1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Materiał partnera
  4. >
  5. Zobacz, jak skutecznie zadbać o blond włosy latem

Zobacz, jak skutecznie zadbać o blond włosy latem

Latem włosy wystawione są na ciężką próbę: działanie promieni słonecznych, kąpiele w basenie czy morzu nie tylko osłabiają ich kondycję, lecz także mają zgubny wpływ na kolor, szczególnie w przypadku farbowanych pasm. (Fot. materiały partnera)
Każda posiadaczka blond włosów, zarówno naturalnych, jak i farbowanych czy rozjaśnianych, doskonale wie, że wymagają one specjalnej pielęgnacji. Dotyczy to także, a może przede wszystkim, lata oraz urlopu, kiedy włosy wystawione są na większe działanie słońca i wody. Kluczem do właściwej pielęgnacji są odpowiednie kosmetyki, które nawilżą i pomogą zachować kolor blond pasm. Które z nich wybrać?

Dlaczego latem należy szczególnie dbać o włosy blond?

Włosy blond wymagają szczególnej pielęgnacji w upalne, słoneczne dni. Wynika to między innymi z tego, że zawierają najmniej melaniny ze wszystkich kolorów włosów. Melanina to naturalny pigment, który znajduje się w łuskach włosów, wpływając na ich kolor. Im mniej barwnika, tym włosy są jaśniejsze. Melanina stanowi naturalną ochronę przed wpływem działania promieni słonecznych – niestety jednak, blond pasma szybko chłoną wiązki UV, przez co stają się suche, łamliwe i pozbawione blasku. Latem włosy wystawione są na ciężką próbę: działanie promieni słonecznych, kąpiele w basenie czy morzu nie tylko osłabiają ich kondycję, lecz także mają zgubny wpływ na kolor, szczególnie w przypadku farbowanych pasm.

Włosy blond są przeważnie uwrażliwione, czyli nie są obojętne na częstą koloryzację, wysoką temperaturę, mycie w gorącej wodzie czy nieodpowiednie rozczesywanie. Latem u blondynek odcień blednie lub włosy przybierają żółtawą barwę. Szczególnie należy uważać na chlorowaną wodę, która ma zasadowy odczyn pH, przez co łuski rozchylają się, wypłukując kolor – m.in. właśnie dlatego często włosy rozjaśnianie lub farbowane na blond charakteryzuje suchość, rozdwajanie się końcówek, łamanie, brak połysku. Z reguły mają porowatą strukturę, co sprawia, że puszą się pod wpływem wilgoci, a wystawione na działanie słońca stają się suche.

Zapewnij skuteczną ochronę przed słońcem

Jak sprawić, aby włosy blond utrzymały dobrą kondycję i były bardziej odporne na działanie promieni słonecznych, morskiej lub chlorowanej wody? Bardzo ważna jest ochrona włosów przed słońcem za pomocą kapelusza lub chusty – nie tylko nie dopuścimy tak do przegrzania, lecz także postawimy barierę dla promieni UV. Większość z nas suszy włosy na słońcu po wyjściu z morza czy basenu, jednak należy pamiętać, że otwarte łuski włosów chłoną promienie słoneczne, wysuszając kosmyki. Lepiej wrócić do domu lub hotelu i wysuszyć włosy chłodnym powietrzem za pomocą suszarki.

(Fot. materiały partnera)

Warto również upinać włosy, wychodząc na zewnątrz, a po umyciu delikatnie rozczesywać grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach. Podstawą pielęgnacji są oczywiście wysokiej jakości kosmetyki do włosów. Warto stosować specjalne produkty do włosów rozjaśnianych i farbowanych na blond, ponieważ zawarte w nich składniki ograniczają wypłukiwanie pigmentu. Dzięki takim dedykowanym produktom nie tylko wydłużymy trwałość koloru, lecz także przywrócimy pasmom gładkość i połysk.

Profesjonalna pielęgnacja włosów blond nie tylko u fryzjera

Styliści polecają profesjonalne kosmetyki L’Oréal Professionnel Serie Expert Blondifier, które są nie tylko doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji włosów na miarę salonu fryzjerskiego, lecz także pozwolą odbudować zniszczone włosy, przywracając im blask i świetną kondycję. Serie Expert Blondifier to linia profesjonalnych kosmetyków do użytku domowego, w której skład wchodzą szampon, odżywka, maska i ochronny, rozświetlający lakier w sprayu. Dodatkowo szampon Cool zawiera specjalną kompozycję fioletowych barwników, które neutralizują żółte refleksy, czyli zmorę wszystkich blondynek. Linia produktów to doskonałe rozwiązanie na zniszczone włosy, szczególnie latem, kiedy pielęgnacja staje się prawdziwym wyzwaniem. Dzięki tym profesjonalnym kosmetykom, regularnie stosowanym, będziemy mogły czuć się codziennie jak po wyjściu od fryzjera, ciesząc się gładkimi, jedwabistymi i miękkimi włosami.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze