1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Materiał partnera
 4. >
 5. Haier F+ HFF-750CGBJ – lodówka na miarę XXI wieku

Haier F+ HFF-750CGBJ – lodówka na miarę XXI wieku

Lodówka to nie tylko kolejny mebel w kuchni, ale niezbędny sprzęt, bez którego w naszych czasach trudno się obejść. (Fot. materiały prasowe)
Lodówka to jeden ze sprzętów, w który warto zainwestować. Odpowiednie przechowywanie żywności ułatwia bowiem racjonalne gospodarowanie żywnością i zapobiega marnowaniu jedzenia.

Ostatni rok zmienił znacząco nasze przyzwyczajenia zakupowe. Rzadziej chodziliśmy do sklepu, a co za tym idzie robiliśmy jednorazowo większe zakupy, które musiały nam starczyć na dłużej. Do wielu z nas dotarło wówczas wyraźnie, jak ważna jest w kuchni funkcjonalna lodówka.

Funkcjonalna czyli jaka

Przestronna, dobrze oświetlona, wygodna w obsłudze i przede wszystkim zapewniająca bezpieczeństwo przechowywanej w niej żywności. A więc z zabezpieczeniami, które ograniczą wahania temperatury wewnątrz urządzenia, a tym samym rozwój drobnoustrojów odpowiedzialnych za psucie jedzenia. Taka lodówka to nie tylko kolejny mebel w kuchni, ale niezbędny sprzęt, bez którego w naszych czasach trudno się obejść.

Za psucie jedzenia odpowiada tlen – to on powoduje takie procesy jak jełczenie tłuszczy, zmiana zapachu i smaku, utlenianie witaminy C i E, beta-karotenu oraz niektórych aminokwasów, a także rozwój pleśni. Jedną z tradycyjnych metod zapobiegania tym procesom jest hermetyczne pakowanie żywności w szczelnie zamykane pudełka czy woreczki strunowe. Pojawiają się jednak nowe rozwiązania, dzięki którym można przedłużyć świeżość żywności przechowywanej w lodówce nawet do 8 razy.

Innowacyjna technologia

Firma Haier, będąca od 12 lat numerem jeden na świecie w branży AGD, wprowadziła do sprzedaży innowacyjną chłodziarko-zamrażarka Haier z serii F+ HFF-750CGBJ. Szczególnym atutem urządzenia jest szuflada próżniowa Antioxidant Zone, z której za pomocą pompy próżniowej i filtra usuwa się powietrze, ograniczając w ten sposób kontakt przechowywanej żywności z tlenem. Dzięki temu zachowują one świeżość i cenną witaminę C, która jest wyjątkowo wrażliwa na utlenianie.

W szufladzie próżniowej ograniczono kontakt żywności z tlenem, co zapobiega jej psuciu. (Fot. materiały prasowe)

Chłodziarko-zamrażarka Haier z serii F+ HFF-750CGBJ posiada również inne ciekawe rozwiązania:

 • praktyczna 5-drzwiowa konstrukcja, co daje szerokie możliwości chłodzenia produktów spożywczych,
 • system antybakteryjny ABT, który usuwa aż 99,9 % bakterii z wnętrza urządzenia, dzięki płytce z dwutlenku tytanu oraz światłu ultrafioletowemu,
 • technologię Total No Frost, która zapobiega osadzaniu się szronu i lodu wewnątrz lodówki,
 • funkcję Daylight wykorzystującą oświetlenie LED, co zapewnia lepszą widoczność wewnątrz urządzenia,
 • cyfrowy wyświetlacz dotykowy, za pomocą którego można w prosty sposób kontrolować temperaturę i inne parametry, bez konieczności otwierania drzwi,
 • czujniki obecności człowieka w pobliżu urządzenia, włączające panel sterowania,
 • czujniki Fresher Sensors, wykrywające zmiany temperatury i rozprowadzające chłodne powietrze do określonych obszarów, co ogranicza wahania temperatury, spowodowane częstym otwieraniem drzwi lodówki.
 • strefa Switch Zone umożliwia regulowanie temperatury od -20 do + 5°C, dzięki czemu ta przestrzeń może być zarówno zamrażarką jak i lodówką.

Przestronne podświetlane wnętrze pięciodrzwiowej lodówki ułatwia utrzymanie porządku. (Fot. materiały prasowe)

Nowoczesny design, ekonomiczne rozwiązania

Lodówka to sprzęt, który zajmuje w kuchni dużo miejsca – powinien być zatem nie tylko dobrze wpasowany w przestrzeń, ale również wyróżniać się dobrym designem. Projektanci urządzeń AGD starają się, aby ich urządzenia dobrze komponowały się z aranżacją wnętrza każdej kuchni. 5-drzwiowa chłodziarko-zamrażarka Haier z serii F+ HFF-750CGBJ w kolorze głębokiej czerni w szkle wyróżnia nowoczesny i elegancki design wpisujący się w aktualne trendy, zapewniając wrażenie luksusu w każdej kuchni. Co ważne można ją idealnie dopasować do linii frontu mebli kuchennych. Dzięki specjalnemu zawiasowi drzwi sprzęt można ustawić w odległości zaledwie 20 mm od bocznych ścianek zabudowy kuchennej, podczas gdy inne lodówki potrzebują co najmniej 5 cm odstępu. Podświetlane ledowo wnętrze lodówki to dodatkowa atrakcją wizualna.

Nowoczesny design lodówki Haier wpisuje się w aktualne trendy wnętrzarskie. (Fot. materiały prasowe)

Warto podkreślić również pozawizualne atuty - lodówka Haier z serii F+ HFF-750CGBJ jest wyjątkowo cicha i efektywna ekonomicznie (jej klasa energetyczna według nowej skali to najwyższa klasa F). Zastosowana technologia gwarantuje mniej hałaśliwą pracę lodówki przy zachowaniu dużej wydajności energetycznej.

Lodówka Haier z serii F+ HFF-750CGBJ dostępna jest w sieci sklepów Media Markt i RTV EURO AGD w cenie 16 999 zł. Więcej informacji, na stronie internetowej Haier.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze