1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Materiał partnera
 4. >
 5. Popularność paneli fotowoltaicznych – skąd się wzięła?

Popularność paneli fotowoltaicznych – skąd się wzięła?

(Fot. materiały partnera)
Z roku na rok rośnie w Polsce znacząco rośnie ilość instalacji fotowoltaicznych. Można je spotkać już nie tylko na dachach domów jednorodzinnych, ale również osiedli mieszkaniowych, biurowców, urzędów, obiektów sportowych czy instytucji kultury. Powoli tego rodzaju instalacja robi się powszechna, co oczywiście ogromnie cieszy, głównie z uwagi na to, że sprzyja poprawie jakości życia, zwiększa ekologiczność budowli. To ważne np. w kontekście zdrowego powietrza, którym przecież wszyscy oddychamy.

Ekologia, która jest oczywiście bardzo szeroko rozumiana, zdecydowanie coraz bardziej śmiało wkracza w życie każdego z nas. Staramy się żyć z wykorzystaniem podstawowych zasad, które nakazują nam dbałość o środowisko, jakość powietrza, wody, gleby, najbliższego otoczenia. Jesteśmy w stanie zainwestować dość znaczące środki, które sprawią, że nasze domy lub obiekty, którymi zarządzamy będą o wiele bardziej nowoczesne, funkcjonalne, ekologiczne, nisko emisyjne. Wszystkie te działania oczywiście z punktu widzenia dbałości o przyrodę są niezwykle ważne i godne polecenia.

Co możemy zrobić, aby poprawić jakość życia w tym zakresie? Tu przede wszystkim należy podjąć takie działania, jak:

 • budowa domów według odpowiednich projektów,
 • skuteczna izolacja w celu zmniejszenia ilości opału,
 • stosowanie ekologicznych źródeł ogrzewania,
 • kupowanie energooszczędnego sprzętu RTV i AGD,
 • montaż przydomowych oczyszczalni ścieków,
 • odpowiednia segregacja śmieci,
 • edukacja.

Jest wiele działań, które możemy podjąć. Jedne z nich z oczywistych względów kosztują i to niestety nie mało, drugie, jak na przykład segregacja śmieci są obowiązkiem, trzecie jak edukacja są praktycznie darmowe i wymagają jedynie chęci.

Jednym z rozwiązań, które z roku na rok zyskują na popularności jest oczywiście montaż instalacji fotowoltaicznych. Taka instalacja jest w wielu miejscach powszechna, ma to ogromny wpływ na poprawę warunków życia mieszkańców, głównie poprzez zmniejszenie rachunków za prąd, które są niezbędne do tego, aby ogrzewać domy w sposób ekologiczny, np. z wykorzystaniem pomp ciepła, klimatyzacji, paneli podczerwonych. O tym można poczytać na stronie https://hymon.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/.

Jak ustawić panele fotowoltaiczne?

Z punktu widzenia codziennego, bardzo intensywnego funkcjonowania instalacji fotowoltaicznej wpływ na jej skuteczność działania oraz oczywiście brak usterek ma odpowiedniej jakości ustawienie. To od niego zależy tak naprawdę to, ile panele fotowoltaiczne będą w stanie wyprodukować energii elektrycznej, która następnie posłuży nam do zasilania sprzętów i ogrzewania.

Jak ustawiać panele? Przede wszystkim powinny to robić osoby doświadczone, mające odpowiednią wiedzę, narzędzia. Osprzęt może być montowany na wyremontowanym (to niezwykle ważne) pokryciu dachowym, albo na gruncie. Ważne jest odpowiednie nasłonecznienie, brak sztucznych i naturalnych przeszkód, stabilność podłoża. Panele montowane są na specjalnych wspornikach, które umożliwiają ustawienie odpowiedniego kąta, nachylenia, jak również odpowiadają za stabilność całej konstrukcji, odporność na chociażby bardzo silne podmuchy wiatru.

Najlepiej, aby panele fotowoltaiczne były ustawione na południe – to zapewni maksymalny pobór energii.

Zobacz także: http://kobietaizdrowie.pl/panele-fotowoltaiczne-w-energooszczednym-domu/

Skuteczny montaż drogą do sukcesu

Gdy myślimy o posiadaniu paneli na dachu, wyobrażamy sobie przede wszystkim sytuacje, w której będziemy mieli darmowy prąd ze słońca. Panele temu służą. Choć nasze rachunki będą obejmować opłaty stałe, które widoczne są na rozliczeniu, to fizycznie za prąd płacić nie będziemy. Stanowi to ogromne ułatwienie dla domowego budżetu, który niejednokrotnie jest maksymalnie obciążony różnego rodzaju opłatami.

Liczy się odpowiedni wybór paneli. Muszą być one dobrane wielością, ilością, mocą do tego, jakie jest roczne zapotrzebowanie domu na energię. W przypadku ogrzewania domu z wykorzystaniem prądu, zasilania klimatyzacji oczywiście moc elektrowni będzie musiała być odpowiednio większa. Druga kwestia to montaż. Musi być zgodny z zaleceniami producentów, dokładny, z wykorzystaniem dedykowanego osprzętu. Kluczowa jest wiedza instalatorów. Warto skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych firm, które bardzo często oferują ciekawe promocje, dzięki którym możemy dodatkowo zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy i czasu. Warto zajrzeć na stronę internetową https://hymon.pl/aktualnosci/ i sprawdzić szczegóły, gdyż to może być dla nas bardzo opłacalne.

 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze