1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Materiał partnera

Czy slipy męskie są passé?

Fot. materiał partnera
Wybór krojów i modeli bielizny męskiej jest dziś spory. Minęły już czasy, gdy w większości sklepów dostępne były głównie slipy oraz nieliczne bokserki w palecie standardowych kolorów. Czy uniwersalne fasony nadal są wyborem numer 1? A może mężczyźni coraz chętniej sięgają po inne rodzaje bielizny?

Coraz częściej z dylematu: „slipy czy bokserki?” zwycięsko wychodzi drugi krój bielizny. Wielu panów bardziej komfortowo czuje się w bokserkach – luźnych lub bardziej przylegających. Czy zatem slipy powoli odchodzą w zapomnienie? W żadnym razie!

Czy noszenie slipów jest zdrowe?

Niezależnie od kroju, przy wyborze bielizny, należy zwracać szczególną uwagę na jej odpowiedni rozmiar. Źle dobrane slipy są niewygodne i mogą uciskać miejsca intymne, a to w przyszłości może skutkować problemami zdrowotnymi, w tym niepłodnością. Właściwy rozmiar jest gwarantem wygody. Zwłaszcza w połączeniu z wysoką jakością wykonania (nieuciskająca guma, cięcia profilujące) oraz naturalnym materiałem.

Jaki materiał na slipy męskie jest najlepszy i najzdrowszy? Doskonałym wyborem jest wysokiej jakości bawełna, która cechuje się wytrzymałością i odpornością na wysokie temperatury. Ponadto pozwala skórze oddychać i nie wywołuje reakcji alergicznych. Niektóre modele slipów, zwłaszcza te o sportowym kroju, z niskim stanem, wzbogacone są o domieszki innych dzianin, np. elastanu.

Równie dobrym, jak bawełna materiałem jest miękki, delikatny, świetnie chłonący wilgoć i niewywołujący reakcji alergicznych bambus.

Slipy – wybór uniwersalny

Czy każdy mężczyzna wygląda dobrze w slipach? Slipy to z założenia bielizna uniwersalna, choć dobrze kierować się zasadą, że im więcej ciała (zwłaszcza w okolicach brzucha czy ud), tym bardziej zabudowaną bieliznę należy wybierać. Jeśli jednak mężczyzna chce założyć spodnie od garnituru lub odzież sportową, warto sięgnąć po slipy.

Nie wszystkie slipy są takie same – dobrze jest o tym wiedzieć. Są różne kroje tego rodzaju bielizny męskiej. Klasyczne slipy mają wysoki stan, są mocno zabudowane po bokach i doskonale przylegają do ciała. Z reguły wykonane są z bawełny.

Slipy typu „sport” charakteryzują się niższym stanem. Ponadto są wyżej podkrojone w okolicach ud niż model standardowy.

Różnicę z pewnością zauważysz również w materiale, z którego są wykonane. Najczęściej slipy „sport” powstają z bawełny z domieszką elastanu albo z bambusa. Są wygodne, świetnie chłoną wilgoć, pozwalają skórze oddychać, a przy tym są elastyczne.

Warto zwrócić także uwagę na slipy mini, które mają jeszcze bardziej obniżony stan niż model „sport”, a w pasie wykończone są delikatną i cienką, ledwo wyczuwalną gumą tunelową. To idealna bielizna pod spodnie z obniżoną talią – na pewno nie będzie nieelegancko wystawała spod ubrania.

Podsumowując – slipy są na tyle uniwersalne, że bez wątpienia nie zostaną wyparte przez inne modele bielizny męskiej. Zapewniają wygodę podczas każdej aktywności. Sprawdzają się zarówno podczas uprawiania sportu, jak i w pracy siedzącej, przy komputerze, na spacerze itd. Dzięki tym wszystkim zaletom po slipy sięgają mężczyźni w każdym wieku. Sprawdź kolekcję slipów Atlantic z najwyższej jakości materiałów.

Slipy męskie kobiecym okiem

Na koniec warto podkreślić, że z kobiecego punktu widzenia męskie slipy także nie są passé. Wręcz przeciwnie – ten typ bielizny uważany jest za atrakcyjny i seksowny. Uwydatnia męskie kształty, eksponuje sylwetkę i jej walory. Sporo zależy oczywiście od preferencji partnerki (wiele pań lubi mężczyzn w obcisłych bokserkach). Zasada jest jedna. Bielizna powinna być dobrej jakości, uszyta z naturalnych, wysokiej klasy materiałów, a także dopasowana rozmiarem. Zbyt luźne, porozciągane czy sztuczne w dotyku slipy nie zrobią (pozytywnego) wrażenia na nikim, a i sam noszący je mężczyzna będzie czuł się w nich niekomfortowo.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze