1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Materiał partnera
  4. >
  5. Implanty piersi – jedno rozwiązanie dla wielu problemów

Implanty piersi – jedno rozwiązanie dla wielu problemów

Dr n. med. Daniel Maliszewski to specjalista, który od lat stosuje implanty Motiva w rozmaitych wskazaniach. (Fot. materiały partnera)
O tym, jakie efekty możemy uzyskać, dzięki zastosowaniu implantów piersi opowiada dr n. med. Daniel Maliszewski. To specjalista, który od lat stosuje implanty Motiva w rozmaitych wskazaniach. Czy mowa m.in. o rekonstrukcji piersi, wyrównaniu asymetrii czy powiększaniu piersi, implanty są doskonałym rozwiązaniem na problemy pacjentek, które zgłaszają się do kliniki o pomoc. Dowiedz się, jakie szanse na korekcję piersi w rozmaitych zakresach daje obecna chirurgia! Możliwości jest naprawdę wiele!

– Implanty piersi funkcjonują na rynku już od kilkudziesięciu lat. Ewoluując w zakresie kształtu, wypełnienia czy też powłoki stały się nieodłącznym elementem nowoczesnej chirurgii piersi, a przez to jednym z poczytnych zagadnień w prasie kolorowej o wydźwięku karygodnie „lekkim“. Co jakiś czas kolejna z poczytnych „bulwarówek“ w krzykliwym tonie informuje nas o celebrytce poprawiającej estetykę biustu lub kontestuje zasadność profilaktycznej mastektomii u Angeliny Jolie, czy też ostatnio Pauliny Młynarskiej. Jako społeczeństwo cechujemy się lekkim podejściem w zakresie oceniania zachowań innych, a także tworzenia aury „autoeksperctwa“ w obrębie zagadnień, co do których informacji merytorycznych w zasadzie nie posiadamy. Rutynowo objawia się to podczas komentowania wyników reprezentacji Polski w piłce nożnej, a ostatnio także w zakresie szczepionek przeciwko Covid czy zastosowania implantów piersi. W toku żarliwej dyskusji warto pamiętać, iż obecnie implanty stanowią kluczowe narzędzie w chirurgii rekonstrukcyjnej oraz plastycznej gruczołu piersiowego – mówi dr n. med. Daniel Maliszewski.

– Niewątpliwie najczęściej implanty stosowane są w czysto estetycznym zabiegu powiększenia piersi. W Polsce rynek estetycznej augmentacji (powiększenia) piersi rośnie z roku na rok. Zastosowanie implantów w tej grupie pacjentek pozwala na korektę rozmiaru oraz formy operowanych piersi. Jest to operacja krótka, bezpieczna oraz umożliwiająca uzyskanie trwałego i zadowalającego dla pacjentki efektu finalnego.

Połączenie augmentacji z mastopeksją (podniesieniem) piersi pozwala nam na całkowite przemodelowanie naszego biustu i skorygowanie ptozy (opadania) piersi. Podczas jednej operacji: korygujemy „niedorozwój“ piersi przy pomocy implantu, usuwamy nadmiar skóry celem redukcji opadania piersi, usuwamy część gruczołu, aby dokonać zmiany formy piersi oraz przenosimy kompleks brodawka-otoczka w nową, estetycznie pożądaną lokalizację.

(Fot. materiały partnera)

Piersi większości kobiet posiadają pewien stopień asymetrii. Jednak w przypadku, gdy asymetria jest znaczna, mogą pojawiać się zaburzenia funkcjonowania w życiu codziennym: dolegliwości bólowe kręgosłupa, problemy z doborem bielizny, obniżona samoocena. Zastosowanie dwóch różnych implantów w połączeniu w odpowiednią plastyką tkanek pomoże pozbyć się asymetrii, a tym samym niechcianych dolegliwości. Przy wrodzonych zaburzeniach: Zespole Polanda, piersiach tubularnych, implant jest kluczowym narzędziem w aspekcie powrotu do dobrostanu estetycznego i funkcjonalnego – dodaje dr n. med. Daniel Maliszewski.

– W grupie pacjentek zakwalifikowanych do amputacji z powodu raka piersi jednoczasowa rekonstrukcja z implantem stanowi złoty standard. Możliwa jest u 99 proc. pacjentek onkologicznych. Dzięki zastosowaniu implantów pacjentka budzi się po zabiegu z nową, zrekonstruowaną piersią – unikając traumy estetycznej, funkcjonalnej i psychicznej.

„Lepiej zapobiegać niż leczyć“. Ta trywialna, aczkolwiek jakże prawdziwa maksyma jest szczególnie aktualna w grupie nosicielek mutacji BRCA1 i BRCA2, u których ryzyko zachorowania na raka piersi i raka jajnika jest wielokrotnie wyższe niż w populacji kobiet nieobciążonych. Rozwiązaniem w tej grupie jest mastektomia profilaktyczna z jednoczasową rekonstrukcją obu piersi implantami. Zapewnia redukcję ryzyka wystąpienia raka piersi, a także względne poczucie bezpieczeństwa w tej grupie kobiet.

U niektórych pacjentek amputacja piersi z powodu raka jest koniecznością. W tej grupie chorych rozwiązaniem jest rekonstrukcja odroczona przeprowadzana po definitywnym zakończeniu leczenia onkologicznego. W jej najprostszym wydaniu odtwarzamy utraconą pierś poprzez wszczepienie ekspandera (wszczepu tymczasowego), a następnie dokonujemy wymiany na implant stały.

Gdy już odtworzymy piękną, nową pierś nie możemy zapomnieć o poprawieniu drugiej, zdrowej piersi, aby była podobna (symetryczna). Również w tej sytuacji pomogą nam implanty, wspierając nas podczas próby augmentacji lub augmentacji z mastopeksją drugiej piersi.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych implantów Motiva oraz odpowiednich technik operacji, możemy uzyskiwać doskonałe efekty i odmienić życie pacjentek, nie tylko w sferze estetycznej, ale również psychologicznej – mówi
dr n. med. Daniel Maliszewski.

Więcej informacji oraz zdjęcia przed i po: www.danielmaliszewski.pl oraz www.motiva.info.pl.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze