1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Materiał partnera
  4. >
  5. W jakie urządzenia do pracy zdalnej lub hybrydowej warto zainwestować?

W jakie urządzenia do pracy zdalnej lub hybrydowej warto zainwestować?

Jabra Evolve2 30 to słuchawki najwyższej klasy, które doskonale sprawdzą się zarówno do otwartego biura, jak i mieszkania. (Fot. materiały partnera)
Pandemia koronawirusa odmieniła świat. Zmieniły się nasze priorytety, odwróciły wartości, zostaliśmy zmuszeni do zmiany swoich przyzwyczajeń i spróbowania czegoś zupełnie nowego. Tym nowym dla większości z nas kilkanaście miesięcy temu była praca zdalna. Ona z kolei całkowicie odmieniła nasze podejście do sprzętów elektronicznych.

Praca w biurze dawała nam pewnego rodzaju komfort – obok dobrych warunków, ciszy, spokoju oraz niezastąpionych porad koleżanek i kolegów dostępnych „na zawołanie”, wszystkie urządzenia elektroniczne mieliśmy po prostu zapewnione. Wszystko było zorganizowane tak, by w stu procentach spełniało nasze potrzeby oraz usprawniało i uprzyjemniało naszą pracę. Koronawirus, którego konsekwencją okazała się praca zdalna, wymusił całkowitą zmianę tych potrzeb. Warunki domowe kompletnie różnią się od tych firmowych – potwierdzą to z pewnością wszyscy z nas, którzy pracę musieli łączyć z opieką nad dziećmi lub szeregiem innych „rozpraszaczy”.

Brak możliwości skupienia podczas pracy z domu nie jest jednak jedyną przeszkodą. Kolejną, równie mocno dającą się we znaki, okazał się sprzęt elektroniczny. A raczej jego brak. Większość z nas nie decydowała się inwestować w dobrej jakości sprzęty, bo po prostu ich nie potrzebowała. Podczas pracy zdalnej – okazały się niezbędne. W co więc warto zainwestować, gdy pandemia koronawirusa trwa od długich miesięcy, a pracodawcy kontynuują pracę zdalną lub wprowadzają model hybrydowy?

Po pierwsze – słuchawki

Dobrej jakości słuchawki to sprzęt niezbędny absolutnie każdemu. Jabra Evolve2 30 to model najwyższej klasy, jednocześnie przystępny cenowo, który doskonale sprawdzi się zarówno do otwartego biura, jak i mieszkania. Wyróżnia je przede wszystkim doskonała jakość dźwięku, zarówno rozmów, jak i multimediów. Niezależnie od tego, czy chodzi o ważne połączenie, czy po prostu słuchanie muzyki podczas pracy, dzięki nim możemy cieszyć się doskonałym dźwiękiem, który został zaprojektowany z myślą o potrzebach nowoczesnej pracy. Co więcej, zestaw słuchawkowy Evolve2 30 jest dostępny w wariancie z certyfikatem Microsoft Teams. Wówczas jest wyposażony w specjalny przycisk do Microsoft Teams umożliwiający dołączanie do spotkań wirtualnych i ich opuszczanie jednym dotknięciem, a wysięgnikiem można błyskawicznie wyłączyć i włączyć mikrofon. A gdy pracując z domu potrzebujemy zakomunikować domownikom, że uczestniczymy w ważnym spotkaniu, pomoże w tym jednostronny wskaźnik zajętości. Dioda aktywuje się automatycznie podczas rozmowy, ale można ją też włączyć ręcznie, by nikt nie przeszkadzał nam w wymagającej skupienia pracy.

grafika

Jabra Evolve2 30 działają bez zarzutu w każdym otoczeniu - spełniają wymagania Microsoft Open Office na podstawie rygorystycznego testu skuteczności mikrofonu w zestawie słuchawkowym pod względem tłumienia hałasu z otoczenia i rozmów w biurze. Ich budowa została opracowana tak, by blokować hałas i zakłócenia dochodzące z zewnątrz, co pomaga w koncentracji i skupieniu, niezależnie od miejsca, w którym pracujemy. To sprzęt idealny dla nowoczesnych kobiet, które cenią sobie wysoką jakość oraz doskonałą funkcjonalność.

Wideo w kieszonkowym urządzeniu i dźwięk najwyższej klasy

W pełni komfortowe warunki pracy zdalnej lub hybrydowej dopełni nowoczesna kamera i zestaw głośnomówiący. Jabra PanaCast 20 to kompaktowe, przenośne i łatwe w obsłudze urządzenie, które zapewnia wysoką jakość, a przede wszystkim bezpieczną współpracę wideo niezależnie od miejsca pracy. Zawiera bowiem funkcje sztucznej inteligencji, która jest zarządzana bezpośrednio w urządzeniu, i nie wymaga wysyłania danych do chmury ani instalowania dodatkowego oprogramowania. Znacznie minimalizuje to ryzyko naruszeń bezpieczeństwa oraz maksymalizuje szybkość, precyzję i ogólną jakość działania.

Jabra PanaCast 20 oraz Speak 750. (Fot. materiały partnera)

Zabezpieczenia są ważne dla osób pracujących poza biurem, ale nie mniej istotna jest jakość obrazu. PanaCast 20 zapewnia ją, oferując wideo o rozdzielczości 4K Ultra HD, HDR, a także personalizowany, inteligentny zoom, który zawsze odpowiednio kadruje głównego użytkownika, niezależnie od otoczenia. Urządzenie ma też automatyczną korekcję oświetlenia, dlatego strumień wideo jest zawsze optymalnie dostosowany do pory dnia i warunków współpracy.

Z kolei Speak 750 to zestaw głośnomówiący, dzięki któremu salę konferencyjną możemy przenieść do własnego domu. To urządzenie, które bezproblemowo zbiera dźwięk, umożliwiając tym samym wszystkim osobom będącym w pomieszczeniu jednoczesne mówienie i bycie słyszanymi — nawet podczas zachowywania bezpiecznej odległości współpracy. Jego wyjątkowo mały rozmiar umożliwia zmianę dowolnego pomieszczenia w salę konferencyjną w ciągu paru sekund.

Jabra Speak 750. (Fot. materiały partnera)

Speak 750 działa z pełnym dupleksem, co oznacza, że głos obu rozmówców jest przesyłany jednocześnie, umożliwiając naturalną komunikację w obu kierunkach. Rozmowy przebiegają tak płynnie, jak podczas bezpośredniego spotkania, a dzięki wysokiej jakości dźwięku, rozmówcy słyszą się bardzo dobrze i nie muszą obawiać się, że nie dosłyszą ważnych informacji. To urządzenie, które wszelkie problemy techniczne ogranicza do minimum.

Praca zdalna lub hybrydowa stała się normalnością dla wielu z nas i nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie miałoby to ulec zmianie. Co więcej, w wielu firmach taki model sprawdza się na tyle dobrze, że pracodawcy planują go wprowadzić na stałe. Warto więc inwestować w sprzęty elektroniczne, które uprzyjemnią nam codzienną pracę, a produkty biznesowe Jabra zapewniają to w najlepszym wydaniu.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze