1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA

Sekret naturalnych dezodorantów – dlaczego tak dobrze wpływają na naszą skórę?

Fot. materiał partnera
Fot. materiał partnera
Dezodorant to bez wątpienia bardzo ważny produkt w naszej łazience. To właśnie on zapewnia przyjemne uczucie świeżości i komfort podczas wykonywania wielu codziennych czynności. Od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszą się naturalne kosmetyki przeciwpotne, które z powodzeniem mogą zastąpić ich tradycyjne odpowiedniki.

Dlaczego tradycyjne dezodoranty mogą być szkodliwe?

Podstawową funkcją dezodorantu jest neutralizowanie nieprzyjemnego aromatu powstałego w wyniku nadmiernego namnażania się drobnoustrojów w miejscach narażonych na pocenie się. Dobry preparat ogranicza rozwój bakterii, dzięki czemu hamuje powstawanie przykrej woni. Niestety tradycyjne środki przeciwpotne, poza spełnianiem swojej podstawowej funkcji, zostawiają na skórze wiele substancji chemicznych, które mogą niekorzystnie wpłynąć na jej stan. Należą do nich przede wszystkim:

  • Aluminium – sole glinu są absorbowane przez komórki gruczołów potowych, co oznacza, że przenikają do naszego organizmu. Ich nadmiar ma jednak ma działanie genotoksyczne;
  • Parabeny – mogą one powodować wiele problemów zdrowotnych, a także wpłynąć na równowagę hormonalną organizmu;
  • Triclosan – jest on klasyfikowany jako pestycyd i prawdopodobny czynnik rakotwórczy.

Zalety naturalnych dezodorantów

Naturalne produkty przeciwpotne swoją skuteczność zawdzięczają przede wszystkim sodzie oczyszczonej, która zapobiega mnożeniu się bakterii odpowiedzialnych za przykry zapach. Zawierają także olej kokosowy i olejki eteryczne (działanie bakteriobójcze) oraz masło shea (zapewnia optymalne nawilżenie, delikatnie pielęgnuje wrażliwą skóry, a także minimalizuje ryzyko podrażnień). Co ważne, naturalne dezodoranty nie powstrzymują wydzielania potu, który sam w sobie jest zupełnie bezwonny i odpowiada za wiele istotnych procesów w naszym organizmie, takich jak usuwanie nagromadzonych toksyn czy ochładzanie ciała. Zamiast tego uniemożliwiają drobnoustrojom występującym na powierzchni naszego ciała nadmierne namnażanie się. Dodatkowo wysokiej jakości produkty, na przykład polskiej marki BeBio, mają przyjemne i orzeźwiające zapachy.

Jak przebiega proces zmiany dezodorantu na naturalny?

Zmiana dezodorantu na naturalny po dłuższym okresie używania tradycyjnego specyfiku zawsze wiąże się z przejściem organizmu przez okres detoksykacji. Oznacza on obfitsze pocenie się i bardziej wyczuwalną niż zwykle woń. To znak, że dochodzi do samooczyszczenia organizmu i pozbycia się nagromadzonych w nim toksyn. Jednak już po trzech-czterech tygodniach ciało przyzwyczaja się do nowego kosmetyku i właściwie na niego reaguje. Aby detoksykacja była jak najmniej dotkliwa, warto w tym czasie zadbać szczególnie o skórę pod pachami, na przykład częściej myć ją mydłem i wodą lub masować suchą szczotką.

Bogaty wybór dezodorantów opartych na organicznych składnikach znajdziesz w drogerii internetowej Makeup. Wypróbuj doskonałej jakości produkty marki BeBio i na własnej skórze przekonaj się o sile naturalnej pielęgnacji: .

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze