1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Materiał partnera
  4. >
  5. W jaki parapet zewnętrzny warto zainwestować?

W jaki parapet zewnętrzny warto zainwestować?

Parapety różnego typu, wykonane ze zróżnicowanych materiałów znajdziemy w sklepie internetowym Castorama, który także posiada markety stacjonarne w całym kraju. (Fot. materiały partnera)
Prace wykończeniowe przy domu lub mieszkaniu mają bardzo istotny charakter. Trzeba je zawsze wykonywać z dużą starannością, bo od tego jak zostaną wstawione okna, założone parapety zewnętrzne czy też jak położona zostanie podłoga, będzie zależał komfort naszego życia w danym wnętrzu. Warto więc postawić na sprawdzone rozwiązania oraz ekipy, które się znają na swoim fachu.

Trzeba zwracać uwagę na to, z jakiego materiału został wykonany parapet, czy też jak się prezentuje nasz potencjalny parkiet albo deski podłogowe. Wygląd drewna czy też inne tego typu szczegóły mogą nam o tym wiele powiedzieć. Nie należy się tylko i wyłącznie koncentrować na niskich, atrakcyjnych cenach, bo nie zawsze muszą one iść w parze z wysoką jakością. Jeśli więc chodzi o takie elementy jak parapet zewnętrzny, który będzie narażony na zmienne czynniki atmosferyczne, warto zainwestować więcej, by zyskać odpowiednią jakość. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Solidny oraz funkcjonalny parapet zewnętrzny prosto z Internetu

W poszukiwaniu rozwiązań technicznych, które sprawią, że nasze okna będą się dobrze prezentować, warto zajrzeć do sieci. Wystarczy wpisać w przeglądarkę hasło: "parapet zewnętrzny" i zobaczyć, co nam podpowie algorytm. Z pewnością parapety różnego typu, wykonane ze zróżnicowanych materiałów znajdziemy w sklepie internetowym Castorama, który także posiada markety stacjonarne w całym kraju. Znajdziemy tam liczne parapety zewnętrzne, dzięki którym nadamy naszym otworom okiennym niepowtarzalny charakter oraz odpowiedni kolor. Obecnie w sprzedaży są dostępne parapety: stalowe, aluminiowe, drewniane, granitowe, wykonane z konglomeratu, PCV, a także ceramiczne. Jak więc widzimy wybór jest całkiem spory, a to co się ostatecznie znajdzie bezpośrednio pod naszymi oknami, zależy tylko i wyłącznie od nas. Parapety mają ważną rolę do spełnienia, a więc warto ten wybór dobrze przemyśleć.

Stal oraz aluminium - parapet zewnętrzny dopasowany do naszych potrzeb

Do najpopularniejszych rozwiązań należą parapety wykonane ze stali lub aluminium i to przeważnie na nie decydują się klienci oraz klientki. Parapet stalowy jest wytrzymały na potencjalne odkształcenia oraz dobrze znosi zmienne warunki pogodowe. Można jednak dość łatwo go zarysować i wówczas źle zabezpieczone parapety ze stali ulegają korozji. Nieco inaczej jest w przypadku parapetów aluminiowych, które charakteryzuje duża odporność. Są to także produkty stosunkowo lekkie, a więc mogą być szczególnie przydatne w niektórych budynkach. Działanie czynników atmosferycznych nie jest też dla nich szczególnie niebezpieczne. Zarówno parapety stalowe jak i te z aluminium mogą być pokryte farbą w praktycznie dowolnym kolorze, a więc z pewnością mogą stanowić wspaniałe uzupełnienie naszej wizji zewnętrznej części budynku albo mieszkania. Produkt wykonany z aluminium jest pokryty folią, którą zdejmujemy dopiero po zamontowaniu parapetów pod oknami. Tym samym mamy pewność, że go nie zarysujemy. Pamiętajmy jednak o tym, że ulewny deszcz uderzający w aluminium będzie dość głośny, inaczej niż w przypadku parapetów ze stali. Być może koniecznie będzie więc sięgnięcie po materiał wygłuszający, zwłaszcza jeśli jesteście wrażliwi na hałasy.

Kamień, konglomerat, PCV, ceramika - parapet zewnętrzny niejedno ma imię

Parapety, po które ostatecznie sięgniemy na zakupach w wyżej wymienionym sklepie, mogą być także wykonane ze szlachetniejszego materiału, jakim jest granit. Jest to kamień bardzo odporny, który z pewnością upiększy każdą elewację budynku. Parapety takie są podatne na większe jak i mniejsze obciążenie i są odporne na słońce, deszcz, itp. Granit może występować w różnych kolorach, choć z pewnością nie będą one aż tak zróżnicowane, jak w przypadku produktów ze stali oraz aluminium. Granit jest także drogim materiałem, co trzeba koniecznie wziąć pod uwagę planując zakupy. Jego powierzchnia może być gładka, matowa, młotkowana, czy też łupana. Daje to sporo możliwości dostosowania takich parapetów do różnych stylów mieszkań oraz domów. Do ich czyszczenia należy dobrać odpowiednie produkty, gdyż działanie detergentów agresywnych może być niewskazane w przypadku granitu.

Tańszym zamiennikiem, który do złudzenia będzie przypominał granit, jest konglomerat. Parapety są wówczas wykonane z drobno zmielonych kawałków kamienia, zespojonych specjalną żywicą. Jest on odporny na pogodę, uszkodzenia mechaniczne i ładnie się prezentuje na tle ściany. Ciekawym rozwiązaniem może być także parapet, do którego produkcji wykorzystano drewno. Będzie to produkt mniej odporny na ścieranie, niż jego odpowiednik wykonany z niedrogiego PVC. Funkcjonalność parapetu drewnianego albo plastikowego będzie taka sama jak innych parapetów, ale te materiały z pewnością szybciej się zużyją. Cały czas bardzo popularne są parapety białe, ale warto także rozpatrzyć dobór innego koloru, który ożywi nasze okno. Odpowiednio dobrane wymiary, przynajmniej pięciostopniowy spadek parapetu w stosunku do ściany, a także trwałość naszego parapetu z pewnością sprawią, że będziemy zadowoleni z ich zakupu w Castoramie.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze