1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Materiał partnera
  4. >
  5. Wygodniej w sieci

Wygodniej w sieci

W smartfonie moto g100, po podłączeniu myszki i klawiatury można korzystać ze wszystkich opcji biurowych, dostępnych w komputerze. (Fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 4 Zdjęcia
W ostatnim czasie jeszcze intensywniej niż zwykle korzystamy z urządzeń cyfrowych. Zadomowiliśmy się bardziej w wirtualnym świecie. Wpłynęła na to nie tylko praca zdalna, ale również rozrywka online, jedyna dostępna w czasie pandemii.

Zamiast zebrań w biurze tak zwane „calle” lub wideokonferencje. Meetsy, Teemsy, Zoomy i webinary… W pracy spotykamy się coraz częściej na łączach. Po południu umawiamy się na czat z koleżankami lub na jogę - również online, a wieczorem odpalamy film i oglądamy go na laptopie lub w telefonie, leżąc pod kocem na kanapie. Niby wygodniej, ale mały ekran smartfona to jednak nie to samo co sala konferencyjna czy kinowa…

Funkcjonalne rozwiązania

Twórcy nowych technologii błyskawicznie reagują na zmiany naszych zachowań i przyzwyczajeń. Ulepszają już istniejące, wymyślają nowe funkcjonalności i rozwiązania, które ułatwiają nam życie w nowej rzeczywistości. Najlepszym przykładem są nowe modele smartfonów, coraz lepiej dostosowane do naszych aktualnych potrzeb.

Motorola wprowadziła w marcu nowy smartfon – moto g100. To telefon przygotowany do nowych wyzwań - zapewnia ultraszybkie i płynne działanie oraz transmisję danych, dzięki topowemu procesorowi Qualcomm® Snapdragon™ 870 5G i 8 GB RAM i łączności z siecią 5G. Jest to bardzo przydatne przy wideorozmowach, oglądaniu filmów online, słuchaniu muzyki czy pobieraniu plików.

Fot. materiały prasowe

Platforma Ready For

Oprócz doskonałych parametrów i wielu cennych funkcjonalności, o których piszemy poniżej, smarfton motorola moto g100 posiada wyjątkową zaletę. To platforma Ready For, dzięki której, po podłączeniu telefonu kablem do laptopa lub telewizora, można wygodnie pracować, komunikować się lub swobodnie oddać się rozrywce. Pozwalają na to odpowiednie tryby:

- tryb pulpitu pozwala korzystać ze wszystkich opcji biurowych dostępnych w komputerze, takich jak edytory tekstu, arkusze, przeglądanie stron, zdjęć, nagrań itd. Za touchpada i klawiaturę może posłużyć ekran smartfonu. Ale możne także bezprzewodowo podłączyć myszkę (Lenovo ThinkPad X1 Presenter Mouse) i klawiaturę (np. Lenovo ThinkPad TrackPoint Keyboard II)

- tryb gry, który – po podłączeniu pada do Bluetooth – wykorzystuje smartfon jako konsolę.

- tryb TV, dający możliwość oglądania filmów z telefonu na dużym ekranie.

- tryb wideoczat – w tym przypadku motorola moto g100 jest kamerą, dzięki której można swobodnie poruszać się w czasie rozmowy wideo pozostając cały czas w kadrze.

Co więcej, smartfon w czasie pełnienia tych funkcji nie zostaje „zablokowany” – nadal można korzystać z jego pozostałych możliwości: wysyłać sms-y czy przeglądać media społecznościowe.

Telefon zintegrowany z platformą Ready For to rozwiązanie, które docenią współczesne kobiety, wykorzystujące poręczny aparat telefoniczny nie tylko jako narzędzie do komunikacji, ale również do pracy, rozrywki i samorozwoju.
Fot. materiały prasowe

Jakość i ergonomia

Jako że smartfon coraz częściej służy nam również jako aparat fotograficzny i kamera wideo, warto przyjrzeć się modelowi moto g100, również pod tym kątem. Główny aparat ma bardzo wysokie parametry (matryca 64 Mpix pozwala nagrywać wideo w rozdzielczości 6 K w 30 klatek na sekundę). Wyróżnikiem jest szerokokątny aparat do selfie, który pozwala objąć więcej w kadrze niż w standardowym aparacie. Zatem, aby zrobić ładne selfie, nie trzeba nosić ze sobą selfie sticka albo nadwerężać ręki.

Ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza dla fanów mediów społecznościowych jest funkcja Dual Capture, która umożliwia jednoczesne nagrywanie przednią i tylną kamerą. Dzięki tej możliwości można uatrakcyjnić swoje relacje, rejestrując jednocześnie na przykład piękny zachód słońca nad morzem i błogość na twarzy nagrywającego oświetlonej jego blaskiem.

Moto g100 dba również o ergonomię – wygodną funkcją są tak zwane gesty moto: dwukrotne machnięcie uruchamia latarkę, a dwukrotne przekręcenie nadgarstka aplikację aparatu. W obu przypadkach nie trzeba odblokowywać telefonu. Kolejną funkcją jest wyświetlacz moto, który umożliwia podgląd powiadomień, odpowiedź i odrzucenie ich bez wybudzania telefonu i bez odblokowywania go.

Fot. materiały prasowe

Smartfon moto g100 wyposażony jest w podwójne, hybrydowe gniazdo kart SIM, co pozwala stosować różnego typu karty pamięci: dwie nano karty SIM lub jedną kartę nano SIM i 1 kartę micro SD. Może to być przydatne dla osób, które w jednym aparacie łączą dwa numery telefonów – prywatny i służbowy albo chcę sobie zapewnić dodatkową pamięć w telefonie.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze