1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Materiał partnera
  4. >
  5. Chcesz otrzymać terminal płatniczy za darmo? Sprawdź, jak to zrobić!

Chcesz otrzymać terminal płatniczy za darmo? Sprawdź, jak to zrobić!

Fot. materiał partnera
Choć płatności bezgotówkowe są dziś popularniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, wielu przedsiębiorców nadal nie udostępniło kupującym możliwości płatności kartą. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy są obawy o wysokość opłat wynikających z instalacji i użytkowania terminala. By zachęcić przedsiębiorców do przetestowania wpływu obsługi płatności elektronicznych na ich biznes, przygotowany został Program Polska Bezgotówkowa. W jego ramach przedsiębiorca może otrzymać do trzech terminali bez abonamentu i prowizji przez nawet 12 miesięcy.

Chcesz otrzymać terminal płatniczy za darmo? Podpowiemy Ci, jak to zrobić

Z roku na rok coraz więcej Polaków płaci przy pomocy kart płatniczych. Popularność bezgotówkowych form płatności dodatkowo spotęgowała pandemia. Konsumenci chętniej rezygnowali z transakcji gotówkowych na rzecz tych wykonywanych przy pomocy kart, smartfonów i inteligentnych zegarków. Jeśli do tej pory nie oferowałeś swoim klientom elektronicznych form płatności, to teraz jest świetny moment, aby to zrobić.

Wiele wskazuje na to, że nabyte podczas pandemii nawyki zostaną z klientami na dłużej. Można przypuszczać więc, że popularność transakcji bezgotówkowych w ciągu kolejnych miesięcy i lat będzie rosła, a możliwość uregulowania rachunku kartą lub smartfonem stanie się istotnym kryterium wyboru placówki handlowej. Oferując płatności bezgotówkowe, zbudujesz przewagę konkurencyjną, stworzysz wizerunek nowoczesnego sprzedawcy i zdobędziesz lojalność konsumentów.

Co z kosztami?

Jeśli prowadzisz mały lub średni biznes, z pewnością zastanawiasz się, jakie koszty wygeneruje zainstalowanie i obsługa terminala. Jeśli dołączysz do Programu Polska Bezgotówkowa, nowoczesny terminal płatniczy dostaniesz zupełnie za darmo. Nie poniesiesz także kosztów związanych z obsługą płatności bezgotówkowych przez okres 12 miesięcy.

Kto może dołączyć do programu?

Darmowy terminal płatniczy w ramach Programu Polska Bezgotówkowa może otrzymać przedsiębiorca, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie posiadał terminala płatniczego (umowy z agentem rozliczeniowym).

Warunki umowy po upływie 12 miesięcy

To, na jakich warunkach będziesz użytkował terminal po upływie 12 miesięcy, zależy przede wszystkim od tego, z którą instytucją biorącą udział w Programie podpiszesz umowę. Po zakończeniu umowy każda z nich może bowiem zaproponować nieco inne warunki. Aby poznać szczegóły, skontaktuj się z agentem rozliczeniowym Polcard, który także funkcjonuje w Programie.

Polska Bezgotówkowa – dlaczego warto?

Dołączając do Programu Polska Bezgotówkowa, nic nie tracisz. Przez 12 miesięcy nie ponosisz żadnych kosztów związanych z instalacją urządzenia i prowizjami od transakcji. Udział w Programie wymaga spełnienia kilku warunków. Skorzystać można z maksymalnie trzech terminali płatniczych. Ponadto warunki Programu obowiązują do pułapu obrotu 100 tysięcy złotych.

Możesz za to dużo zyskać. Oferując klientom płatności bezgotówkowe, zbudujesz przewagę konkurencyjną (zwłaszcza jeśli w Twojej okolicy podmioty o podobnym profilu działalności nie oferują klientom możliwości płatności kartą) oraz wizerunek nowoczesnego, podążającego za trendami przedsiębiorcy. Dzięki nowoczesnym usługom dodatkowym, doładowaniom telefonów czy usłudze cashback umożliwiającej wypłatę gotówki w kasie, przyciągniesz do sklepu nowych klientów i podniesiesz prestiż swojej placówki.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze