywarka w jednym. Szybko i wygodnie oszacujesz wysokość składki, a jednocześnie masz szansę na podpisanie umowy online. A to wszystko bez konieczności wychodzenia z domu.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze