1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Materiał partnera
  4. >
  5. Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy?

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy?

Fot. materiał partnera
Pyszna i aromatyczna kawa, której zapach czuć z daleka. Właśnie tak wiele osób chciałoby zaczynać swój dzień. Aby spełnić swoje marzenie, trzeba zaopatrzyć się w ekspres do kawy, który pozwoli na delektowanie się tym napojem każdego dnia. Nie jest jednak łatwo wybrać odpowiednie urządzenie. Na rynku nie brakuje najróżniejszych ekspresów, które różnią się formą, rozmiarem i ceną. Jak kupić ten właściwy?

Cena a jakość ekspresu do kawy

Zaczynając szukać odpowiedniego ekspresu, szybko można zorientować się, że zakres cenowy jest naprawdę ogromny. Nie oznacza to, że trzeba na to urządzenie wydać fortunę. Wiele ofert skierowanych jest do właścicieli lokali gastronomicznych, którzy potrzebują profesjonalnego sprzętu. Na codzienny użytek nie trzeba sięgać po tak zaawansowane urządzenia. Z drugiej strony, w parze z ceną ekspresu idzie także lepsza jakość kawy. Urządzenia dostępne już w cenach kilkuset złotych powinny dać zadowalający efekt. Tanie oferty i podejrzanie niskie ceny, nie powinny nas jednak kusić.

Różne twarze ekspresów do kawy

Przymierzając się do kupna ekspresu do kawy, warto zastanowić się, który model nam najlepiej odpowiada. Spotkać można ekspresy przelewowe, kapsułkowe oraz ciśnieniowe. Który z nich wybrać? Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Ekspres przelewowy to najtańsza opcja. Niestety, jakość kawy nie będzie tak wysoka jak tej otrzymanej z dwóch pozostałych urządzeń. Plusem jest to, że napój nie zawiera fusów, posiada także płytę grzewczą, dzięki której kawa długo pozostaje ciepła. Ekspres kapsułkowy jest prosty w obsłudze i pozwala szybko przygotować filiżankę kawy. Kupując go, trzeba jednak liczyć się z tym, że jesteśmy skazani na kawę w specjalnych kapsułach, co generuje dodatkowe koszty. Największą popularnością cieszy się ekspres ciśnieniowy, który pozwala na przygotowanie włoskiego espresso. Wiele osób decyduje się na model automatyczny, który nie wymaga żadnych działań użytkownika. Może on za to wybierać spośród wielu funkcji. To bardzo wygodne, dlatego wielu klientów decyduje się właśnie na ten model urządzenia.

Ekspres wolnostojący czy w zabudowie?

Ekspresy do kawy różnią się swoimi gabarytami, co trzeba mieć na uwadze, zwłaszcza jeśli nie dysponujemy dużą ilością miejsca w kuchni. Warto pamiętać, że urządzenie bywa także oferowane do zabudowy. Rozwiązanie to przypadnie do gustu osobom, które dbają o design swojej kuchni lub innego pomieszczenia. Poza tym urządzenia są bardzo funkcjonalne. Czy to znaczy, że wygrywają z ekspresami wolnostojącymi? Nie zawsze. Ich zaletą jest to, że można je w razie potrzeby łatwo przemieścić na inne miejsce. Wybór podyktowany jest indywidualnymi potrzebami. Jedni postawią na design, inni wolą mieć możliwość zmiany położenia swojego urządzenia – wybór ekspresów jest ogromny i każdy może dobrać ekspres do kawy pasujący do jego własnej kuchni.

Ekspresy od zaufanego producenta

Przeglądając ekspresy do kawy, warto zawęzić swoje poszukiwania do wybranych producentów. Nie chodzi tylko o oszczędność czasu. Renomowane firmy dają pewność, że urządzenia są doskonałej jakości. Dodatkowo zapewniają okres gwarancyjny. Jednym z producentów, któremu można zaufać to amerykańska firma Whirlpool. W swoim asortymencie posiada ona nie tylko ekspresy do kawy, ale też szuflady podgrzewające. Oprócz trwałości i funkcjonalności, urządzenia są świetnym dopełnieniem nowoczesnych i starannie zaprojektowanych kuchni.

Wybór ekspresu do kawy nie jest łatwy. Warto dać sobie czas na podjęcie trafnej decyzji. Zwłaszcza że jest w czym wybierać. Ale nawet przeglądając wybrane oferty, np. na stronie https://www.whirlpool.pl/, ciężko wybrać ulubiony model. Najważniejsze więc jest, by zastanowić się, jakie są nasze możliwości finansowe i oczekiwania względem urządzenia. Jeśli często parzymy kawę dla gości, wystarczyć może zwykły ekspres przelewowy. Jeśli jednak zależy nam na idealnej piance, ekspres ciśnieniowy będzie lepszym pomysłem. Dzięki niemu z daleka będzie wyczuwany też zapach świeżo zmielonych nasion.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze